Держава ігнорує потреби спеціалізованих шкіл-інтернатів, - Рахункова палата

Результати аудиту, проведеного Рахунковою палатою, свідчать про неефективне використання державних коштів на утримання спеціалізованих шкіл-інтернатів

Держава ігнорує потреби спеціалізованих шкіл-інтернатів, - Рахункова палата

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Рахункової палати України за результатами аудиту ефективності використання коштів держбюджету, виділених у 2010-2011 роках МОНмолодьспорту на надання загальної та поглибленої освіти з фізики і математики, фізкультури та спорту загальноосвітніми спеціалізованими школами-інтернатами.

"Аудитом встановлено, що вказаний напрям діяльності не був пріоритетним для міністерства, а 5 млн. грн. із загальної суми коштів, передбачених на утримання перевірених чотирьох навчальних закладів, спрямували на розв'язання інших завдань", - повідомляють у Рахунковій палаті.

Результати аудиту свідчать про те, що виконуючи державні цільові програми зі зміцнення матеріальної-технічної бази шкільних установ, міністерство не враховувало потреб спеціалізованих шкіл-інтернатів у сучасному обладнанні. "Натомість 307,6 тис. грн. витрачено на утримання чотирьох автомобілів для керівництва Республіканського вищого училища фізичної культури, у той час як учні дістаються на спортивні заняття міським транспортом", - йдеться в повідомленні.

Також училищами фізичної культури не оформлено державних актів на право постійного користування земельними ділянками. У результаті територія, на якій розміщується Республіканське вище училище фізичної культури, зменшилася майже на гектар за невідомих закладу обставин.

У Рахунковій палаті повідомили, що керівництво перевірених навчальних закладів за відсутності контролю з боку міністерства не забезпечило якісного, відповідно до встановлених норм, харчування учнів. На придбання продуктів харчування використано з порушеннями 1,6 млн. грн., неефективно, внаслідок перевищення середніх цін, - 2 млн. гривень.

"Практика незадоволення реальних потреб спеціалізованих навчальних закладів створила систему так званих благодійних внесків і дарунків. Ці надходження становлять третину доходів спеціального фонду і переважно є внесками батьків для забезпечення елементарних умов проживання і тренування їхніх дітей, участі у змаганнях, конкурсах і олімпіадах. Приміром, на ліквідацію аварії теплотраси батьки учнів Українського фізико-математичного ліцею зібрали 49,8 тис. гривень. При цьому не використано та повернено до бюджету майже 100 тис. грн., які спрямовувалися саме на такі цілі", - зазначають в установі.

Колегія Рахункової палати констатує, що неналежні умови навчання і проживання у державних спеціалізованих навчальних закладах, знижують престиж цих закладів, призводять до значної плинності учнів, відтоку інтелектуального і спортивного потенціалу країни за її межі.

Освіта.ua
06.09.2012

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів