Регіони не використовують 7 млрд освітньої субвенції

На рахунках бюджетів акумульовано 6,8 млрд грн залишків коштів освітньої субвенції

Регіони не використовують 7 млрд освітньої субвенції

На рахунках місцевих бюджетів акумульовано 6,8 млрд грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів з посиланням інформацію Державної казначейської служби України.

Зокрема, станом на 1 листопада в обласних бюджетах та бюджеті столиці було накопичено понад 1,2 млрд грн, у бюджетах міських територіальних громад ‒ понад 2,5 млрд грн, у бюджетах сільських та селищних територіальних громад ‒ майже 3,1 млрд грн.

У Міністерстві фінансів наголошують, що однією з причин накопичення залишків освітньої субвенції є повільне прийняття рішень місцевими органами влади щодо використання цих коштів на потреби закладів освіти як на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, так і на виплату заробітної плати педагогічним працівникам.

Також у відомстві зазначили, що залишки субвенції можуть спрямовуватися насамперед на придбання шкільних автобусів, оснащення закладів освіти персональними комп'ютерами та мультимедійним обладнанням, засобами навчання та обладнанням для навчальних кабінетів початкової школи, фізики, хімії, біології, географії, математики, інформатики.

Також залишки субвенції можуть бути використані на придбання підручників і посібників, оновлення навчальної та матеріально-технічної бази шкіл, забезпечення пожежної безпеки, ремонт і придбання обладнання для шкільних їдалень, будівництво нових туалетних приміщень або їх реконструкцію тощо.

Освіта.ua
06.12.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Заболотько Наталия
Взагалі, освітня субвенція призначалася для заробітньої плати вчителів. Чому за нашу заробітню плату оснащують кабінети, купують обладнання, здійснюють ремонт?
Леонид
И потом, арава бюджетников прибегает в компьютерный магазин и просят выпишите счет на большую сумму чем стоит оборудка(чтоб разница осела в кармашках). Каждый год это вижу.