Про особливості організації нового 2022/23 навчального року

Інформація МОН щодо організації навчального року та рекомендації із підготовки до нього

Про особливості організації нового 2022/23 навчального року

Міністерство освіти і науки України підготувало інформацію щодо особливостей організації нового 2022/23 навчального року та рекомендації першочергових кроків із підготовки до нього.

Відповідно до постанови КМУ від 24 червня 2022 року №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», навчання в ЗЗСО традиційно розпочнеться в День знань (1 вересня). Освітній процес у школах триватиме до 30 червня 2023 року. Заклади фахової передвищої та вищої освіти самостійно визначають дати початку та завершення навчального року.

Крок 1: призначити комісії з обстеження закладів освіти на предмет готовності до організації навчання та забезпечення безпеки учасників освітнього процесу

До складу комісій рекомендовано включити представників регіональних підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій і Національної поліції. Результатом роботи комісії є підготовка відповідного акту, що затверджується керівником адміністрації. 

Крок 2: визначити форму організації освітнього процесу

Організація освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. Структура та тривалість навчального тижня, дня, занять і відпочинку, а також форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною (вченою) радою закладу освіти в межах часу, передбаченого освітньою програмою (відповідно до обсягу навчального навантаження та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, особливостей регіону тощо).

Освітній процес в очному режимі

Запроваджується в приміщеннях або будівлях закладу освіти тільки в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що можуть бути використані для укриття учасників освітнього процесу в разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення.

Якщо потужності споруд цивільного захисту є недостатніми для укриття всіх учасників освітнього процесу, то освітній процес може бути організований шляхом розподілу навчального часу в межах годин (змін) упродовж дня, тижня, місяця або семестру. 

Для підготовки роботи закладів освіти в очному режимі засновникам рекомендовано провести відповідні заходи з посилення безпеки:

  • обов’язкова перевірка закладів освіти та прилеглих територій на наявність вибухонебезпечних предметів;
  • перевірка готовності систем оповіщення, зокрема, доступності оповіщення для дітей із порушеннями зору та слуху;
  • визначення та позначення шляхів евакуації;
  • наявність обладнаного укриття для всіх учасників освітнього процесу;
  • створення запасів води та медикаментів;
  • проведення тренувань з учасниками освітнього процесу щодо дій у разі повітряної тривоги;
  • проведення навчальних занять щодо здоров'язбереження, надання домедичної підготовки тощо;
  • підключення мережі Wi-Fi в укриттях для проведення занять (за можливості). 

Освітній процес у дистанційному режимі

Запроваджується в закладах освіти на території ведення бойових дій і тимчасово окупованих територіях. Запроваджується наказом (розпорядженням) засновника закладу освіти за погодженням із керівником адміністрації (без обов’язкового укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі, головною умовою є своєчасне виконання завдань).

Під час організації дистанційного навчання рекомендуємо використовувати матеріали Всеукраїнської школи онлайн.

В умовах дистанційного навчання заклад самостійно приймає рішення щодо зняття обмеження на максимальну кількість учнів у класі.

За дистанційною формою робота може виконуватися працівником поза робочим приміщенням, територією власника або уповноваженого ним органу, у будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. 

Освітній процес за змішаною формою

Змішана форма поєднує очний і дистанційний режими. Таке поєднання підходить для різних занять: практичні та лабораторні заняття можуть проводитися в очному режимі, лекційні – дистанційно. У початковій школі бажано проводити заняття в очному режимі, адже діти потребують живого спілкування.

Форма може змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації. 

Крок 3: забезпечити безпеку всіх учасників освітнього процесу впродовж навчального року

Керівники закладів освіти мають бути поінформовані про персональну відповідальність за організацію безпечних умов для здобувачів освіти та всіх працівників закладу.

При організації освітнього процесу в очному або змішаному режимі слід забезпечити безумовне переривання освітнього процесу у разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших сигналів оповіщення. Учасники освітнього процесу повинні організовано прослідувати до споруд цивільного захисту та перебувати в них до завершення тривоги. Освітній процес може завершуватися в укритті, а після відбою тривоги учасники можуть повернутися до приміщення закладу освіти та продовжити процес навчання з урахуванням необхідного корегування.

Освіта.ua
06.07.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Teela
Жах, нехай ті не нормальні у освіті, або звільняються і валять, нехай хоч нормальні прийдуть у освіту, а не отаке ніяке, яке всіх на каторгу випускає????????
Вчитель
Для Teela: Ви готові прийти в школу працювати за злиденні гроші? Професійна освіта потребує професійних грошей.
Коментувати
Марек Белгас
Я в шику, Шкарлет та ті шо сидять там, включить банячок, дистанційка повинна бути у вишах і в школах, де таке видано, шо війна на дворі, а вони випускати збираються, з 15 серпня у вишах, а потім у вересні - жовтні, інших дітей, студентів. ДУМАЙТЕ НАРЕШТІ ПО ПРЯВИЛЬНЛМУ НІЯКА БНЗПЕКА ЗАРАЗ НЕ ВРЯТУЄ, ПОКИ В КРАЇНІ ВІЙНА, І ПОКИ ПАРАША ПУСКАЄ Раketu то толку з очного навчання не буде, то коли був ковід, тримали нас усіх як не знаю як, а як війна ідіт і біжіт, ужас. Думайте трохи, бо Зеленський, доручив Шкарлету розглянути, але вижу, шо толку з Шкарлета ніякого, дуже буде страшно в такий час йти вчитись, ???? кожної днини????????????????
працюючий вчитель-пенсіонер
Я все згадую, як без будь-яких причин марнували навчальний час в школах. Хоча б знаменитий "тимошенківський карантин" через пташиний грип, якого і близько ніде не було. Тоді всі сопіли в дві дірочки і про людське око виконували приписи про носіння масок і обв’язування дверних ручок проспіртованою марлею. Та й перший короновірусний карантин був доволі надуманою причиною. Через коронавірус ми втратили два роки, а тепер не можемо втерпіти і серед війни, яка несе реальну загрозу по всій території України хочемо вести заняття в якихось міфічних укриттях. Де ті укриття? В кращому випадку звичайні підвали, які заваляться при попаданні в школу снаряду і перетворяться в братську могилу. Або брати на себе відповідальність і проводити звичайне очне навчання, або вести онлайн-уроки, все залежить від конкретної ситуації на місцях. Але слід мати на увазі, що навіть зовсім безпечні села можуть стати місцем трагедії. Згадайте випадок із збитим безпілотником на Волині.
Директор школи
В підтриму попередньої думки. Буду намагатися лаконічно і зрозуміло довести до вас свою думку. Влада і укртелеком кожного дня відновлює зв’язок на окупованих територіях. В той час на Буковині цей самий зв’язок день за днем зникає. Ми розуміємо що Буковина дуже бідний регіон і ми живемо за рахунок того що нам дадуть. Але якщо владі Буковина до лампочки, то скажіть це прямо і ми швидко це питання вирішимо. Тільки якщо ви після цього влад буде нарікати на громади чи людей, ломаний гріш ціна Київської влади. Сміття ви не влада. А все почалося з того, що в укритті має бути телефон. Але нікого не хвилює що ТГ не хоче платити за телефон в школах. Що його вже рік як відрубали. Що стовпів не має щоб його знову провести бо ліс давно запродали. Тут не справа в школах. Вам наш регіон по..их.
Буковина,село
З вашого дозволу хочемо написати коментар. По одній із вимог в укритті має бути проведений стаціонарний телефон і бажано радіо. Адже у разі застосування ядерної зброї мобільний зв’язок не працює. В нас таке запитання. А звідки брати отой стаціонарний телефон, якщо Укртелеком цілеспрямовано знищує станціонарний зв’язок? Стовпи прогнили впали, вони їх розпилили, а абонентів заставляють писати відмови від послуг. Звідки брати проводове радіо, якщо його вже більше 10 років навіть у нашому ОТГ не має? Ви дуже багато говорите про дистанційне навчання. А як його реалізувати, коли оптоволокона не має , мобільний не тягне, а той що був вас вже декілька місяців не працює? Ви всі тут взагалі говорите про не реальні для багатьох сіл речі. І взагалі таке враження, що сільська місцевість владі до лампочки.
Іаан
Для Буковина,село: Так от замість того щоб гнилі погреба та шкільні коридори "обладнувати" під укриття (як в такому укритті то краще надворі. Виділили б кошти на якісний інтернет, на доступність смартфона кожному учневі. Повірте коли це є дистанційне навчання досить ефективне.
Коментувати
Геннадій
Після подій в Вінниці очне навчання це державна зрада. Якщо мовчить СБУ щодо пана Шкарлета давайте ми як батьки діяти адекватно. Жодної дитини до закінчення війни до школи не пустимо! Бойкот злочинним рішенням МОН. Очне навчання не раніше наступного дня після закінчення війни! Працюймо з місцевою владою. Тільки дистанційне навчання. Нам діти потрібні живі та здорові. Навчання наздоженемо.
Олена
Але про МОН то правда. То керівник закладу повинен був з вчителями забезпечувати ковідні заходи, тепер воєнні. Може МОН і відділи освіти теж взяли участь у забезпеченні безпечного навчального процесу? Директор, вчителі, батьки не мають можливостей створити безпечні укриття. Знову все за кошти батьків і вчителів (до реч,і яким так і не виплатили 40% зарплати за 2 місяці). То для чого те мон та районом потрібні? Всіх їх скоротити, а кошти віддати навчальним закладам. Другий момент - нереально забезпечити навчальний очних процес, бігаючи в укриття та назад. Кілька змін у школі і різні форми навчання для всіх учнів одночасно не можна забезпечити без збільшення кількості вчителів (ставок) і такій оплаті, як зараз. Я за 8тис. таке навантаження витримувати не хочу. Краще піти підлогу мити - зарплата фактично та сама, а відповідальності, порівняно з учителями, ніякої.
Світлана
Дибілізм від МОН. Обрали зелених, привели війну , горе та сльози. Тепер хочуть зе дітей вбити та залишити Україну без вчителів! Зате поржали!
ЗСУ
Для Світлана: Ти дибіл? Що ти несеш! Війна йде дев,ятий рік. Аби не мовчки!
Коментувати