У Держбюджеті на освіту передбачено 6,2% ВВП

Верховна Рада ухвалила за основу проєкт Державного бюджету України на 2023 рік

У Держбюджеті на освіту передбачено 6,2% ВВП

Верховна Рада ухвалила за основу проєкт Державного бюджету України на 2023 рік.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Планується, що на освіту в 2023 році буде витрачено 6,2% національного ВВП.

За словами Шмигаля, бюджет-2023 є фундаментом нашої спільної майбутньої перемоги, тому фінансування армії є першим пріоритетом.

«45% видатків ітиме саме на безпеку та оборону (це майже 18% національного ВВП). Україна фінансує та фінансуватиме ЗСУ самостійно за рахунок власних внутрішніх ресурсів», – зазначив прем'єр-міністр.

Загалом видатки загального фонду (2,3 трлн грн) значно перевищуватимуть доходну частину (1,1 трлн грн).

Покриття бюджетного дефіциту передбачено за рахунок макрофінансової допомоги міжнародних партнерів та продажу військових облігацій.

На медицину планується витратити 7% ВВП.

На допомогу громадам деокупованих територій планується витратити 24 млрд грн додаткової дотації на компенсацію втрат. Щонайменше 19,4 млрд грн — у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії.

«Реалізація держбюджету під час війни — це рух з багатьма невідомими. За форс-мажорних обставин головний фінансовий документ країни коригуватиметься, але залишиться незмінним у своїх пріоритетах», – наголосив Шмигаль.

Освіта.ua
07.10.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тарас
Ми не проти оборони. Тыльки чи не пора перевірити премії які виписуютиь собі адміністрації за економію зарплати. Адже відсотки від Києва різко зрізали по школах