МОН рекомендує створювати класи для онлайн навчання

Онлайн уроки проводитимуть для дітей чиї батьки не хочуть, щоб дитина навчалася офлайн

МОН рекомендує створювати класи для онлайн навчання

Міністерство освіти і науки рекомендує школам створювати класи, у яких здійснюватиметься онлайн-навчання для дітей чиї батьки не хочуть, щоб дитина навчалася у звичайному режимі.

Про це заявив міністр освіти і науки в ефірі програми «Ранок з Україною».

«Ми рекомендуємо кожній школі або громаді створювати паралелі, у яких відбуватиметься онлайн-навчання. У такий спосіб діти не будуть відлучені від освітнього процесу, якщо батьки побоюються режиму офлайн», – повідомив міністр.

Він також наголосив, що  наразі неможливо спрогнозувати безпекову ситуацію.

«Вкотре наголошую, що безпека – наш головний пріоритет. Освітній процес буде формуватися виключно з урахуванням безпекової ситуації в кожному населеному пункті», – сказав Шкарлет.

Як відомо, чиновники Міністерства освіти і науки впродовж місяця неодноразово заявляли про необхідність відновлення навчання з 1 вересня у режимі офлайн в усіх закладах освіти.

Про початок навчального року 1 вересня в очному режимі заявляв і прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Освіта.ua
09.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталі
А як дитячі садочки де немає укриття і бомбосховмч? У нас працює дитячий садочок який 57 дітей з ясільними разом підчас повітряної тривоги мусить бігти до школи це приблизно 500 метрів при цюму там проїздна частина де рухаються автомобілі, а з 1 вересня хочуть відновити шкільне навчання. Одне питання до чиновників. Ви нехрчете 1 день побути в шкурі педагога?
Геннадій
МОН хоче всім сподобатись. Хочете так навчайтесь хочете інакше. А як щось станеться ми тут ні до чого, ми руки вмиємо. Директор винен. А хто і очно і дистанційно уроки проводити буде? Це подвійне навантаження на вчителів, а їх і так близько 25 тисяч за кордоном. Чи МОН це не цікавить, знову хай директор думає. Панове, ви там для чого? Вимагаю і як батько і як вчитель. ЛИШЕ ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ДО КІНЦЯ ВІЙНИ!
Andrew Brown
Та що там може рекомендувати цілковито імпотентне міністерство? Навіть питання про відпустки освітян - і те досі "висить" у повітрі... Про яке там перше вересня вони можуть белькотіти...
Галичанка
Для Andrew Brown: Це все, що вони можуть. А ні, ще створювати символи. До відпусток руки не дійшли. То ж на вищезгадані речі скільки часу і зусиль треба ...
Коментувати
Вася
МОН рекомендує, а не дай Бог біди, винна буде школа і директор, що не створили безпечні умови
399
МОН РЕКОМЕНДУЄ створювати класи для онлайн навчання. "... Не жди добра..." писав Т.Г.Шевченко. Не ждіть адекватних рекомендацій від МОН, яке тільки імітує бурхливу діяльність РЕКОМЕНДУЮЧИ, нічого цими рекомендаціями не випішуючи.
Валентина
Існують різні форми навчання: індивідуальна, сімейна, офлайн і т.д. Чому батьки і діти (не в зоні бойових дій та не в окупованій території) які хочуть навчатися очно (а не кидати свою дитину саму вдома) мають підлаштуватися під бажання тих, хто лише за дистанційне навчання? Дайте можливість обрати кожному.
Оксана
Для Валентина: ви таки продовжуєте ігноруаати дещо важливе, бо так вам не заплатять. Учителі мають право вибору? Я не просто не хочу лізти в підвал, де плити лежать на голові, а не можу. Бо я не вибирала професію шахтаря, чи підводника, наприклад. Усі вчителі повинні спокійно сприймати перебування в закритому темному приміщенні, з ризиком бути там заваленим разом із сотнями дітей? І повторюся : вся Україна є зоною бойових дій. У нас повномасштабне вторгнення, кожного дня ракети летять по всій країні. Тому не плетіть про якесь право вибору форми навчання.
Галичанка
Для Валентина: Ще розпишіть, будь ласка, детально, як ви бачите практичне втілення такої ідеї
Валентина
Для Галичанка: зверніться до керівництва школи 25 у м.Києві, вам там детально розкажуть, як втілити таку ідею. І як її вже втілювали ще під час карантину. Частина дітей ходила до школи, частина перейшла на індивідуальну, сімейну, екстернатну форму навчання, заняття проводилися в синхронній і асинхронній формі. Було б бажання.
Коментувати
Софія
Якщо в освітніх закладах буде офлайн навчання, почнеться ще одна хвиля переміщень до інших країн. У нас немає жодного безпечного міста. Ми не знаємо, куди сьогодні прилетить, яка буде ціль. МОН, не жартуйте. Безпека дітей, студентів, освітян - перш за все. Усе можна надолужити, але повернути життя, на жаль...
Поліна
А чому ніхто не говорить про час, який потрібен для того, щоб зібрати дітей з усіх класів спочатку біля підвалу, а потім завести ще й у підвал, так зване "укриття"? Хто- небудь розуміє, що це взагалі нереально? Хто в разі чого нестиме відповідальність? Директор? Вчитель? Чому? І як взагалі можна нести відповідальність за те, що від тебе абсолютно не залежить? Я теж вважаю, що в режимі офлайн школи запросто можуть стати потенційними мішенями. Підтримую наразі лише дистанційний формат навчання.
Виктория
Для Поліна: підтримую
Любов Козинко
100%! А ще управління освіти видадуть не наказ, а рекомендацію про початок офлайн навчання. І цим знімуть із себе будь-яку відповідальність за все, що може статись під час війни.
Юлія
Вони вже зняли з себе відповідальність. Є розпорядження, яким регламентується, що відповідальність за життя дітей буде нести керівництво навч.закладу
Коментувати
Галичанка
Люди, та схаменіться!!! До чого тут формулювання питань?! В країні триває гаряча фаза війни!!! Небезпечно всюди!!! Подивіться, яке біснування починається з боку Білорусі! Ви що, чесно, ще вірите у якусь міфічну безпеку у будь-якому регіоні?!!! Та повсюди страшно засинати! МОН також треба повернутися до реальності, не вимальовувати якихось дурнуватих символів, подумати про вчителів і ВСІХ дітей! Викликайте вчителів із простоїв, дайте людям зарплату і сконцентруйтеся на підготовці до якісного дистанційного навчання!
Леся
Для Галичанка: МОН живе під тиском громадської думки, тобто під тиском батьків.. Частина хоче так, інша - так, ось вони і РЕКОМЕНДУЮТЬ. В кожному разі винним буде диоектор, бо раптом що, накинеться і МОН, і батьки
Коментувати
Тарас
По-дурному сформульоване питання опитування. Варто говорити про офлайн в регіонах, де не ведуться активні бойові дії
Оксана
Для Тарас: коли звучить сирена й кудись(в будь-яку точку України летить ракета, то для вас це які бойові дії - пасивні, віртуальні, чи не варті й уваги?)
гість
Для Тарас. В Кременчуку не ведуться бойові дії.
Коментувати
Олена
Діти вже третій рік вчаться онлайн. Це просто знущання. Спочатку ковил, тепер війна. От мені цікавить, всі батьки вголос тільки за онлайн. Напевно вони сидять дома і займаються з дітьми самі. А я , наприклад вже устала бути вчителькою. І є багато більш менш безпечних регіонів, де можно піти до школи . Там хоч діти будуть з дорослими. А так- все одно треба йти на роботу, а значить дитина залишиться вдома сама! І при всіх тривогах буде получається сама виживати. Мені здається ,що найбільш кричать за онлайн ті хто виїхав і при офлайн навчанні боїться,що раз не буде ходити до школи, то його не атестують. А то як хтось пропонує взагалі відмінити навчання, я не розумію вони при розумі?? Діти і так страждають, слухають новини, а тут ще лишити їх взагалі знань
Галичанка
Для Олена: Скасовувати навчання зовсім - не варіант. Але й збирати в одночасно, в одному приміщенні сотні дітей, плюс вчителі і працівники навчальних закладів, погодьтеся - теж зовсім немудро. Робити такі подарунки ворогу , під час війни?!!! Потім не перешкодуємо і самі собі ніколи не пробачимо!
Валентина
Для Олена: повністю підтримую Вашу думку. Додам лише, що більше всього онлайн навчання підтримують вчителі, які виїхали і змушені будуть повернутися в Україну, або звільнитися.
Оксана
Для Валентина: де ви там думку помітили. Стогін недалекої мамаші, яка вже втомилася від власних дітей. А ви знову зі своєю заздрістю. Ідіть вчителюйте, це ж так просто– залізла в підвал(чи то пак укриття) й проводь собі спокійно уроки. Ще й гроші чималі за це платять.
Коментувати
Олег
Відмінити на період війни зовсім навчання. Дистанційне навчання показує нульовий результат знань, особливо для першачків. На онлайн уроки не виходить навіть половина класу.
Дана
Для Олег: Не сприймайте це за особисту образу, але дозволю собі з вами не погодитися. По-перше, діти, які відповідальні і хочуть навчатися - вчаться добре, хоча й дистанційно (звісно, за умови, що вчитель добросовісно ставиться до своїх обов’язків, а якщо з цим були проблеми - треба було одразу звертатись до адміністрації навчального закладу). По-друге, думаю у цьому Ви зі мною погодитеся, хто і в школі не хотів вчитися - той не буде вчитися ніяк. На рахунок першачків - тут дійсно є проблема, але можна знайти якесь рішення, хоча б зараз, задля безпеки дітей. Познайомити дитину з першою вчителькою можна індивідуально, а далі працювати дистанційно. Першачкам, у будь-якому випадку, потрібна буде допомога і підтримка батьків. Щодо соціалізації, про яку зараз почнуть писати і від цього слова вже нудить, то вона починається із сім’ї. Тож виховуйте своїх дітей, любіть їх, цінуйте, після війни досоціалізуються! Головне, щоб діти були живі і здорові!
Юліч
Дана, цілком погоджуюся з вами. Насправді так і є, хто не хоче вчитися тому і офлай і онлайн перепона. Нажаль є такі батьки, які не розуміють, що шкільне навчання - це замкнуте коло співпраці Вчитель-Учень-Батьки. От мені цікаво, коли учні просидять у підвалах 2,3 години без навчання,щодня будуть тривоги, що тоді будуть ТЛУМАЧИТИ??? А коли треба іти до школи, а тут сирена, батьки пустять до школи?
гість
Для Олег. То чия провина, що на онлайн урок виходить половина класу ? Невже знов вчитель цап - відбувайло ?)
Коментувати
Марія
Тільки дистанційне навчання. Безпека дітей- студентів має бути на першому місці. Навіть якщо бомбосховища є то вони непристосовані. Батьки будуть переживати за дітей, бо студенти будуть далеко від дому
Ттг
Чому ніхто не говорить про заклади дошкільної освіти, які на даний момент вже працюють? Ніхто і не цікавиться в яких умовах працюють? Звичайні погреби для зберігання овочів вмить стали укриттям. Я розумію батьків, яким ніде залишити дитину, але такі умови для дітей є жахливими.
Людмила
Для Ттг: Так, працюють. Але як і скільки? У Києві, для прикладу, відкрилося 34 заклади всього, у які ходять аж 900 дітей!!!. То можна такі і школи відкривати: не по 900 у одній школі, а 900 - на все місто? А скільки НЕ відкрилося? У спальному районі, наприклад, один відкрили. А школи розміщені в спальних районах міста по 2 -3 разом. Гарна мішень для однієї ракети? Нехай міністри, які приймали це, посадять своїх дітей поряд з нашими! Нехай і їх діти посидять під час тривог у, так названих, укриттях - живих погребальних ямах! А то добре приймати закони під НЕ свою відповідальність, коли власні діти за кордоном!!!
Коментувати
Світлана Світлана
Тільки дистанційне навчання під час війни, дітей неможливо наражати на небезпеку
Ірина
Хтось придумав закласти в школі вікна мішками з піском на першому поверсі. Буде бом-бом- сховище.
Геннадій
Лише дистанційне навчання до закінчення війни. За укриття визнано все що є, переходи, коридори, погреба які й самі от- от заваляться, тільки б отримати паспорт безпеки, який, мабуть, показувати треба кожній ракеті. Тривоги 2...3 рази на день від кількох хвилин до кількох годин. Це постійна безглузда біганина туди сюди. А навчатися коли? А якщо тривога на перерві, до уроку, коли діти на шляху до школи чи після, коли частина дітей на шляху додому, інші ще в школі. Панове, кому потрібна ця клоунада? Тим більше є вже наробки, певний досвід роботи дистанційно, і при належному проведенні дистанційного навчання ефективність досить непогана, принаймні до закінчення війни так працювати можна. А сотні зруйнованих шкіл, слава Богу без учнів, а ми туди дітей зберемо? Тільки дистанційне до кінця війни!
Галичанка
Для Геннадій: 100% підтримую!!!
Коментувати
Оксана
Вважаю, що саме освітні заклади з осені стануть найбільш "стратегічною " мішенню для ворога. Зруйнована школа, чисельні дитячі жертви ( майбутніх "бандерівців"), вчителів( які виховують тих "бандерівців"), розпач батьків, паніка у місті-селі -це саме те, що потрібно ворогу, якому не вдався "бліцкриг" . І це -жахливий сценарій! І цей сценарій пише нам зараз міністерство освіти, перекладаючи відповідальність за його реалізацію на керівників освітніх закладів. А бомбосховищ у школах немає, є підвали, які далекі від норми. А ще є приміщення шкіл, які , в разі удару, просто складуться, як карткові будиночки. І є частина батьків, які приведуть своїх дітей до школи за будь-яких обставин( звучит блюзнірськи? , але ж вони є!) і це зобов’-яже керівника школи забезпечити цим дітям офлайн навчання, взяти на себе відповідальність і стати "стрілочником", в разі чого. А все -чому? Бо профільне міністерство не спроможне нести відповідальність НІ ЗА Що!
гість
Для Оксана: не приведи Боже ! Здоровий глузд має перемогти !
Коментувати
Оксана
А якщо війна затягнеться на рік чи два на Сході і в Криму? Хто застрахований від прильотів у квартирі чми будинку? А якщо повітряна та батьки при цьому на роботі, дитина одеа вквартирі..Вона побіжить в укриття на вашу думку... Ми маємо навчитися дити та навчатися в умовах реалій. Буде посилення ППО, зміни в активних бойових діях, тому і пропонується як варіант офлайн. Тому всі мають голову на плечах і мають право вибору. Кожен свій. Тому не розводьте ці соплі, вибачте, в соцмережах, а тверезо міркуйте та приймайте рішення яке вас влаштовує.
Людмила
Для Оксана: А у Вас діти є? Схоже, що нема. Жодна ППО не вбереже школи по різним куточками України від ракет!!! Це буде ціллю номер 1 для рашистів з 1 вересня.
Ліна
Для Оксана: як раз тут таерезі думки! І дуже правильні! Наші школи с кладуться при першому ударі! Підвали, які зараз облаштовують - це жах! Вузькі проходи на сходинках між поверхами! І безліч вже переліченого в цих коментарях. Одна дитина вдома? А ви пробували спустити сотні дітей хоча б на перший поверх??? При навчальній тривозі вони спускаються до 10 хвилин (при умові, що нема жодного подразника). А тепер уявіть вибух! Уявили? Більшість дітей но можливо вивести зі ступора, інші в паніці біжать і не чують. А їх, нагадаю, декілька сотень, на 20-40 дітей 1 вчитель!!! Так хто ж не резво живиться на ситуацію???
гість
Батьки трохи не розуміють призначееня школи. Школа не безкоштовна камера схову. Школа навчає. А навчати під час загрози прильотів школа наразі очні не може . То прилаштовуйтеся, батьки. Проблема з ким залишити дитину вдома, це суто проблема вашої свм’ї, а не школи ! Немає з ким залишати - їдьте за кордон, там очне навчання, тому що безпечно. Вчитель не зобовязаний ризикувати життям заради чужих дітей та не зоче брати за них відповідальність у разі обстрілів.
Коментувати
гість
Велика кількість вчителів втече за кордон при таких умовах праці. А дітей ще більше.