У МОН розпочали боротьбу з нісенітницями у підручниках

За словами міністра, оновлення порядку відбору підручників є важливим кроком

У МОН розпочали боротьбу з нісенітницями у підручниках

Оновлення порядку конкурсного відбору шкільних підручників є важливим кроком до вдосконалення їхнього змісту та покращення якості.

На цьому наголосив міністр освіти Сергій Шкарлет, коментуючи роботу МОН щодо поліпшення якості шкільних підручників.

За його словами, роботу в цьому напрямі Міністерство освіти розпочало минулого року.

«Всі пам’ятають, яка критика лунала від батьків і вчителів стосовно виданого у 2017 році підручника з хімії для 9 класу та із всесвітньої історії для 11 класу 2019 року. Вважаю, що критика абсолютно обґрунтована, оскільки мали місце недоречні нісенітниці на сторінках навчальної літератури», – зауважив міністр.

Він також зауважив, що боротися з цією проблемою команда МОН почала саме з суттєвого поліпшення процедури відбору.

«Конкурсні відбори підручників (крім електронних) для 9 класу та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників вже були оголошені за новими правилами. Головна відмінність нового Порядку – цілковита прозорість і відкритість усіх етапів конкурсу», – зазначив Шкарлет.

Зокрема, у відборі зможуть взяти участь лише ті підручники, яким надано гриф МОН. Таким чином, процес здійснення експертизи підручників виводиться за межі конкурсу – він буде йому передувати. Це дозволить збільшити час для роботи експертів, а також надасть авторам і видавництвам можливість доопрацювати підручники після отриманих зауважень.

Окрім того, міністр освіти наголосив, що відтепер підручники подаватимуться на конкурс у вигляді оригінал-макетів, часу для ознайомлення з новоствореними підручниками передбачено більше.

Також обов’язковим стало обговорення підручників педагогічними працівниками, батьками та іншими зацікавленими особами.

Окрема увага приділятиметься дизайнерському оформленню навчальних видань.

«На цьому ми не зупиняємося. У планах – відновити процес апробації підручників перед масовим запровадженням їх у заклади освіти», – резюмував міністр освіти.

Як відомо, 14 грудня Верховна Рада ухвалила закон, метою якого є вдосконалення науково-методичного забезпечення освіти та якості шкільної навчальної літератури.

Освіта.ua
15.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Сама страшна нісенітниця - це саме МОН України!!! Для початку потрібно розігнати всіх в МОНі а потім всі обл депи. Вчителі самі дадуть собі ради.
ТТ
А як боротися з нісенітницями МОН? Перша - очільник - плагіатор і далека від освіти особа, яка навіть в школу ходила через день....
Ростик
Для ТТ: за плагіат не руш. В УКраіні немає жодноі людини, яка б не списувала. А мужик він нормальний.
Коментувати
Роман Исаевич
"Окрема увага приділятиметься дизайнерському оформленню навчальних видань." То есть " обёртка" очень важна? Попался в руки переизданный учебник Пчёлко " Арифметика.1 класс(1957 год)":( друзья купили для своей внучки- дошкольницы):никаких дизайнерских изысков,изложение материалов просто,доступно, интересно, последовательно. Я в шоке,что были такие классные учебники!
Правда
Підручник з історії України 11 клас - цілковита нісенітниця!.
123
Давно пора боротися з нісенітницями, які періодично видає МОН, тільки де знайти таку службу...
Хубз аль Султан
Сдается мне, после сотен новых должностей, созданных под это дело и распиленно-прожранных издательствами, приближенными к императорскому телу, миллионов бюджетных гривен, учебники все равно отправят МОН в сокрушительный нокаут.