Місцеві бюджети економлять на виплатах учителям

У місцевих бюджетах накопичені значні невикористані залишки коштів освітньої субвенції

Місцеві бюджети економлять на виплатах учителям

Зменшення розмірів надбавок, скасування доплат, запровадження простою, перенесення термінів виплати заробітної плати, а також надання окремим педагогам відпустки без збереження заробітної плати призводить до накопичення значних залишків коштів освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів, з посиланням на дані Державної казначейської служби.

У фінансовому відомстві зазначають, що лише з 01 січня цього року невикористані залишки коштів освітньої субвенції збільшилися на 3,1 млрд і наразі складають майже 9 млрд грн.

Основними причинами накопичення залишків коштів освітньої субвенції є зменшення розмірів надбавки за престижність праці до 5%, скасування доплат необов’язкового характеру, запровадження простою із оплатою праці у розмірі 2/3 посадового окладу.

Також збільшення залишків субвенції відбувається через перенесення термінів виплати заробітної плати педагогічним працівникам, надання окремим педагогічним працівникам, за їх бажанням, відпустки без збереження заробітної плати, значне збільшення кількості лікарняних листів.

Окрім того, місцеві органи влади не використовують кошти субвенції через неможливість здійснення видатків капітального характеру у зв’язку з обмеженнями, встановленими Кабінетом Міністрів тощо.

За словами заступника міністра фінансів Романа Єрмоличева, значна частина громад має достатньо коштів, що мають ефективно працювати на підтримку освіти та економіки України.

«Вкотре наголошуємо, що в період, коли кошти державного бюджету насамперед спрямовують на захист територіальної цілісності, недоторканності нашої країни, збереження життя і здоровʼя її громадян, залишки освітньої субвенції не мають накопичуватись, а повинні ефективно працювати на підтримку освіти та економіки України. Ми бачимо, що значна частина громад має достатньо коштів, щоб забезпечити доступні та якісні освітні послуги в умовах, коли відсутня можливість проводити уроки в приміщеннях шкіл», ‒ зауважив Єрмоличев.

Найбільші залишки накопичено в місцевих бюджетах Харківської, Одеської, Донецької, Київської, Дніпропетровської, Львівської та Закарпатської областей.

Освіта.ua
03.11.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Людмила
2021/2022 н.р. Зняли ВСЕ, ставили якісь % за те що ти працював дистанційно! Закрив рік. Школа 2022/2023 н.р. Працює дистанційно, вчителі хто де ( хто сидить в селі, хто залишився в місті, хто за кордоном) но всі працюють дистанційно, електронний журнал. І опаньки премія….так от хто не в Україні тим не можна давати премію, з словами скажіть дякую що не звільнили або не написали ви заяву без збереження. Причому той хто сидить за 300 км. від закладу…так він працює йому нічого не зняли, а той хто виїхав з дітьми закордон -зрадник. Далі ті хто закордоном працюючи дистанційно платять 70% без всіх надбавок. Профспілки - це безглузда організація! Вона віджила….
Микола Миколайович
Руйнування нашої країни зсередини- основне призначення чиновників!.!
00_00
Але місцеві бюджети не економлять на преміях директорів та їх холуїв! .
Правда
Якщо знаєте хто економить, які області, тут вже конкретно написали вчителі в яких громадах, то чому нічого не зробили для того, щоб виплачували???? Для чого товкти воду в ступі? Для чого ці балачки? Невже не вирішити це питання??? Чекаємо на справедливість!!!
За-раза
Для Правда: Ні, профспілки - це бездієва організація, а самі себе вчителі не можуть захистити, бо безхребетні боягузи - бояться втратити свю "престижну високооплачувану" роботу.
Коментувати
Наталія
Учителям Кривого Рогу не виплачують гроші за перевірку зошитів, хоча ця робота виконується і зараз. Ніхто не пояснив, на якій підставі прийнято таке рішення. І як і де шукати правди?
Громадянин
Відкрили людям (з якогось то дива) інформацію про "застій" коштів слуги народу з Міністерства фінансів. Щодо них самих, то могли б озвучити, куди вони з цього приводу зверталися, чи в них при виявленні непорядку з фінансами, основне це "протрубіти"? Так що, громадяни: Міністерство фінансів рахує... Міністерство освіти адмініструє... Міністерство контролю контролює... Стільки "слуг народу" працює (отримуючи щомісяця преміальні, за напруженість і т.п. і т.д.), а проблеми в народу є, винних нема... Просто даючи таку інформацію вони або: себе показують ідіотами, або народ вважають за бидло.
Нескорений учитель
Великобурлуцька громада Харківської області: були в окупації, але працювали дистанційно, закінчили навчальний рік. Більшість вчителів відмовилися співпрацювати з владою рф. Тому, ймовірно, останню зарплату отримали ще у квітні, а далі виживали хто як міг. У вересні деокупація - слава ЗСУ! Але на сьогодні вчителі так і не отримали зарплати навіть за травень. Маю надію, що і голова ОТГ її теж не отримує з травня так само, як і вчителі...
Небайдужа.
Питаєте куди підуть кошти? Відповідь: на премії працівникам відділів освіти та директорам шкіл за правильно організовану роботу по цькуванню вчителів.
User
Як завжди, витирають ноги об вчителів. Коли вже щось зміниться в нашій країні? Ні умов для навчання, ні технічного забезпечення, ні елементаної пачки паперу, все за власні кошти
Жебрак
Як завжди,пописали коменти і ніби легше стало... Чи всі ми отримали тарифікації та ознайомилися з нею? Навряд!
Марія З
Снятинська ОТГ ще в 2021 зменшили престижність до 5%, плати за кабінети забрали, гуртки/факультативи теж. Регулярно на канікулах заставляють писати за свій рахунок. А олімпіад з результатами «гинуть»
Зоя
В Южноукраїнську не працюють садочки,крім чергового. Але чомусь всі працівники непрацюючих садочків отримують таку ж саму зарплату,як і працюючого садочка ????Зарплату працівникам чергового ДНЗ ще від самого початку війни не підняли,а навпаки. Відкривається ще один черговий садочок,але завідувач відмовляється приймати бвльше 4 дитини,а зарплата в усіх однакова. Де справедливість? Позбавили працівників чергового садка премій ,надбавок. Зато місцеві депутати премії собі виписують ,і не маленькі,постійно. Виявляється ,осаіта взагалі не треба? Тільки з освітян та лікарів можна постійно вкорочувати зарплату,яка і так є плачевною. Бо 5 тис.грн це смішно і плачевно
Ольга Кравченко
Сестра ж цього Єрмоличева працює начальником освіти у себе в селі. На посаду прийшла для розкрадання бюджету і за свою каденцію вже "освоїла" з братіком більше 5 млн.грн.
Галина
Меденицька ТГ.Очільник освіти заявив,що коштів багато наекономили,але престижність не виплачують,лише 5:.Парадокс.Куди піду ь ці кошти?.Навряд чи дізнаємось.
Незадоволений
М.Кам’ янське.Місцева влада так дбала про вчителя,що престижність завжди була 5%.Так що іншим регіонам пощастило.
Ірина
Хмельницька область, Хмельницький район. З 1.11 зняли надбавку за перевірку зошитів. А для чого платити? І так будуть перевіряти. Це вже перевірено.
Ірина
Місто Київ. Дитячий садок не працює, сховище не відповідає вимогам. Чому за літні місяці влада не привела до відповідних норм сховище? Все, що змогли зробити жінки-вихователі було зроблено, але те, що потребує виконання спеціалістами, ми зробити не можемо. Вихователі із вищою категорією та стажем більше 30 років отримали на руки за вересень місяць аж 3тис 200 грн. Інші працівники і того менше. Ми навіть не отримали від держави винагороди до Дня працівника освіти. У нас простій на виживання. Дуже вдячні державі за таку "підтримку". Дошкілля вижило у 90-ті , але тепер мабуть триматися за цю професію немає сенсу, ця ланка освіти сама вразлива та ще й не потрібна. Про нас не згадують, що така кількість дошкільних працівників зараз за межею бідності, це не лише педагоги, а й помічники вихователів, пралі, медичні, сестри, првцівники харчоблоків та інші хто забезпечує якісну роботу дитсадка.
Ксенія
Для Ірина: Правда. Теж Київ, все так само. СНВК вивело школярів на навчання очно, а дошкільну частину і не збираються відкривати, місця дошкільникам в сховищі не вистачає та і їсти їм треба варити. Вихователі на простої без премії до дня дошкілля, яка повинна надаватися по закону. Діти не охоплені навчанням бо дистанційно теж не дозволяють працювати. Галузь розвалюється, спеціалісти терплять, голодують.
Коментувати
Микола
Шаргородська ОТГ з квітня за престижність 5%, кабінети не оплачуються, премія НУЛЬ, регулярні затримки заробітної плати, осінні канікули скасували, учителям "пропонують" писати заяви на відпустку без збереження заробітної плати, на черзі, говорять, відміна доплат за класне керівництво та перевірку зошитів але дякуючи Богу хоч олімпіади та різноманітні змагання ніхто не скасував!
Светлана Троценко
Для Микола: душевно так про олімпіади та різноманітні змагання ви написали????????????
Микола
Для Светлана Троценко: Авжеж, вчителі жити не можуть без олімпіад та спартакіад, не те що без зарплат!
Алла
Київська обл. Олімпіади в бомбосховищі школи.Це жах!!! Оплата за зошити- знята, за престижність- лишили 5%. Класи з 28учнями на дві групи вже не ділять, економлять.
Коментувати
Надія
Київ, керівники РУО наказують директорам шкіл знімати доплати, економити на зарплатах і доплатах учителів, для того, щоб зекономити і в кінці виписати собі премії. Зараз, під час війни, відбувається повний безлад на рівні РУО. Таке враження, що тільки і чекали цього моменту, що під час такого стану в країні їм "розв’язали руки" Йде відмивання грошей на закупівлю непотрібних речей та засобів, адже більшість шкіл працює дистанційео. Гроші списуються, учителі працюють, як можуть, доплати знімаються, керівники РУО наказують ннвідомо з яких причин позбавояти людей зарплат, домовляються з директорами, щоб потім виписати собі шалені премії в кінці року! Ось такі справи відбуваються під час війни на рівні місцевого керівництва, бо їм повністю дозволили робите все, що вони захочуть!!! Потрібні серйощні перевірки в освіті, а ще краще ліквідації РУО, які нікому непотрібні, корупція в них зашкалює!
111
Для Надія: Для Надія: Зав РУО в Деснянському районі Києва знову під слідством. Торгувала гуманітаркою в створеному нею магазині. Минулий раз прокралась але суд відпустив, відпустить і тепер. Де вчительські гроші? Подивіться на якому Джипі їздить Зав РУО Дніпровського району...
Коментувати
Andrew Brown
Львівська область. Надбавки за престижність зняли з квітня з 30 відсотків до 10, кажуть. що знімуть до 5. Чому???