Омбудсмен оцінив за і проти відеофіксації уроків

В Україні триває дискусія щодо можливості запровадження відеофіксації у школах

Омбудсмен оцінив за і проти відеофіксації уроків

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов долучився до обговорення питання можливості запровадження відеофіксації та відеоспостереження у закладах освіти.

Суспільну дискусію щодо впровадження у школах відеонагляду й відеоспостереження було розпочато після обговорення цього питання на засіданні підкомітету з питань сім’ї та дітей Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Аналіз, що оприлюднений Службою освітнього омбудсмена, містить опис переваг та недоліків впровадження ініціативи до шкільного життя.

Однією з безперечних переваг реалізації ідеї відеонагляду та відеоспостереження омбудсмен називає сприяння захисту прав здобувачів освіти, батьків, педагогічних працівників.

Перш за все йдеться про встановлення кривдника або факту порушення прав, вжиття заходів для відновлення прав та покарання винних, а також доведення невинності осіб, яких інша сторона конфлікту може наклепницьки звинувачувати у неправомірних діях.

За переконання омбудсмена, наявність відеокамер стримуватиме і зменшуватиме кількість таких ситуацій у закладі.

Водночас через недосконале законодавство під час встановлення відеокамер у закладах освіти можуть виникати складнощі щодо дозволів на встановлення відеоспостереження та відеофіксації, адже процедури захисту персональних даних дуже складні. Також встановлення відеокамер та здійснення відеоспостереження і відеофіксації потребуватиме значних додаткових коштів.

Загалом освітній омбудсмен пропонує провести аналіз українського та закордонного законодавства щодо впровадження відеоспостереження й відеофіксації у закладах освіти, дослідити наявний український досвід відеофіксації у закладах освіти.

Окрім того омбудсмен пропонує провести дослідження думки учасників освітнього процесу щодо можливості  та доцільності впровадження відеоспостереження й відеофіксації у закладах освіти.

Більше про ініціативу впровадження відеофіксації

Освіта.ua
28.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надія
Неділя, 5 березняUA | По-русски- це скопіювала з головної сторінки вашого сайту. Коли ж ви приберете це "По-русски" .
Herr Oyam Sala
Для Надія: Тебя даже муж ние, потому что брезгует? Вот это жизнь: выродки снесли очередной памятник - и нищему скоту в гавне за счастье. Саловейко, почему не на фронте, или учишь польский и иврит?
Коментувати
12...5
І дурневі зрозуміло, що це відмивання європейських подачок, бо відповідальності і так не буде - учні місяцями не відвідують школи без причин, не виходять або без відео та звуку на онлайн уроках, курять в туалетах, постійно на уроках в іграх та чатах, самовільно залишають територіюю закладів... І скільки притягнуто до відповідальності?!
проти камер
Якщо ви розвісите камери у всіх школах, то моя дитина, яка потайки та непомітно ходить какати та пісяти у куточок в її школі, і при цьому якщо біля того куточка повісите ще й камери, моя дитина не зможе туди ходити, тому буде какати та пісяти прямо у класі під час уроків! Я проти камер!!!
Для проти каме
р: Твоя дитина росте така сама дурна, як її мама.
проти камер
сама дурна! Моя дитина катастрофічно боїться туалетів! Майте розуміння!
Коментувати
Освітянин
Я однозначно за відеофіксацію. Причин цьому дуже багато, в тому числі покращиться відповідальне відношення учнів до здобуття освіти. Але для початку потрібно вирішити питання фінансування засобів ІКТ для вчителя. Це не вихід, щоб я виділяв власні кошти на ноутбук, щоб вести уроки, займався ремонтом роутера у школі, щоб покращити звязок і ряд інших ситуацій. Тому потрібно йти від простішого до складнішого, спочатку забезпечуємо, потім контролюємо.
Микола
Я працюю вчителем виступаю за відеофіксацію лише так можна довести хто є правий. Цікавий експеримент коли дітей підвозив шкільний автобус тоді ти не стіснялися при супроводжуючому вчителеві або водію між собою спілкуватися голосно матюками на зауваження не реагували а коли з дітьми стали їздити їх батьки тоситуація змінилася протилежно всі стали як янголи чемні ось і підтвердження що якщо дві сторони процесу завжди буде ворожнеча а коли три сторони то всі притримуються загальноприйнятих норм
Бананы лопала бомба
Для Микола: У большинства школьников давно есть мобильные телефоны для видео- или аудиозаписи, так зачем партиями закупать уже имеющееся, особенно сейчас? И какая мотивация для бесправного учителя на голой ставке? Ну да, ноутбуки, интерактивные доски, обещанные тысячи долларов в месяц и так далее.
Коментувати
Ігор
Починати потрібно з підняття авторитету вчителя та запровадження суттєвих, дієвих механізмів відповідальності батьків за виховання своїх дітей. Всі гаджети під заборону використання в закладі освіти.
Вік
Це було би добре, принаймі для тих, кому нічого приховувати від загалу. Та й учні, знаючи про відеофіксацію, певно тричі подумають перед тим, як вчинити щось проти шкільних правил і етичних норм.
Ната
Слухайте, я розумію, що в міністерстрі потрібно відробляти свої зарплати, але це вже занадто. Давайте зупинемося на недо-НУШі. Ви хоч щось доведіть до толку. Або в кабінетах своїх впровадьте онлайн-трансляцію, щоб було людям видно, що ви там не дурнею маєтеся.
Лілія
Для Ната: Цілком згодна з думкою. Якщо ВОНИ вже вирішили це зробити, то нехай розпочнуть з себе. Поставлять в свої кабінетах камери і відеофіксують кожен рух. Попрацюють хоча б місяць. І найголовніше: кошти на це не в бюджеті беруть, а з власної кишені, як вчителі. А ми поспостерігаємо за їх роботою і дамо оцінку цьому НОВОВВЕДЕНЮ. А взагалі-то хочеться нагадати : в країні війна. Хіба немає куди гроші витрачати? Краще ті гроші направити на закупівлю снарядів, яких не вистачає. Бо якщо нашим захисникам немає чим нас захищати, то що ви будете відеофіксувати?
Коментувати