У ВР обговорюють запровадження відеофіксації уроків

У ВР розпочався діалог щодо доцільності запровадження в Україні відеофіксаціі освітнього процесу

У ВР обговорюють запровадження відеофіксації уроків

У Верховні Раді розпочався діалог щодо доцільності запровадження в Україні відеофіксаціі освітнього процесу.

Про це повідомила народна депутатка, перша заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.

За її словами, питання щодо доцільності запровадження та правового регулювання питання відеофіксаціі освітнього процесу було обговорене на засіданні підкомітету у справах сім’ї та дітей Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Констанкевич підкреслює, що йдеться саме про відеофіксацію для фіксації протиправних дій і додавання такого відео (за необхідності) до звернення або доказу у суді, а не для оприлюднення у соцмережах або медіа.

Також народна депутатка зауважила, що перевагами такого нововведення можуть стати протидія булінгу та мобінгу, захист від неправдивих звинувачень, фіксація та розкриття крадіжок, отримання даних щодо інцидентів між учнями та педагогами.

Водночас недоліками відеофіксації освітнього процесу є складні процедури захисту персональних даних, висока вартість обладнання та його обслуговування, недосконалість законодавства, зокрема, у частині необхіднідності згоди всіх без винятку присутніх учасників освітнього процесу на проведення відеофіксації.

«Маємо вивчити досвід відеофіксації освітнього процесу в інших країнах світу, зокрема, маємо напрацювання Ізраїлю, Великобританії, Норвегії, Китаю, США. Запрошую кожного до відкритої дискусії щодо цього питання. Товариство, дайте аргументовану відповідь - ви за чи проти відеофіксації освітнього процесу в Україні», – наголосила народна депутатка.

Освіта.ua
23.02.2023

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михайло
Спочатку перейміть досвід і напрацювання Ізраїлю, Великобританії, Норвегії, Китаю, США про стан навчальних закладів, їх матеріально - технічну базу (особливо у сільських школах), рівень заробітної плати вчителів і їх соціальний захист, а вже після цього можете і відеофіксацію навчального процесу робити!!! Думаю, що якщо цей законопроєкт пройде, то відсотків 50 ВЧИТЕЛІВ ПРОСТО ПІДУТЬ ІЗ ШКОЛИ!
Олеся
До війни,на початку вересня 2022 року у своїй школі,за ініціативи вчителів, хотіли встановити відеоспостереження в класних кімнатах,коридорах та пришкільній території. І проти виступили батьки. Батьки не дали дозвіл. Про причини можна багато писати. Підсумок - відеоспостереження встановили тільки на пришкільній території.
Олена
А може спочатку підручники надрукуемо для 5 класу НУШ? Або інтернет проведемо у кабінети? Чи може укриття обладнаемо? Запитань багато ще,і потреб також.
Nadin Sunnylife
Скоро будем жити як рибки в акваріумі...під фальшивим "для безпеки, для користі" хочуть втулити тотальний контроль...
Кино
Для Nadin Sunnylife: Дегенераты и экспериментаторы в Америках и Европах насмотрелись "За стеклом", и хочется продолжения "Пауки в банке" в виде "Свобидни в Украине" с жуткими сценами и неожиданными поворотами сюжета.
Коментувати
Тетяна
Зовсім хворі!?!?!Себе знімайте,коли мільйони тирите,мразота!!! Зовсім хворі!?!?!Себе знімайте,коли мільйони тирите,мразота!!! Зовсім хворі!?!?!Себе знімайте,коли мільйони тирите,мразота!!!
Світлана
Краще б здійснювали відеофіксацію в поліції, судах, а там би потихеньку і до решти професій дістались! А якщо без жартів, то психологічно буде дуже важко працювати під постійним спостереженням і дітям, і педагогам. Таке відчуття, ніби за якимись злочинцями слідкуватимуть, виправдовуючись "благими" намірами. Де кошти візьмете? Ви навіть для 5 класу НУШ не спромоглись надрукувати підручники, окрім математики
Галина
Якщо вчителю дадуть ставку депутата, тоді згодна.. Чому коментар вимагають аж на 100 слів? ???? Хіба не зрозуміло?
Методистка
Я не розумію, що не подобається коментаторам, оскільки вчителі роками відвідують методичні заходи, які записуються за їхніми запитами, і більшість навіть викладається у вчительські групи фб. Вважаю, що відеофіксація це слушна ідея, проте певно потребує програми інформування вчителів і батьків, бо як показують коментарі, багато людей живуть уявленнями про радянські сексотнічество і постійну кримінальність своїх вчинків. У той же час ми вже пройшли етапи відеофіксації дорожного руху і кожен зміг оцінити переваги від нововведення. І для приватних навчальних закладів та мовних центрів камери в класі та коридорі це скоріш норма, аніж виняток.
Ірина
А підручники нам надрукують для 5-6 класів НУШ хоча б? А обладнання для середньої школи НУШ дадуть? Чи будуть записувати театр одного актора?
Валентина
Дивні коментарі тут. Погоджуюся, що проект ну дуже дороговартісний буде. А за самі камери: ок. Я 5 років викладала під камерами із записом звука. Це було позакласне навчання. Нормально. Не заважає. І допомагає, коли потрапляють неадекватні діти неадекватних батьків. Коли сам виконуєш свою роботу добросовісно, то якось не соромно, знаєте.
Катерина
Для Валентина: підтримую. Коли виникає конфліктна ситуація і дитина, чи вчитель скаржаться один на одного - батькам доводиться вибирати, кому вірити. Я, як мати, готова була вимагати моєї присутності на уроці, поки конфлікт не вщух. Відеофіксація дуже допомогла б
Коментувати
Неллі
"Маємо вивчити досвід відеофіксації освітнього процесу в інших країнах світу, зокрема, маємо напрацювання Ізраїлю, Великобританії, Норвегії, Китаю, США." - сказала депутатка з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич. Може спочатку ця депутатка вийде з пропозицією виплачувати зарплатню вчителям як в Ізраїлю - 2098$ , Великобританії -1443$ (молодий вчитель), Норвегії-4500 євро, Китаю-1500$, США-4800$. Мабуть вчителі, які вимушені були поїхати з країни дуже подумають - чи повертатися.
Методистка
Пані Неллі, ви маніпулюєте темою іноземних зарплат, не враховуючи рівень витрат в цих країнах, та темою біженців, що взагалі не гідна поведінка для українця.
Рувим
Для Методистка: А что не так? Если так называемая власть требует с учителя индивидуальный подход и европейские методы и налоги, пусть платят так, как офшорный клоун по кличке "президент" наобещал - от USD$4000. Но безмозглым нерабам остается скакать и давить та низменные эмоции.
Коментувати
Ірина
А депутати не замислювалися, що скоро в школах , крім пенсіонерів, учителів не залишиться? А скільки пенсіонери пропрацюють? У нашій громаді поурізали зарплати на 8000- 9000 тисяч вчителям. На нову машинку заступнику голови знайшлися кошти, на грамоти собі гарнюнім - теж, на премії голові. Тільки вчителі на голих ставках залишилися, хоча школи працюють очно, відповідальності за дітей стало більше.
Оксана
Може краще гроші ,які потрібно на камери, кинути на зарплату вчителю? А чи є на робочому місці в того, хто таке придумав ,відеокамера?
Сергій
Таких "депутаток" треба гнати з влади подалі! Мозок треба мати, щоб Закони пропонувати! Якщо там пусто - геть!
Кіра
Стикнулась з багаторазовим булінгом зі сторони вчителя під час онлайн-навчання. Бачила й чула на власні очі та вуха, але нічого не вийшло довести. Тільки перевести дитину до іншої школи, подалі від таких учителів та керівництва. До того ж розбещеність медиків іноді зашкалює. Було б здорово, якби й прийоми в лікарнях фіксувала камера. Проте, таке нововведення спричинить величезний рух кримінальних порушень, замін справжніх відео і т.д. і т.п. Так що все хороше починання, але це малоймовірно.
Віра
Для Кіра: коли обговорюємо з дітьми відеофіксацію,то майже усі проти,чому?
Методистка
Ви пояснюєте призначення відеозаписів чи просто питаєте "Я хочу записати урок, хто проти?". Дуже важливо обговорювати з дітьми захист їхніх кордонів, продуктивне покращення уроків, а не маніпулювати їхнім уявленням, що запис їхніх пустощів ви неодмінно покажете батькам.
Рувим
Для Методистка: За благими намерениями и лозунгами снова бешеная нажива. Последние 25 лет в приличных вузах на защите обязательна видеофиксация - надо и всё. Было десяток случаев недовольства, и чисто совпало, что работы были заказаны или не соответствовали стандартам. С другой стороны, одна учительница во время урока записала поведение в классе "идеальных выпускников" и показала шокированной администрации и родителям. И что? Дело замяли якобы за нарушение прав и её уволили за профнепригодность и отсутствие педагогического такта.
Коментувати
Лідія
Напевно, краще почати відеофіксацію роботи посадовців та депутатів в комісіях - було б цікавіше))). І корупцію, можливо, швидше б подолали.
Роман
Для Лідія: Та яке там! Депутати он навпаки - прикриваючись війною взагалі хочуть свою роботу (чи "роботу"?) засекретити...
Коментувати
Лілія
Відеофіксація на уроках - це порушення прав дітей, яких не можна знімати без дозволу батьків, це порушення прав вчителів, які ведуть уроки з окупованих територій, ризикуючи власним життям. Замкнені діти , знаючи , що їх знімають, не зможуть повноцінно працювати
Валентина
Для Лілія: а тепер сходіть в школи позакласного навчання. Камери в кожному кабінеті. Я так 5 років викладала. З камерами. Зате претензії батьків легко нівелювалися відео доказами.
Коментувати
Любов
Нема куди діти кошти?Лише на відеофіксацію? Фіксуйте, більше ж нема чим зайнятися в країні,в якій триває війна!
Володимир
У нас на Київщині мера піймали на продажу землі.Два роки судили.Потім затихло.Зарплата депутатів селищної ради 20 тис,це мер,зам, секретар і депутат премія 40 мер в червні отримав 150 тис зарплати.Все офіційно на фесбук.На звернення громадян в тій мережі показати що робить селищна рада на такі гроші та скільки землі є в громади.Віповідати не хочуть.То може це зараз актуально закон щоб люди землі не продавали тихенько.Просили зробити туалети та бомбосховищя то мову відбирає.Куди ідуть кошти громади.Мовчать.За ці гроші можна не тільки підняти вчителям зарплату а і медиків премією наказати.Ви ранні депутат візміть та приїде в селищні ради.Та проходять не по показовим домам культури,а заїдьте на залізничний вокзал в громадську вбиральню.Проїдте не головною трасою а по закутках.Здивуєтесь люди в Україні в мазанках живуть навіть зараз це свідчить у громадян є багато грошей.Запросіть куди селищні та міські ради кошти витрачають там гребуть мішками.А стосовно камер чи у всіх є комп’ютери?
Данилюк
Бодіками у поліціянтів сильно допомогли покращити ситуацію? Легалізуйте продвинуту проституцію, розрекламовану педофілію та провладну наркоманію, а потім у дірки всім позасовуйте камери та на порнхабах продайте у категоріях "окупація", "біженці" та подібне. Хоча скоро Блекрок та демократичні колектори без вазеліну будуть холопів мосово вчити у позах.
Методистка
Пан Данилюк, звертаю вашу увагу на те, що ви поширюєте російські наративи та маніпулюєте по формулі "а ось це чому не зробили?!", що є умисним розсіюванням уваги в обговоренні. Будь ласка, підвищить свою медіаграмотність або пройдіть у категорію "за кораблем", бо ваша зневага українського суспільства потребує коректування.
Рувим
Для "Методистка": А вы снова избегаете конкретики и манипулятивно давите на эмоции, что отчасти действует лишь на детей по возрасту и развитию. Разве именно сейчас китайские видеокамеры по оверпрайсу самое важное? Хотя что говорить, когда за почти 9 лет войны страну грабят в ужасающих темпах, а аборигены радуются дорогим переименованиям, сносам памятников, разворованным бюджетам, росту цен и тарифов. И если себя не уважать и верить так называемым властям, то настоящий украинец - хуже раба. "Люди как корабли" (с) Скрябин
Коментувати