Українським школярам розповідатимуть про рашизм

У навчальні програми відтепер будуть включені поняття «русскій мір» і «рашизм»

Українським школярам розповідатимуть про рашизм

У шкільні навчальні програми з історії відтепер будуть включені поняття «русскій мір» і «рашизм».

Відповідні зміни, серед інших, внесені Міністерством освіти і науки до змісту навчальних програм загальної середньої освіти.

У МОН зазначають, що приводом до перегляду та оновлення змісту навчальних програм стали виклики, які виникли у зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації проти України.

Зокрема, у програмах з історії оновлено перелік термінів і понять, як-от: «присвоєння суверенітету» (у значенні привласнення, захоплення суверенітету УСРР союзним центром), «русскій мір», «рашизм».

Замість вислову «політика русифікації» застосовано вислів «політика російщення», який точніше відбиває сутність явища і процесу.

Також уточнено контекст застосування поняття «колабораціонізм».

У МОН зазначають, що запропоновані доповнення мають на меті увиразнити наскрізні лінії з минулого, які дають змогу пояснити сучасні події.

В оновлених програмах пропонується погляд на СРСР як на державу імперського типу.

Також програми орієнтуватимуть учнів на вивчення не тільки інструментів насильства, якого в ХХ столітті зазнавали українці, а й опору йому. Частина змін у навчальних програмах спрямована на розширення просторових контекстів української історії, створення додаткових можливостей для аналогій і порівнянь.

Суттєві зміни пропонуються в частині найновішої історії, насамперед подій, пов’язаних зі збройною агресією російської федерації проти України. 

Окрім  того, передбачено повний розгляд російсько-української війни, що розпочалася в 2014 році. Наголошується на геноцидних діях політичного керівництва і російського війська щодо українців, національному опорі проти агресії російської федерації та міжнародній підтримці України.

Освіта.ua
16.08.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
А я вважаю, щоб виховати патріотів, ми маємо більше розповідати про славні перемоги та героїв/ патріотів України! А не про Росію та її імперський характер - багато честі та уваги!!!
Вчитель
Для Ольга: можна до усрачки розповідати про перемоги. Коли дитина відчує, що в цій державі потрібні законопослушні громадяни, а саме головне, що вони фінансово будуть успішними, а не жити за принципом "обмани ближнього, або прийде дальній і обманить тебе". Ось тоді і почнеться не вишиванковий патрійотізм на словах, а реальний український патріотизм.
Коментувати
Гавро
В нашій школі 50% педагогічних працівників - пенсіонери (які вивчали історію КПРС, були секретарями парт.організацій і т.д.). Ці люди є також вчителями історії, так, вони розкажуть і про русски мир і про рашизм. Але ці люди "переодягаються", "перефарбовуються" на ходу аби втриматися за своє місце. Ще не так давно розповідали про Сталіна (як вождя).
Галина
Для Гавро: Ну то це ж питання до директора що вони у вас роблять. Але вчителі історії - то така професія. Це ж не математика, де ормули при будь-якій владі однакові. А вчитель історії і літератури має вміти щоразу змінювати думку на потрібну
Коментувати
Бий рашистів і жидів!
Чи хоч один народний депутат, міністр або інший чиновник відмовився від своїх привілеїв, узяв зброю і пішов добровольцем на передову? Жодного! Лише піднімають собі зарплати і протягують злочинні законопроекти, обмежують права і свободи людей, прикриваючись воєнним станом, якого з юридичної точки зору не існує! Виникає запитання, на кого вони працюють? Точно не Народ України! Дітям потрібно розповідати правду і про внутрішніх ворогів, які нічим не кращі, від рашистів. Хто ставить мінуси, той агент кремля!
ДепартаментДюсолей
Ті хто підтримує рашизм будуть розповідати про сам рашизм? Прям когнітивний дисонанс якийсь!
Drake
Ооо, так чекаю коли наші школи з совковим устроєм і такими ж директорами почнуть проводити зміни, угу.
Сергей Лимонов
Давно пора винищити під корінь все що пов’язане з рашкою! Це недоімперія з людиноненависницькою ідеологією ( спадок від сталінського срср) і фашистською політикою по відношенню до сусідських держав!
Бий рашистів і жидів!
Для Сергей Лимонов: спадок від сталінського срср одягнув на себе вишиванки, проліз у велику політику за гречку і продовжив знущатися із людей. Тільки набагато жорстокіше, ніж було раніше. Може почати з них? Тут причина не в лише в рашці! Людиноненависницька політика зараз в кожній країні світу. Пландемія відомої застуди це довела. Україна не виключення. Всі, хто ставить мінуси або відправляє дане повідомлення в спам - агенти кремля!
Коментувати