Педагогам не повинні урізати доплати й надбавки у квітні

МОН просить керівників переглянути свої рішення про зменшення розмірів надбавок і доплат

Педагогам не повинні урізати доплати й надбавки у квітні

Міністерство освіти просить керівників переглянути свої рішення про зменшення розмірів надбавок і доплат педагогам за додаткову роботу у квітні.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти, адресованому керівникам департаментів освіти та керівникам закладів професійно-технічної, передвищої та вищої освіти.

Так, у Міністерстві освіти повідомили, що у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні фінансовий ресурс у 2022 році для виплати заробітної плати педагогічним працівникам є надто обмеженим, що спонукає місцеві органи виконавчої влади, керівників закладів освіти ухвалювати рішення про зменшення розмірів надбавок і доплат.

Але згідно із помісячним розписом видатків держбюджету обсяги освітньої субвенції буде зменшено у червні-грудні поточного року, що призведе до недофінансування видатків на оплату праці освітян, які здійснюються за рахунок освітньої субвенції, у середньому на 17 відсотків щомісяця.

Тому у квітні керівники закладів освіти мають встановлювати працівникам підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати), надбавки і доплати за окремі види діяльності у розмірах, визначених нормативними актами з оплати праці.

«Керівники закладів освіти мають право зменшувати розміри лише тих доплат і надбавок, які встановлені нормативними актами у граничних розмірах або мають необов’язковий характер (за складність, напруженість, за виконання особливо важливої роботи, за престижність праці тощо) і розмір яких залежить від наявного фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисі», – підкреслили у Міністерстві освіти.

Також у МОН зазначили, що працюватимуть над питанням унормування питань оплати праці педагогів з урахуванням зменшеного обсягу освітньої субвенції.

«Враховуючи зазначене вище, просимо переглянути свої рішення про зменшення розмірів надбавок і доплат педагогічним працівникам закладів освіти у квітні місяці, зокрема тих, що встановлюються за додаткову роботу (класне керівництво, перевірку навчальних робіт тощо)», – наголосили у відомстві.

Освіта.ua
26.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аніта
Доброго дня. Вчителям трьох шкіл в місті Херсон не отримують заробітню платню з 15 квітня. Куди можно звернутися?
Зошит
Для Аніта: заараз ви в окупаціі, звертайтесь до хутина.
Коментувати
Дуолінг
Добрий день Чи мають право у Херсоні , в окупованому місті зняти усі надбавки з вчителя , який поїхав рятувати своє життя, дітей , батьків Але при цьому працює онлайн? За що вчителям жити?
Галина
Для Дуолінг: які всі надбавки? За престижність? так не залежно від того тут Ви чи ні, їх зараз зменшили, бо скоротили освітню субвенцію. А взагалі вона не має чіткого рівня, і може бути навіть 1%. Директор може регулювати, і більшу давати тим працівнкам, які виходять на чергування у навчальний заклад або залучаються до виконання інших громадських робіт.
Дуолінг
З нас зняли усе , що тільки можна Залишили голу ставку. Прийшли на рахунок копійки Але багато шкіл міст не познімали ці надбавки тим, хто поїхав Це законно ?
Коментувати
вчитель
В квітні дали зарплату повністю, а в травні зменшили і ще й вирахували те,що " переплатили у квітні". Забрали плату за класне керівництво, за перевірку зошитів. Хоча ми продовжуємо продовжуємо виконувати обовязки класного керівника. В сусідній громаді не забрали за класне керівництво. Чи можна якось розібратися в цьому питанні?
Валя
Для вчитель: какая проверка зошитов ? вы дома сидите , онлайн ведете , дети сидят дома. С такими онлайн дети ничего не знают. Вообще не понятно за что вам платят.
Ванагет
То йдіть і викладайте, я подивлюсь як будете терпіти натиск з усіх сторін Ви б ще й за зошити вчителя дорікали
Препод
Вы реально не учите, родители решают ваши задания онлайн и не все могут а единицы !!! дети не знают ни английского, ни математику ... за зарплату реально пахать надо, на работу ходить, а вы тетради свои переписываете из года в год одно и тоже
Коментувати
вчитель
Зняли майже 30% ! Ще хочуть відпустку вкрасти! Кажуть, що оплатять за 24 дні, а далі типу "простой" Як ви вважаєте, чи буде вчитель працювати з 1 вересня? Ви будете робити вигляд, що платите, а ми будемо робити вигляд, що працюємо.
Гена
Для вчитель: мало зняли, як працювали отак і отримали
Коментувати
Гість
В Києві отримали 60,% зарплати ,за індивідуальні не заплатили взагалі.З травня знімають класне керівництво і перевірку зошитів.
Ліна
Усім, хто пише про шикарнюче життя тих то виїхав бажаю йти в напрямку славно відомого корабля.Я не копійки з так званих виплат іншої держави дотепер не отримала, і не зовсім очікую. А на "обличчя" тих хто таке пише навіть і дивитися не хочеться, щоб вертатися, бо таке г, ще й затопче як орки не добили .... закон передбачає виплату при форс-мажорі, то прошу дуже. Г.-ки Заздрісні
Учитель
Те учителя, которые выехали из страны в странах ЕС поучают помощь в месяц с разы больше, чем зарплата учителя в месяц. Во Франции выдают 700 евро/мес. на человека, талоны на продукты, талоны на одежду; в Бельгии - 800 евро/мес. Из наших, что выехали никто возвращаться пока не планирует, летом остальные учителя с детьми думают уезжать. На такую нищенскую зарплату не проживешь, в первую очередь надо думать о своих детях.
Вікторія
Для Учитель: Знаходжусь у Нідерландах. Виплати 260 євро не людину, це на їжу та одяг має вистачити. В Німеччині 360 євро на людину. Не знаю, звідки у вас така інформація. Я збираюся додому. Цих 260 євро ледь-ледь вистачає на їжу. Продукти дуже дорогі, проїзд також, самі нідерландці їздять на велосипедах, бо трамвай дуже дорого. Не кожен може собі дозволити відпустку чи навчання дітей у вишах. Коли акції у магазині, то все розбирають миттєво. Ін-т домашній жахливий, то є, то немає. Можливо хтось і залишиться, якщо знайде нормальну роботу і знає англійську на високому рівні, а більшість повернеться. Ми для себе зрозуміли, що в нас не так все й погано.
Коментувати
Міра
Зовсім не виплати заробітної плати за квітень, пояснивши це тим, що я виїхала закордон. Уроки продовжую давати дістанційно, виїхала, бо проживала у Харківській області. Не розумію чи це правомірно і що мені робити далі?
Галина
Для Міра: Ви і аванс не отримали чи лише зарплату? Якщо не отримали зовсім, то зв’язуйтесь із дирекцією. Взвавайте в чому причина. Може проблема з ключами підписів, може людину, яка мала право підпису елементарно вбили, і потрібен час аби зробити нові ключі, на нову особу. А може заклад взагалі не працює, і Ви проводили уроки взагалі за власної ініціативи. Ніхто тут не може сказати в чому проблема саме у вашому закладі. Самі телефонуйте директору
Коментувати
Тетяна
Отримала за квітень тільки 6100, хоча звичайна зп 12 тис Жахливо, таке враження, що розумне покління нікому не потрібне....
Сергей Лимонов
Для Тетяна: Маріуполь? Ні - не чула!
Коментувати
Оля
Скажіть будь ласка, чи повинні знімати оплату за кабінет інформатики? І чи є правомірним те що знято доплати за класне керівництво та перевірки зошитів у травні?
Світлана
Для Оля: У нас всі доплати також познімали. А також змушують ще й писати кожного вчителя заяви на відпустку за свій рахунок на 5 днів, але в цей час вчитель все одно повинен вести уроки онлайн. Це взагалі правомірно?!!
Оля
Неправомірно, але у самих директорів та їх заступників все певно лишилося як і було, щей премії отримують. А з простих вчителів все знімають, хоч і ці доплати за рекомендацією мають бути зняті у червні. А так економія собі в кармани.
Коментувати
Тарас
Администрации киевских школ посрезало доплаты.Вместо 20% платят 5% Не платят за кабинеты - а увас дистанционка. Не платят за инвалидов. У кого инвалидов много потеряли половину зарплаты. Я потерял 30% зарплаты при полноценной работе на дистанционке каждый день - математика -физика- химия надо пахать. Это не труды где дал ссылку на Сделай сам в Ютьюбе и гуляй. И не физкультура с фитнесс роликами. Люди пашут а получают мизер. Но я не против отдать эти деньги если они пойдут на армию а не районовско- директорским жлобам в карман. Моя ученица работала бух галтером районо и по сеарету сказала что администрация получает премии 80% от економии. Ну делятся с главбухом и районовскими и гребут по 200 -300 тысяч премии. Теперь они громче всех орут Родина в опасности! Давайте ваши деньги! И тут уже им светят премии в несколько миллионов. Так вот мне интересно куда пойдут эти деньги. Почему я могу узнать зарплату президента но не знаю премии директоров и районо?
Андрій Федоров
Вже в цьому місяці вже зменшили. Працюю вчителем на пів ставки. В аванс отримав 3000 гривень і в зарплату повинен був отримати 1900, а отримав лише 296 гривень.
вчитель
З бізнесу зняли всі податки - але ціни виросли на товари для військових в 3-5 разів, а з вчителів знімають доплати які подекуди до 60% зарплати, а вчителі все одно збирають кошти для забезпечення військових. Вчителі везуть допомогу військовим а торгаші в чергах на кордоні на загон автівок ....
Українка
Що це за зрівнялівка, що вчитель математики, укр.мови, англ. мови, фізики, хімії отримує заробітну плату на рівні з вчителями музики, фіз. культури, малювання? Так і створюється штучно байдужість до кінцевого результату, а саме випустити розумного учня. Тому, що вчителю музики всерівно чи навчилася дитина співати. А чому не має бути всерівно вчителеві точних чи гуманітарних наук. Праця вчителя має бути оцінена відповідно. А за ці копійки, які оплачують зараз і за нерви, які з кожним роком стають все слабшими ви, батьки, не отримаєте 100% медаліста. Вчитель лише маючи велике серце і будучи набожним зможе змиритися і вчити сучасних дітей, майже половина яких не те що не поважає вчителя, а ще й знущається над ним. Зараз у країні війна. І таке враження, що вона зачіпило всіх, крім вчителів. Тільки до вчителів притензії, тільки у вчителів "великі" зарплати, тільки вчителі нічого не роблять.. Давай де їх може на війну відправимо? А ви тоді самі зайймайтеся навчанням та вихованням своїх дітей. Успіхів :)
Українець
Для Українка: хто на що вчився ,всі уроки важливі і фізична культура і трудове ,до речі праця зробила з мавпи людину ,а не математика. Хай жаба не дави , гроші знімуть з усіх.В цей час учителям треба об’єднуватись а не шукати відмінності .Ви попрацювали вчителем хоч одного з цих предметів і зрозуміли чому діти люблять їх більше ніж перелічені
Сергей Лимонов
Українці : навчіться спочатку грамотно писати - ось моя головна прЕтензія до Вас !
Олександр Зубко
Праця робить із людини мавпу! Розсмішив, Дарвін!
Коментувати
Лєна
Тей роблять що вчителям зарплати підвищують .премії . Завжди їм поблажки. Бо це ж вчителя.наданий час як подумати дітей тепер і батькі можуть навчити. Всеодно як дитині поступати потрібні гроші і звязки а не те що в школі навчили .шкільних медсестр нізащо мають . Ніяких премій .ніяких підвищень.
Лєна
Більшість заслуга батьків у навчані ніж вчителів. Внас є одна вчителька інформатику навчає . Вона заочно рік провчилась . Має диплом товарознавець. Що вона дітей навчить . Щей говорить так що діти її розібрати не можуть. Зараз діти в школу не ходять. Скидає ця вчителька різні картинки та все на самоопрацювання по інформатиці. А зарплату отримує повну. Що це таке .немає управи на цих вчителів що хочуть тей роблять.
Оксана
Нажаль в нашій школі примусово заставили написати заяви-відмови від плати за перевірку робіт (зошитів).
Вчитель
Для Оксана: Якщо ви написали,притензії тільки до себе,мені за 28 років пропонували написати я послав прямим текстом більше не звертаються,але,якщо не можете протистояти,ну щож.
Сергей Лимонов
Колеги! Сором! Навчіться писати слово прЕтензія! Друга помилка в коментарях на цій сторінці!
Коментувати
Віка
Для Ірина: Нажаль не всі вчителі проводять уроки онлайн, в нас в селі не проводять, коли був карантин скідали в вайбер завдання і то не з усіх предметів, діти не виконували, бо ніхто нічого не требував і не провіряв. Тепер коли війна і приїхали переселенці в село, вони трішки заворушилися, раз в неділю задають завдання, діти їх виконують і відносять до школи. Але це не повноцінне навчання і вони не роблять повноцінно, а зарплату отримують всю. Потрібно перевіряти школи.
Віка
У більшості селах вчителі не проводять урокі онлайн, за що їм платять зарплату? Я вам більше скажу, навіть не стараються чогось навчити дітей
Дійсно, а за що?
Для Віка: Тупе питання. За що платять зарплату? Ну, опустимо рівень технічного оснащення в селі (я маю на увазі оснащення вчителів в селі, там же в кожного по ноутбуку і широкоплосний інтернет, так?). Давайте не будемо платити. А далі що? Так далеко подібні вам дибіли не думають. Як тільки перестануть платити грощі то: 1) Вчителі звільняться, бо треба гроші. 2) Підуть на іншу роботу (виїдуть в туж Польшу, особливо зараз) 3) Війна скінчиться, діти повернуться до навчання. 4) А навчати нікому і швидко заміну не знайдеш (якщо взагалі знайдеш. Це ж мрія кожного - вчителювати в якомусь Зажопинську) 5) Дітей ніхто не вчить (Круто, а? Гарний план, ви - молодець!) 6) Щоб вчити виділять шкільні автобуси, які будуть звозити дітей в якусь укомплектовану школу (Гроші на: паливо/водіїв/техобсл... уговування/транспорт... і т.д... Плюс до всього вставати на годину чи півтори раніше, повертатися до дому також)
Дійсно, а за що?
Для Віка: Ну і для роздумів: Українська шкільна освіта одна з найкращих у Європі. Діти біженці досить легко опановують програму в тих країнах, в які виїхали (причому ті, хто вчився тут на 8-9, тобто зовсім не відмінники). Тобто це і є показник того, що нащі вчителі - вчать і вчать гарно. Та і до війни треба згадати результати міжнародних олімпіад. Так що досить нити і вести наклеп.
Юрій
Для Дійсно, а за що?: дійсно, підтверджую те, що наші учні за кордоном вчаться значно краще, ніж місцеві. Хоча програма там легша.
Коментувати
Ольга
В Україні війна.Більшість педагогів не прикладають зусиль ,щоб навчити дітей,халатно відносяться до своїх обов’язків,то чому їм платити заробітну плату,яку вони не заробили. Своїх дітей батьки вчать самостійно,платять гроші за репетиторство.Може пора задуматися,за що я отримую зарплату. Подумайте
Роман
Для Ольга: Диванних експертів попрошу язик притримати, провести онлайн урок потрбіно приділити більше часу та зусиль ніж зазвичай, а от такі невігласи як ви будуть розповідати за що вчителі отримують зарплату!
Местный
Для Ольга: Боже... что же ещё должно произойти ужасного, чтобы люди начали ценить труд других...
Ігор Котляр
Згоден! Суспільство уже 30 років думає і думає, що то із тими невігласами і неробами вчителями зробити. Те, що Ви називаєте оплатою праці людини із вищою освітою, значним педагогічним досвідом, нажаль не відповідає дійсності. Маховик відтоку професійних кадрів із сфери освіти тільки прискорився і буде набирати оберти. Не вірите мені, то подивіться інформацію про те як Німеччина закриває свої проблеми в освітніх кадрах. Що буде із українською освітою (якщо можна систему освіти такою назвати за своєю суттю)? Думаю, що вона остаточно розвалиться, хоча ззовні залишиться якась фігуральна надбудова.
Коментувати