Держава гарантує виплату зарплати всім освітянам

Освітянам гарантують забезпечення виплати зарплати або збереження середнього заробітку

Держава гарантує виплату зарплати всім освітянам

Держава гарантує усім педагогам виплату заробітної плати незалежно від їх поточного місця проживання.

На цьому вкотре наголосили у Міністерстві освіти, коментуючи звернення освітян щодо невиплати заробітної плати.

Так, освітянам гарантується забезпечення виплати заробітної плати або збереження середнього заробітку незалежно від їх поточного місця перебування в Україні чи за її межами, у тому числі шляхом прийняття рішення про оголошення простою.

«Саме з цієї причини працівники закладів та установ освіти, як працівники бюджетних установ, не мали права на отримання державної допомоги в рамках програми «єПідтримка», оскільки повинні отримувати заробітну плату безпосередньо у закладі освіти», – зазначили у відомстві.

Тож роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

У разі відсутності організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, оголошується простій.

«Порядок оплати часу простою визначаються положеннями статті 113 КЗпП», – нагадали в Міністерстві освіти.

Освіта.ua
26.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Рівне
Рівненський Державний Гуманітарний Університет.На протязі останнього року зарплату виплачували але з перебоями,де не де,потрібно було її вигризати зубами.Після 24 числа,з початком військових дій,хаос і беспредел посилився і зарплатню спочатку врізали до 0,25 ставки (ніде в законі такого не прописано,творять живодьори беспредел) а тепер взагалі перестали виплачувати і залишили людей в такий смутний і тяжкий час без засобів для існування.Ніхто не думає за те що ціни на все ростуть врази,все зростає і драконівські непомірні ціни та тарифи,людей грубо кажучи викинули на смітник.Так що держава - не гарантує виплат всім освітянам.Також маю думку,що можуть перестати виплачувати пенсію.Це просто SOS!
Anton
Шановні колеги! Все що відбувається з оплатою праці освітян - через непрозорість фінансування і відсутність контролю за розподілом коштів, в першу чергу з боку трудових колективів освітніх закладів, яким видніше - куди, кому і за що вони витрачаються. І взагалі - кожен громадянин країни повинен мати право знати куди саме йдуть його податки.
Вчителька
SOS! Чи хтось взагалі пам‘ятає, що є в Херсонській області Генічеська ОТГ!? Вчителі 2 місяці без зарплати! Ми з перших днів у окупаціі’, але тримаємось і працюємо. Під тиском, ризикуючи життям своі‘м і своі‘х дітей. Сподіваємось, що про нас не забули.
Ірина
Чи повинен вчитель, який знаходиться за кордоном писати заяву на безоплатну відпустку в літній період? Адже самоосвітою можна займатися і там. А також обмінюватися досвідом.
Галина
Для Ірина: самоосвітою можна, а ось виходити на роботу Ви не зможете
Ірина
А що я зможу зробити в літній період на робочому місці такого, що не можу зробити дистанційно?
Ученик
Находитесь за границей, получаете там пособие и тут получать хочется ? Очень умные, у нас от таких занятий, ученики не знают ни математику, ни английского.. На работу надо ходить ! 2 месяца дети будут дома - каникулы ! Шо ви хатели ?
Коментувати
Світлана
Добрий день! Поясніть,будь ласка,чому в Подільському районі м. Києва зарплату освітянам зменшили на 40-50% і змушують писати заяву на відпустку без збереження оздоровчих виплат?
гість
Де аванс за травень в Харкові??? Ау, шановні!!! Зате вимог до освітян вагон з дрезиною! Де гроші субвенції поділись?
Небайдужий
Тернопільська обл,аванс не виплачено,питання з відпустками не вирішено,потішили наявністю законопроекту,а надалі всі розводять руками.Невже хтось думає,що війна все спише,ми розцміємо,що війна,але людям принаймі потрібно пояснюіати,що і як,а не розводити руками.
Brooke Tabriz
Жах, як люди мають виживати? Львів’янам незрівнянно краще, але й їм затримують з/п, а керівникам виплачують незрозуміло за що премії. Так, корумпованим чинушам і війна не указ!
Економіст
Для Brooke Tabriz: платежі по всій Україні з минулого тижня не проходять. Всі в когозаробітна плата не за КЕКВ 2111, а за 2282 або 2610 не отримали аванс
гість
чому?
Рівне
Бо ви вівці постійно мовчали і зараз мовчите.
Коментувати
Ірина
У місті Марганець на літній період вимушують вчителів, які зараз за кордоном, писати заяву на відпустку без збереження заробітної плати.
Вікторія Гожуловська
Якщо заклад автономний, то за виплату з.п. відповідальність несе керівник і бухгалтер. Люди, схаменіться, які премії керівникам у воєнний час і який орган їх призначає? Де ті органи в окупованих територіях? Далекі дехто з наших громадян, а хочуть показати, що все знають..
Вчитель
Чому досі немає зарплати за квітень? Подільський район Київ. Всім районам виплатили, а про Подільський забули?
Вчителька
Питання до Міністерства освіти: коли виплатять заробітну плату вчителям Генічеського району? Ми в окупаціі‘, але працюємо на свій страх і ризик. Невже не можна знайти механізми як виплатити зарплату педагогам? Прикро, що про нас забули!!!
Вікторія Гожуловська
Для Вчителька: До чого тут МОН? Спочатку розберіться на місці, хто нараховує, підписує та виплачує з.л. Чи є технічні можливості: програмне забезпечення, Інтернет, ел. ключі.
Вчителька
Так, хтось повинен щось підписати, але, той «хтось» вже на боці окупантів, а людям треба жити тут і зараз!!! Ми згодні вже хоч на якісь вирлати чи допомогу!!! Ніхто нічого не робить. Ось і висновок, що про нас забули.
Коментувати
вчитель
А чому не чути щоб працівникам райвоно, міськвоно, обловоно зменшили премії, доплати або порозганяли вже врешті решт трутнів...?
Тарас
Администрации киевских школ посрезало доплаты.Вместо 20% платят 5% Не платят за кабинеты - а увас дистанционка. Не платят за инвалидов. У кого инвалидов много потеряли половину зарплаты. Я потерял 30% зарплаты при полноценной работе на дистанционке каждый день - математика -физика- химия надо пахать. Это не труды где дал ссылку на Сделай сам в Ютьюбе и гуляй. И не физкультура с фитнесс роликами. Люди пашут а получают мизер. Но я не против отдать эти деньги если они пойдут на армию а не районовско- директорским жлобам в карман. Моя ученица работала бух галтером районо и по сеарету сказала что администрация получает премии 80% от економии. Ну делятся с главбухом и районовскими и гребут по 200 -300 тысяч премии. Теперь они громче всех орут Родина в опасности! Давайте ваши деньги! И тут уже им светят премии в несколько миллионов. Так вот мне интересно куда пойдут эти деньги. Почему я могу узнать зарплату президента но не знаю премии директоров и районо?
Галина
Для Тарас: перестаньте поширювати "зраду"! Вже пояснювала, що вчителі отримують заробітну плату із державного бюджету. І держбюджет обрізали весь. В тому числі і зародітну плату держслужбовцям (а ОДА працюю). Бо доходів в бюджеті не достатньо, а ті що є треба розподілити на інші цілі (і закупки для армії, і допомогу переселенцям). А керівники тер.громад (в тому числі централізована бухгалтерія та працівники відділу освіти) отримують заробітну плату із місцевого бюджету, яким самі ж і розпоряджаються. І якщо вони ще не зрозуміли, що якщо зараз доходи в них ідуть за планом, то це не означає, що їх вистачить до кінця року, то це тому, що у місцевій владі мало нормальних аналітиків.
Тарас
Для Галина: держбюджет обрызали та не для всіх. Знаю таку шкільну завучку яка з Швеції умудряється керувати по зуму, отримувати і необрізану зарплату ще й премії. Але прочитайте уважно - я не проти обрізання своєї зарплати у війну. Падлюки відкрийте шкільним колективам свої зарплати і премії!!!! Покажіть людям , вам же немає чого ховати. Колись отака бідна завучка загубила в коридорі розрахункову з бухгалтерії - народ ахнув - там було премії і відпускних 49 000!!! Тоді долар був по7 гривень . І ця скотина постійно нила як їй важко живеться на копійки завуча . Я ХОЧУ І МАЮ ПРАВО ЗНАТИ ЩО МОЯ ЕКОНОМІЯ ПІШЛА СОЛДАТАМ А НЕ ВАМ В КАРМАН
Іван Українець
Для Тарас: Директорка найгіршої школи міста отримала "таємну" премію "за економію" 90 000 грн, а з учителів познімали 20% за престижність післі підняття на 9% з грудня.
Коментувати
Натали
А как понять такое, воспитатели которые выехали из города который постоянно обстреливают им выплатили меньше 2/3 от зарплаты. А те воспитатели которые продолжают жить под обстрелами им выплатили всю зарплату, т.к. они продолжают жить в городе. Это разве справедливо. Все зависит от начальства в ДНЗ. Московский район получил з.п 100%, а Немышлянский нет.
Безус Світлана
Держава гарантує оплату, а хто це контролює? ДНЗ на простої, а керівник не виплачує 2/3 окладу вихователям, пояснюючи своє рішення тим, що люди виїхали за межі України. Чи це правомірно?
Галина
Для Безус Світлана: так. було роз’яснення, що якщо люди виїхали за кордон, і не працюють при цьому дистанційно, то заробітна плата не виплачується
Вікторія
Для Галини: Не виїхали за межі України, але виїхали з окупованої частини. В селі школу розбомбили, діти з батьками виїхали. Дистанційне навчання проводити неможливо. З 24 лютого немає світла і роки під вікнами. Як така ситуація? Що робити?
Галина
Для Вікторія: теоретично мають платити простій. але оскільки заклад під окупацією це може бути проблематичним саме технічно. тобто нараховувати мають, а ось як бухгалтерія проведе виплати. та й де зараз бухгалтер з керівником та ключами підписів. телефонуйте керівнику, питайте
Коментувати
Вікторія
З 24 лютого 2022 року і по сьогодні наша територіальна громада знаходиться в окупації. Працівники освітніх закладів громади не отримували заробітної плати за лютий, березень та квітень. Частина працівників виїхали за кордон, частина в підконтрольну Україні територію, частина залишається на окупованій території. Як при такій ситуації можна отримати зарплату?