Окремі громади економлять на надбавках вчителям, – профспілка

Маючи резерви субвенції в окремих територіях, її економлять, не доплачуючи вчителям

Окремі громади економлять на надбавках вчителям, – профспілка

Маючи наявні резерви освітньої субвенції в окремих територіях, її економлять, не доплачуючи вчителям та іншим педагогам надбавку за престижність педагогічної праці.

Про це йдеться у повідомленні Профспілки працівників освіти і науки щодо використання громадами освітньої субвенції.

У профспілці привертають увагу, що станом на 1 листопада 2021 року залишки освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, становили 6,8 млрд грн. 

Також у Профспілці працівників освіти і науки наголошують, що цільове призначення освітньої субвенції це оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників шкіл, дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів, інклюзивно-ресурсних центрів, а також закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

«Надлишок освітньої субвенції в одних місцевих бюджетах та її недостатність у інших спричинений несправедливим її формульним розподілом. Занижуючи розрахунковий показник наповнюваності класів порівняно з тим фактичним, що склався у школах відповідної громади, її виділяють таким громадам у обсягах більших, ніж того потрібно на існуючу мережу класів, а іншим – цей розрахунковий показник наповнюваності класів завищують, таким чином не додають громадам необхідні кошти на фінансування існуючої мережі класів», – повідомляють у профспілці.

Також у Профспілці працівників освіти зауважують, що несправедливий формульний розподіл освітньої субвенції став однією з причин несвоєчасної виплати заробітної плати педагогічним працівникам, зменшення надбавок за престижність праці.

«Маючи наявні резерви освітньої субвенції в окремих територіях, її економлять, не доплачуючи вчителям та іншим педагогам надбавку за престижність педагогічної праці», – йдеться у повідомленні.

Негативною в цьому контексті є норма статті 103-2 Бюджетного кодексу, яка передбачає дозвіл на використання залишків освітньої субвенції на кінець бюджетного періоду у наступному бюджетному році на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти.

«Це спонукає місцеву владу економити на вчителях, недоплачуючи їм з тим, щоб зекономлені кошти спрямувати на вирішення місцевих прогалин, що мають фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів», – резюмували у Профспілці працівників освіти і науки.

Освіта.ua
08.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петро
Агов, державний Органе!!! Ви не друКУЙте несинітниці: не " окремі..." !!! а НАЗИВАЙТЕ !!!
Цікаві роздуми
Коли я читаю про надбавки я завжди думаю, треба проголосувати за зеленого преЗЕдента. Саме за нього я можу платити по еуропейським цінам за газ і світло, я можу вдягатися у євромагазинах, правда у секонді, але ж товари Еуропейські, які просякнуті духом Еуропи. Моя зарплата досягнула еуропейських стандартів, ну майже, а ще попереду 4 тисячі долярів. Все населення отримало безкоштовні вакцини, будуються стадіони і дороги, правда з відкатами, але це тимчасові негаразди. Ми стаєм світочем цифровізації і ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ, я то раніше і слів таких не знав, як я жив без цього, диву даюсь. Надбавки збільшують кожного року, ще трошки і наздоженм безхатченків. Одним словом іншого виходу як голосувати за СЛУГУ НАРОДУ я не бачу. Мій голос буде ваш і на виборах президента і на виборах до ВРУ. Ну майже...
Местный
Для Цікаві роздуми: Всё таки надо смотреть в корень проблемы. И в детелях про Еуропейский уровень жизни - "За це стояв майдан" (с)
АиФ
Для Местный: Большинство знакомых и бизнесменов стояли против коррупционного ига януковичей, а не за попущенные евроценности. Зато теперь не стоят, видимо, нет печенек и усё в порядку. (сарказм)
Петро
Местньій: думай, що пишеш, А якщо не розумієш, - не виходь у світ.
Коментувати
небайдужий
як профспілка насправді хоче справедливості то де прізвиша начальників управлінь освіти, голів громад. А то і вашим і нашим аби собі було добре.Ось і все, прокукарікали!!!
Местный
Окремі (всі)
Завхоз
Громады экономят,потому что за экономию доплачивается голове,его аппарату по 200% премиальных.
Валентина
Які там окремі громади... Харків субвенцію не використав, надбавки не максимальні... Просто не забуваю щодня дякувати тій людині, яка встановлення надбавки передала місцевим адміністраціям. Зафіксуйте нам усім ці надбавки, замість годувати субвенціями, яких нам ні у вигляді комп’ютерів не показують, ні у вигляді туалетів, ні в якому вигляді
учитель харкив
Для Валентина: да да пиз дец питнадцыть процентыв
Харків
15 відсотків тільки з вересня почали платити! До цього була мінімальна надбавка за престиж
Ярина
Чернігів отримує лише 10% надбавки за престижність. 20 % отримують НУШівці, але це інша історія.
Коментувати