Фонд оплати праці вчителів зростає через змішане навчання

Визначених у проекті бюджету видатків буде недостатньо для оплати праці вчителів

Фонд оплати праці вчителів зростає через змішане навчання

Визначених  у проекті Державного бюджету України на 2023 рік видатків буде недостатньо для оплати праці педагогічних працівників, оскільки потреби фонду оплати праці зростають у зв’язку із запровадженням змішаної форми освітнього процесу.

Про це повідомили у Профспілці працівників освіти і науки за результатами засідання президії ЦК профспілки, на якому було розглянуте питання фінансування галузі.

У профспілці зазначають, що під час змішаної форми навчання вчителі змушені викладати навчальні предмети учням одного й того самого класу, які навчаються очно та дистанційно, та витрачають для цього додатково робочий час.

Водночас у профспілці наголосили на продовжені співпраці із депутатами всіх рівнів задля внесення змін до проекту бюджету під час другого читання та його затвердження.

«Профспілка готова до спільної роботи з метою формування виваженої та ефективної бюджетної політики в Україні», – йдеться у повідомленні.

Освіта.ua
17.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Переплати будуть якщо педрада вирішила для однієї частини класу проводити очні заняття, а іншої - дистанційні. Але це не є змішаним навчанням, це - питання до педради і її голови. Для усіх учнів класу обирається або очне, або дистанційне, або змішане. Учні, які не можуть працювати в такому режимі, який обрала педрада для конкретного класу, мають право перевестись на індивідуальну форму навчання у цьому ж закладі (екстернат, або сімейне). Тут додаткові оплати незначні - не більше 3 годин учителю на рік за консультації і підсумкове оцінювання. Якщо не усі чітко розуміють суть змішаного навчання - це результат роботи МОН по даному питанню. В умовах війни і академічної свободи закладів потрібно оперативно, чітко, коротко і на законодавчому рівні прописувати такі речі, а не надсилати листи, які носять рекомендаційний характер.
Учитель
Дурня! Учитель має проводити уроки відповідно до своєї тарифікації. Якщо він проводить одночасно урок очно і дистанційно, або дистанційні уроки після очних - усі запитання до адміністрації закладу і педради. Якщо правильно організувати змішане навчання, то фонд оплати праці вчителів зменшується. Адже на заміну уроків іде вдвічі менше коштів, бо дистанційні заняття не заміняються, за рідким виключенням. Саме педрада закладу обирає форму освітнього процесу. Це один з варіантів: інституційне (очне, як варіант - змішане), або індивідуальне (патронаж - для дітей з ооп, сімейне, або екстернат). Якщо у вас педрада затвердила змішане навчання,то учень має з’являтись на заняття у визначені вами періоди очного навчання. Якщо учень за кордоном - він аж ніяк не навчається на змішаному, а має перевестись на сімейне, або екстернат. До речі, МОН ще і досі не спромоглось на законодавчому рівні "виписати" змішане навчання, як і електронний журнал!!! І їх "де юре" не існує, а заклади впроваджують...
Петро
Просто промовчу.... Де Ви про таке дізналася?))) ???? У Німеччині про дистанційне вчителі ніколи й не чули. Позаминулого року запропонували, та вони сказали:"Це зовсім інший вид їхньої діяльности+ вищі посадові та різні %. А в нас що? Перед літом - 19% з травня, але ж мали з червня. Якось так. Із січня 23 - ще 19 % мінус.
Вчитель
Перевірку зошитів не оплачують+ престиж мінімум Це зарплата не змінилась? Синхронні й асинхронні уроки одночасно = норма сьогодення (
Учитель
Люди, не сперечайтеся. У різних школах змішана форма організована по різному. Але, однозначно, додаткова оплата - це міф. Мовчала б уже ця профспілка, слухати соромно
Helga
Не знаю, але зарплата, залишається та сама, я таке як прочитала була вражена а не хочете змішане навчання, коли ти одночасно ведеш урок тим хто в класах і та тим хто вдома. Якби сам міністр спробував!
Петро
Для Helga: хто Вас примусив одночасно в класі й для тих, хто вдома? То вже школа онлайн- зовсім інше.
Коментувати
Київ,директор
МОНстра на простій,а його місцеві підрозділи (департаменти, управління,методкабі Нести, обласні "інститути") ліквідувати як найстрашніший спадок совка. А освітянськ профспілка це-- повія, яка обслуговує освітянське керівництво
Змдб
Для Київ,директор: погоджусь
Коментувати
борис
Профспілці треба було б для початку зясувати, що означає змішане навчання. Це коли частина учнів навчається офлайн, а інша - онлайн. Через якийсь період часу- навпаки. У жодному разі викладати предмет два рази в одному і томуж класі не потрібно.
Аліса
Для борис: не всюди так.у нас як раз класи - 20 вчаться офлайн, 10 онлайн і як раз і виходить, що ведеш урок одразу і так, і так
Наталія
Для борис: Чому ж. Якщо у мене в класі 20 ходять до школи, 11 за кордоном, і обрали дистанційну форму освіти, а не сімейну, то для "закордонників", презентації, транслювання уроку, консультації...
Местный
Для борис: Борису самому бы разобраться
Коментувати