Відсторонених педагогів мають поновити на роботі

Керівник повинен видати наказ про поновлення на роботі працівника та виплачувати йому зарплату

Відсторонених педагогів мають поновити на роботі

Відсторонені через відсутність щеплення проти COVID-19 педагоги на період воєнного стану мають бути поновлені на роботі.

Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, посилаючись на наказ МОЗ №380.

За його словами, цей наказ до завершення воєнного стану зупинив дію наказу МОЗ, який передбачав відсторонення нещеплених працівників від роботи.

«Я вже неодноразово наголошував та хочу знову наголосити, що на період воєнного стану всі раніше не допущені до роботи через ухилення від вакцинації проти COVID-19 працівники мають бути офіційно поновлені на своєму робочому місці. Це означає, що керівник закладу освіти повинен видати відповідний наказ про поновлення на роботі такого працівника та виплачувати йому заробітну плату», – підкреслив Сергій Горбачов.

Також освітній омбудсмен звернув увагу, що всі накази про відсторонення працівників у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації повинні бути визнані такими, що втратили чинність з 01 березня 2022 року та до завершення воєнного стану. Тому всі відсторонені особи допускаються до виконання завдань за посадою.

«Звертаю увагу керівників всіх рівнів не лише на безумовне дотримання вимог чинного законодавства, але й закликаю вас у ці важкі часи залишатися людьми, робити все можливе, щоб підтримати колег. Не допомагайте загарбнику, створюючи додаткові проблеми для людей, які є вашими колегами і які працюють для дітей», – наголосив Сергій Горбачов.

Освіта.ua
11.03.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Вчителі поїхали закордон і звідти в безпеці проводять уроки для дітей, які в небезпеці.Це Західна Україна в населених пунктах повно біженців обстрілів ще немає.
Местный
Для Наталія: вот пусть там и остаются, а их зп отдать всем оставшимся педагогам на своей земле.
Коментувати
Юрій
Ти диви, тут наказ, а не рекомендація. А чому ж про припинення, відновлення, продовження і змінення виду навчання завжди були рекомендації. Шкарлет і МОН - йдіть за руським кораблем.
Жук Надія
Закінчиться війна.І що знову невакцинованих звільняти з роботи? Хто буде по судах ходити?
Ірина
Ідіть ви зі своїм наказом....в ж.... Або слідом за рос. Кораблем. Згадали, бачте про колег. А в школу не вернуся.
Местный
"Это фиаско, братан" (с)
Kova2525
Наше вельмишановне Міністерство разом з Кабміном допомагали ворогові психологічно винищувати українську націю ще задовго до початку війни, видаючи і виконуючи відверто антиконституційні постанови про дистанційку і примусову вкацинацію. От мені цікаво, а що ви будете робити коли всі виїдуть до Польщі і тут не буде кому навчати дітей???
Монк
Спочатку вигнали під час дистанційного навчання в розпал карантину, а потім, коли вчителі роз’їдуться хто куди й нема кому навчати, то ’запрошують’ відсторонених, ще й, на хвилинку, до кінця воєнного часу. Шановне МОН, ідіть ви слід за русскім корабльом!