Про посилення заходів з профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед дітей у загальноосвітніх навчальних закладах

Наказ Міністерство охорони здоров’я, МОНмолодьспорт № 870 / 1246 від 05.11.12 року

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 870 / 1246 від 05 листопада 2012 року

Про посилення заходів з профілактики
гострих кишкових інфекцій та
харчових отруєнь серед дітей у
загальноосвітніх навчальних закладах

Відповідно до підпункту 9 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, затвердженого Указом Президента України від 08 квітня 2011 року № 410, з метою збереження здоров'я дітей, запобігання поширенню інфекційних захворювань та отруєнь дітей наказуємо:

1. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Голові Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головному державному санітарному лікарю України, Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь)  освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам навчальних закладів:

1.1. Утворити комісії та провести перевірки дотримання умов перебування, навчання та виховання дітей у загальноосвітніх навчальних закладах.

1.2. Про результати перевірок та вжиті заходи доповісти Міністерству охорони здоров’я України та Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України у термін до 12 листопада 2012 року.

1.3. Забезпечити проведення роз'яснювальної роботи серед батьків  щодо організації харчування у сім'ях дітей різного віку, інформування батьків, дітей і працівників навчальних закладів про заходи, які необхідно здійснювати для запобігання виникненню інфекційних захворювань.

2. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити:

2.1. Виявлення та своєчасну ізоляцію дітей, хворих на гострі кишкові інфекції (далі – ГКІ).

2.2. Оперативне інформування керівництва загальноосвітніх навчальних закладів про масові захворювання дітей на ГКІ та епідемічну ситуацію в регіоні.

2.3. Заклади охорони здоров'я достатнім запасом медикаментів на випадок виникнення масових захворювань серед дітей.

2.4. Проведення моніторингу стану здоров'я дітей.

2.5. Проведення медичних оглядів, профілактичних та лікувально-оздоровчих заходів, а також оцінку їх ефективності.

2.6. Проведення заходів щодо профілактики спалахів ГКІ і харчових отруєнь, гігієнічного виховання та формування у дітей стереотипу здорового способу життя.

2.7. Проведення навчальних семінарів серед керівництва, педагогічного персоналу, працівників харчоблоків загальноосвітніх навчальних закладів з питань ранньої діагностики та надання невідкладної допомоги при ГКІ.

2.8. Батьків пам’ятками щодо профілактики ГКІ у дітей.

2.9. Своєчасну госпіталізацію дітей у разі підозри та хворих на інфекційні хвороби, надання їм якісної медичної допомоги.

3. Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, засновникам (власникам) та керівникам загальноосвітніх навчальних закладів забезпечити створення безпечних для здоров'я дітей умов перебування, виховання та навчання, а саме:

3.1. Укомплектування штату медичних працівників загальноосвітніх  навчальних закладів відповідно до затверджених Типових штатних нормативів та створення відповідних умов для роботи медичного персоналу.

3.2. Створення необхідного запасу мийних та дезінфекційних засобів, наявність технологічного і холодильного обладнання для харчоблоків, столового і кухонного інвентарю у навчальних закладах.

3.3. Організацію проходження гігієнічного навчання, обов'язкових профілактичних медичних оглядів персоналом загальноосвітнього навчального закладу окремих категорій відповідно до законодавства.

3.4. Не допускати прийом дітей до загальноосвітніх навчальних закладів без огляду медичного працівника у разі їх тривалої відсутності.

3.5. Організацію занять серед школярів у загальноосвітніх навчальних закладах щодо профілактики ГКІ.

3.6. Неухильне дотримання засновниками (власниками) та керівниками загальноосвітніх навчальних закладів вимог санітарного законодавства під час проведення навчально-виховного процесу та перебування школярів у групах продовженого дня.

3.7. Організацію постачання до загальноосвітніх навчальних закладів безпечних та якісних харчових продуктів.

3.8. Раціональне та збалансоване харчування дітей відповідно до норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591.

4. Голові Державної санітарно-епідеміологічної служби України (Пономаренку А.М.):

4.1. Забезпечити здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства під час навчального процесу із здійсненням необхідного  комплексу лабораторних досліджень у загальноосвітніх навчальних закладах. У разі виявлення порушень вживати адміністративно-запобіжні заходи для припинення порушень вимог санітарного законодавства.

4.2. Посилити контроль за проведенням протиепідемічних заходів з метою попередження спалахів ГКІ і харчових отруєнь.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра охорони здоров'я України Моісеєнко Р.О. та заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Жебровського Б.М.

Віце-прем’єр-міністр України –
Міністр охорони здоров'я України       Р. Богатирьова

Міністр освіти і науки, молоді
та спорту України       Д. Табачник

Освіта.ua
05.11.2012

Популярні новини
Про користь дистанційної освіти говорити зарано, - ДСЯО Про підтвердження користі дистанційної освіти для системи вищої освіти говорити зарано
В областях, що не будуть готові, ЗНО можуть перенести В УЦОЯО розглядають можливість проведення спеціальних додаткових сесій ЗНО в деяких областях
Учасники пробного ЗНО отримали запрошення Запрошення-перепустки розміщені в особистих кабінетах на сайтах регіональних центрів
Розклад Всеукраїнської школи онлайн на 1-5 червня 1 червня 2020 року розпочинається дев'ятий тиждень роботи Всеукраїнської школи онлайн
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!