У школах пройде тиждень боротьби з кишковими інфекціями

Упродовж тижня в усіх регіонах країни діятимуть спільні комісії, які перевірятимуть стан профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед школярів

У школах пройде тиждень боротьби з кишковими інфекціями

Про це йдеться у спільному наказі Міністерства охорони здоров’я та МОНмолодьспорт, яким передбачено посилення заходів з профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед дітей у загальноосвітніх навчальних закладах.

Відповідно до наказу регіональним управлінням охорони здоров’я, а також освіти і науки, доручено утворити комісії та провести перевірки дотримання умов перебування, навчання та виховання дітей у загальноосвітніх навчальних закладах.

Також комісії мають забезпечити проведення роз'яснювальної роботи серед батьків щодо харчування дітей у сім'ях, а також інформування батьків, дітей і працівників навчальних закладів про заходи, які необхідно здійснювати для запобігання виникненню інфекційних захворювань.

На управління охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій покладено обов’язок проведення моніторингу стану здоров'я дітей, а у разі виявлення дітей, хворих на гострі кишкові інфекції, їх своєчасної ізоляції.

У свою чергу начальники регіональних управлінь освіти і науки та керівники шкіл мають забезпечити укомплектування штату медичних працівників шкіл відповідно до штатних нормативів, утворення умов для роботи медичного персоналу, організацію занять серед школярів щодо профілактики гострих кишкових інфекцій, організацію постачання безпечних та якісних харчових продуктів тощо.

Про результати перевірок та вжиті заходи регіональні управління мають доповісти до 12 листопада.

Як відомо, у жовтні прем’єр Азаров доручив перевірити систему організації дитячого харчування в навчальних закладах, у зв’язку з випадками захворювань дітей на кишкову інфекцію внаслідок неналежного контролю за харчуванням у школі. Відповідне завдання отримали керівники Міносвіти та МОЗ.

Освіта.ua
06.11.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів