Зарплату вчителів дофінансують із залишків освітньої субвенції

Передбачена освітня субвенція буде меншою, але її скорочення компенсують за рахунок залишків

Зарплату вчителів дофінансують із залишків освітньої субвенції

Передбачена на наступний рік освітня субвенція, за рахунок якої виплачується заробітна плата вчителям, буде на 10% меншою ніж у 2022 році, але її скорочення буде компенсовано за рахунок залишків субвенції, що накопичилися у попередні періоди.

Про це в інтервʼю Укрінформу сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

«Щодо освітньої субвенції, на яку зазвичай припадає левова частка видатків на галузь, розумію, що питання украй чутливе, бо стосується кожного педагогічного працівника. Якщо спрощено ‒ це ресурс для їхньої зарплатні. Передбачена на наступний рік субвенція і справді “скромніша” за цьогорічну. 87 мільярдів гривень, тобто на 10% менше, ніж уточнений план 2022 року. Та водночас побоювання, що грошей не вистачить і вчительські зарплати доведеться скорочувати, безпідставні», – зазначив Єрмоличев.

Він зауважив, що аналіз практики освоєння й розподілу субвенції свідчить про те, що ці кошти ніколи повністю не витрачаються, а частина осідає на рахунках.

«Ні, гроші не розкрадаються і не зникають деінде. Річ у тім, що формула освітньої субвенції передбачає стимулювання якісної мережі шкільних закладів. Сформувавши таке якісне й оптимізоване освітнє середовище, деякі громади можуть заощаджувати частину наданих державою грошей і накопичують перехідні залишки, щоб у наступні роки витрачати їх на оновлення матеріально-технічної бази», – каже заступник міністра фінансів.

За його словами, за звичайних обставин Міністерство фінансів ставиться до цього з розумінням й підтримує відповідні ініціативи. Але в умовах війни не можна дозволити, щоб в країні 5-6 млрд грн щороку лежали без руху на рахунках місцевих бюджетів.

«Хочемо, щоб ці кошти працювали передовсім у сфері освіти. Для розуміння: станом на 1 листопада неосвоєні залишки субвенції сягали 8,1 мільярда гривень, водночас за поточний рік вони збільшилися на 2,5 мільярда», – сказав Єрмоличев.

Також він зауважив, що надходження до бюджету, які зараз отримує держава, дають можливість закрити лише питання безпеки та оборони.
Інші видатки фінансуватимуться за рахунок допомоги міжнародних партнерів.

Освіта.ua
09.12.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Молодий вчитель
Люди добрі, та скільки ми терпітимемо це неподобство? Скільки ще можна знущатися з цього вчителя? Директор недолугий, мурликуватий, і халатний, постійно вимагає таке що на голову ,вибачте, не налазить!! Зате майже щодня перед колегами піпісить як шістнадцятку, за будь-який прорахунок вислуховуємо ! Перед кожною педрадою думка не покидає що він мене випече, ще й до зарплатні добралися, коневоди
Дон Кіхот
Сучасна школа - це система васалітетеу - я директор, а ти дурак. Але «Ми, які нічим не гірше за тебе, робимо тебе, який нічим не кращий за нас, директором, для того щоб ти поважав і захищав наші права». Директор - це лише «перший серед рівних», а не всемогутній деспот, авторитарний правитель. Та, на жаль...
Мелена
Це знущання та гноблення на місцюх. Директори собі не урізають, а тільки вимагають вже таке що на голову не лізе. Дистанційна неси зошити директори і на перевірку. Де таке може бути. Іди по хатах та збирай.
Для Мелена:
А в той час... директорка, яка "вхопила зірку" виписує собі премії по 100 тис.!!! (закрита подвійна бухгалтерія), вивезла додому всю гумдопомогу, яку видавали переселенцям, на обід учням нема з чого їсти зготувати, а їй додому обіди готують. На день учителя усі школи міста отримали премію, окрім однієї - тут виписали подяку! Хто "заніс", той теж має і премію, і доплати, і за престижність... Я думаю, що туту і управління в долі. Ось така реформа, децентралізація і боротьба з корупцією.
Коментувати
bfcpep
підписались, що ознайомились з наказом про відміну оплати за кабінети та зменшенням оплати за престижність праці з 20% до 5%. Отакий подарунок на святаю "побоювання, що грошей не вистачить і вчительські зарплати доведеться скорочувати, безпідставні"-ви що знущаєтесь? Цікаво, чиновникам міністерства та управлінь освіти теж урізали все що можливо?
Людмила Ільчук
Для bfcpep: ми вже з квітня так живемо, без плати за кабінети, з 5%за престижність, з квітня по серпень за класне керівництво теж не отримували
Валентина
Перевірку зошитів не платять, класне керівництво 50%, престижність знизили до 5%. . От цікаво, як в початковій школі не перевірять зошитів? Постійно змушують писати за власний рахунок. Ось знову наближаються канікули.
Коментувати