Підручники НУШ не задовольняють потреби користувачів

Підручники для 1–3 класів не повною мірою задовольняють потреби вчителів, учнів та їх батьків

Підручники НУШ не задовольняють потреби користувачів

Підручники, які зараз використовуються в 1–3 класах, не повною мірою задовольняють потреби як вчителів, так і учнів та їх батьків.

Про це йдеться у висновках звіту «Політика щодо підручників», підготовленого Державною службою якості освіти.

Автори звіту зазначають, що проблеми, пов‘язані з якістю підручників, зумовлені не стільки недоліками в роботі конкретних людей чи інституцій, як їх системним характером, і потребують вирішення на рівні політик і процедур.

Згідно з відповідями респондентів, задіяних в опитуванні, зміст підручників не завжди відповідає запитам користувачів: матеріал складний для самостійного сприйняття дітьми, не відповідає їх віковим особливостям, не може зацікавити. Матеріали в підручниках містять фактологічні, логічні, граматичні та інші помилки тощо.

Часто завдання і приклади, наведені у підручниках, є недоречними, не відображають реалій сучасного життя та не є інтуїтивно зрозумілими дітям. Не завжди дотримується баланс між обсягом текстової інформації та візуалізацією.

Також користувачів не задовольняють розміри і вага підручників.

ЗАВАНТАЖИТИ ЗВІТ

Опитування провели фахівці Державної служби якості освіти. Було опитано 8 350 вчителів та 41 516 батьків учнів з 25 регіонів України за допомогою випадкової вибірки.

Освіта.ua
26.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів