У МОН не бачать загроз масового скорочення вчителів

Майже 700 тисяч учнів перебуває за кордоном, 70 тисяч змінили місце перебування

У МОН не бачать загроз масового скорочення вчителів

У Міністерстві освіти і науки наразі не бачать загрози масового скорочення вчителів через можливе скорочення кількості учнів в українських школах.

Про це під час експертного обговорення в Українському кризовому медіа-центрі сказав начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

За даними органів управління освітою на сьогодні 671 тисяча школярів перебуває за кордоном, близько 70 тисяч змінило місце перебування і вступило в школи в інших регіонах України.

За словами Кононенка, це великі цифри, адже загалом цього року в Україні нараховувалося близько 4 млн 200 тисяч школярів. Разом з тим, масовий виїзд дітей шкільного віку за кордон не може бути підставою для скорочення освітян.

«Ми зараз не бачимо загрози масового скорочення вчителів. В ході урядової наради, яка відбулася 7 червня 2022 року прем’єр-міністр дав завдання визначити кадровий потенціал системи освіти на наступний навчальний рік.  До кінця червня ми будемо мати повну інформацію з регіонів. Але все ж якщо в певній конкретній школі буде менше дітей, а в класі, наприклад, буде 5 дітей – доведеться приймати відповідні рішення. Але такі процеси відбувалися і раніше», – сказав Кононенко.

Освіта.ua
21.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Загроза вже давно є, де молоді спеціалісти? Ніхто не хоче працювати в школах!!! А зараз так взагалі дуже добре видно як принизили всіх хто має відношення до освіти. Жодної гуманітарної допомоги, зарплата мізерна та і вона під загрозою зникнення без пояснень. Всім вчителі винні та погані. Велика кількість батьків ще більше ненавидять педагогів за те, що зараз отримують заробітну плату. Мабудь дуже хочуть щоб скоріше вимерли. Шановні, а хто буде ваших дітей навчати? За останні роки стільки наростаючої ненависті та злоби до всіх робітників шкіл я ще не бачила, це жах!!!
Наталія
Черкаська область. Учитель початкових класів. Не пенсіонер. У 2022 році селищна рада прийняла Рішенння "Про тимчасове призупинення діяльності філії" (на 2021- 2022 н.р. - залишили початкову школу). Працевлаштуватися по місцю (є 2 школи) не можу, бо вчителів - пенсіонерів не викуриш і атомними бомбами зі школи, повростали по самі коліна. Порадьте, будь ласка, до кого з керівних органів можна звернутися, щоб допомогли у вирішенні питання.
Богдана
У МОН не бачать загрози масового скорочення, не бачать загрози для життя дітей і педагогів під час очного навчання у воєнний час, не бачать загрози добровільного звільнення вчителів, бо переведення на простій, а потім - на мізер ставить людей на межу виживання... Мабуть, із високих кабінетів комусь дуже погано видно.
Вчитель
Нікополь. Директор СШ 3 Полозок О. вже всіх скоротила, а вчителю фізкультури навіть "забула" повідомити про скорочення. Людина тільки через 8 днів дізналась, що її скоротили. В минулому році скоротили пенсіонерів, бо годин не було. Але зразу ж набрала ще старших, зате своїх знайомих, їм годин вистачило, а окремі і більше, ніж півтори ставки отримали.
Аня
З вчителями роблять, що хочуть.Не доплачують, відправляють на простої.Зате місцева влада отг завжди має повну зарплату з надбавками.Навіщо зробили такий великий штат, безліч заступників..Виходить, що " начальства більше ,як простих робочих".І заробітня плата в них не до вчителів.Таке може бути тільки в нашій державі.А навчання в очній формі, це як, коли в школі немає навіть укриття???
Олена
Як не соромно таке писати! Завдяки новій реформі і скороченню мережі шкіл, не залишається робочих місць!!!
Іван Васильович
Шановний Джек, я Вас повністю підтримую. Але ж місцеву владу вибирала ваші жителі громади, ваші колеги-освітяни !!!
Ольга
З таким відношенням , вчителі підуть самі. В такий важкий час створювати штучні простої на території, де не ведуться бойові дії, "бо дали право", це мародерство!
Сергей Лимонов
Для Ольга: вчителів -особливо перед і пенсійного віку- не викуриш і атомними бомбами з школи! Повростали по самі коліна-а молодь- то звичайно-навіщо їм марнувати своє життя!
Коментувати
Джек
Вчителів поскорочують, бо треба економити кошти і освіта нікому не потрібна. Зате в отг/опг штати керівництва більші за склад політбюро часів Брєжнєва. І грошей на них вистачає.
Ганна
З вчителями можна робити,що завгодно.Найголовніше залишити собі всі надбавки,ділити гуманітарку і залякувати вчителів.
Тетяна
Директора кажуть інше і попереджають про звільнення Мон, мабуть не володіє інформацією про те, що відбувається на місцях
Slavko
Не хвилюйтесь, багато вчителів самі звільняться. Але на наше місце прийдуть інші. Можливо
Маргарита
МОН, по-моєму, вже декілька років нічого не бачить і живе поза межами реальності.
Викладач
У МОН загроз не бачать, а вчителі бачать!.. Об’єднує заклади, скорочують штати. Пишуть одне, а по факту, те, що відбувається, це просто жах
Дана
Поки що не звільнили, але попередили, що після відпустки - ’’за власний рахунок ’’
Давиденко Світлана
Уже звільнили , бо мала комплектація класів. Порадьте, будь ласка, що робити в такому випадку
Вчитель
Для Давиденко Світлана: читайте конституцію.
Коментувати
Марина
А як тоді вихователі групи подовженого дня,їх скоротять чи адміністрація повина знайти їм іншу роботу?
Олеся
Для Марина: Вас повинні були попередити за два місяці про можливе скорочення та зміну істотних умов праці.
Ната
У період дії воєнного стану не повинні. Не пізніше ніж за 10 днів (всього-навсього). Читайте закон!
Коментувати