9 листопада буде проведений Всеукраїнський диктант національної єдності

У День української писемності та мови на Українському радіо відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності

9 листопада буде проведений Всеукраїнський диктант національної єдності

Проведення всеукраїнського диктанту започатковано Національною радіокомпанію України у 2000 році. Усі бажаючі мають можливість взяти участь у написанні радіодиктанту та з’ясувати, наскільки добре знають українську мову, а також продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою, зміцнювали її позиції та розширювали сферу застосування, зазначають в Українському радіо.

У зв’язку проведенням диктанту національної єдності та з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, Міністерство освіти також рекомендує передбачити проведення диктанту у загальноосвітніх навчальних закладах.

Диктант національної єдності відбудеться 9 листопада о 13 годині 30 хвилин на Першій та Третій програмах Українського радіо.

Традиційно диктант складатиметься зі 100-120 слів. Ті учасники, хто напише його без помилок, будуть відзначені призами. Перевірятимуться лише диктанти, що будуть надіслані 9 і 10 листопада на адресу Українського радіо: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс – 01001.

Щороку кількість учасників диктанту національної єдності зростає. Листи надсилають люди різного віку і професій з усіх регіонів України та й з-за кордону. Практика проведення радіодиктантів рідної мови існує в багатьох країнах світу, зокрема, у Польщі, Китаї, Франції.

Слід зазначити, що у день відзначення Дня української писемності та мови, також відбудеться відкриття двох міжнародних конкурсів для української молоді.

Відкриття Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика відбудеться в Ужгороді, а у Харкові відкриють цьогорічні змагання молоді у Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Шевченка. Метою конкурсів є піднесення престижу української мови та літератури у молодого покоління.

Освіта.ua
08.11.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Класний керівник
Час дуже "зручно" підібрано. Як раз усі діти на заняттях, а серед учнів мого класу дуже багато охочих перевірити свої знання. Прикро...
Настя
Для Класний керівник: Моя школа відклала уроки в цей час і ми писали диктант
Коментувати
Дана
Люди!!!Вчителі !!! Розкажіть,як ви в дуже короткий час за день-два умудряєтесь провести і конкурс читців письменників Донеччини(це для донецьких), конкурс ім.Яцика, конкурс ім.Шевченка???
Сільський директор
Для Дана: Працюємо з випередженням графіку.Швидше би з усім покінчити
Коментувати