А. Мельниченко: чому ми дивуємося якості підручників?

На підручники ставлять закупівельні ціни, які покривають поліграфічні витрати, але не гонорар автора

А. Мельниченко: чому ми дивуємося якості підручників?

Автор: Анастасія Мельниченко, журналістка, голова громадської організації «Студена».

Я тут, не без допомоги «прошарених» людей, розрахувала вартість гонорару (роялті) авторам підручників.

Так от, видавець має право, і це закріплено у законодавчому акті, платити авторові підручника 115 грн і 50 копійок за 40 000 знаків.

Що таке 40 000? Ну, це 4 об'ємні журналістські статті.

А якщо видавець заплатить по-людськи, то тоді його закупівельники можуть обвинуватити в корупції...Мовляв, чого за мінімалкою не платиш? Он же держава визначила...

Авторам художньої літератури, зокрема для дітей, платити, на думку держави, можна ще менше: 61,60 грн за 40 000 знаків.

Але, на щастя, з авторами дитячими діє все-таки ринок, і останнім часом видавці почали пропонувати хоча б не безсоромні гонорари, а такі, що можна думати.

Грубо кажучи, якщо раніше, коли я починала, 7–8 тисяч гривень за книжку було ще норм (іноді пропонували по 3 тисячі), то зараз гонорари, які пропонують видавництва, зросли. Хоча досі жити на письменство, звісно ж, не можна.

А ось з підручниками все досі визначає держава, ставлячи такі закупівельні ціни, які покривають поліграфічні витрати, але не покривають гонорар автора. Ну, тобто покривають, звісно... У розмірі 115 грн за 40 000 знаків...

То чому ми дивуємося якості підручників?

Я в глибокому шоці, якщо чесно.

Кому цікаво, як з точки зору держави визначаються ставки гонорарів, переглянути це можна за посиланням.

Оригінал

Освіта.ua
02.08.2021

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учебники Истера на сегодня лучше,
нежели наляпистые учебники Мерзляка, в которых нет чёткой градации ни для детей, ни для учителей
Tet-a-tet
Ми не знаємо собі справжньої ціни.Спочатку хочемо прославитися,написавши підручник,а коли це нам вдалося нарікаємо на здирництво видавництв( приватних,чи державних).А чому не навпаки,спочатку угода з достойним гонораром, а потім вже підручник? У нашому ВНЗ викладачі видають посібники за свій кошт(300-500 екз.), а потім продають їх студентам з невеликою націнкою(20-30% від ціни видавника, а не 100%,як це роблять магазини).Це розтягується на 2-3 роки,зате видавництво не може шльопати ваш підручник підпільно,заробляючи на вашій праці.Це важко робити з літературою для читання,але брати Капранови давно самі продають свої книжки.Отже ,хто може і хоче так робити використайте цей досвід. Макулатури стане менше, книжка стане у ціні,але так і має бути.А головне,що горлохвати-видавці стануть менше наживатися на праці інтелектуалів. Зараз посібники знецінені,їх багато і вони низької якості.Цим і користуються ті,хто на цьому паразитує.
Z
Все йде капіталістичним шляхом, але через жо: Вам не подобається? Тоді нехай школи самі кожен рік готують свої підручники за рахунок щорічних добровільних внесків батьків! Отакої. Але сотня-дві доларів у США це непідйомна сума для родини в Україні.
Ansient Sith
Некоторым типа Истера (математика 3-11 классы) нужно законом запретить писать учебники. Материалы поданы плохо, есть ошибки в теории. Неравномерно объясняется теория, многие моменты излишне разжеваны, а многие не поясняются вообще, хотя необходимо. Низкий уровень практических заданий. Нам выдавали его убедники (изд "Генеза" вроде) - учится невозможно. Многие пошли к репетиторам. Я неплохо знаю математику, поэтому учила ребенка по учебникам Мерзляка и его сборникам контрольных работе за 2010 и 2011 года.
Я проти бруду
Для Ansient Sith: Бачимо приклад недобросовісної конкуренції . Підручники зараз "не видають", їх школи замовляють самостійно. За підсумками обрання підручників для 8 класу Істера обрали більше , ніж для 200 000 учнів. Ті, хто цю дурню написав мали б хоча б знати, що підручники Істера - це 5-11 класи, а не 3-11. Стаття зовсім не про Істера. Вам нема куди лити бруд на шановану людину ?
Коментувати