МОЗ обіцяє залишити без зарплати нещеплених освітян

Якщо до листопада освітяни не матимуть щеплення, то будуть відсторонені від роботи

МОЗ обіцяє залишити без зарплати нещеплених освітян

Якщо до листопада співробітники сфери освіти не матимуть щеплення проти COVID-19, то будуть відсторонені від роботи на період карантину без збереження заробітної плати.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, коментуючи ініціативу МОЗ щодо оголошення дострокових канікул для школярів. 

Міністр, зокрема, наголосив, що освітяни включені до переліку професій, представники яких мають бути обов’язково вакциновані для повноцінної роботи.

«Якщо до листопада співробітники сфери освіти не матимуть щеплення проти COVID-19, то будуть відсторонені від роботи на період карантину без збереження заробітної плати», – стверджують у Міністерстві охорони здоров'я.

За словами міністра Ляшка, вакцинація для освітян є можливістю не лише продовжувати працювати та надавати якісні знання учням.

«У першу чергу йдеться про захист свого життя та здоров’я, безпеку дітей», – наголосив міністр охорони здоров'я. 

Освіта.ua
13.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аптека
Пишу вам про вакцини .На вакцини немає реєстраційного прсвідчення та сертифікату якості Вакцини завезені ,як експерементальні ліки для лікування Ковід 19 .Ви педагоги дійте в межах законів беріть адвокатів ,подавайте на суд .Рішенням суду можна анулювати злочинний наказ міністра охорони здоров’я ,про обов’язкову вакцинацію педагогів .Це порушення законів конституції, обов’язкової вакцинації в Україні немає ,порушення закону ппо працю (відсторонення від роботи педагогів ,які не вакцинувались)і щебагато іншого .Бажаю успізіа у суді
ретро
Вчитель при нинішній владі - вогог народу, час такий. Влада не може без ворогів, а вчителі - найбезпечніший для неї варіант.
Алёна
Люди, это знає про який-такий карантин він згадує ???...напишіть будь ласка...P.S.а лікарів також обов’язково вакцинуватимуть ???... чи їм можна не вакцинуватись ??? їм дозволили самим вирішувати питання типу добровільної вакцинації себе ....прикро, що людей знову поділили на сорти: ті, хто може обирати , що їм з собою робити (!!!) і тих, хто без збереження заробітної плати (чи це не геноцид ?... економічний ?... хочеться вірити, що я помилилась...
Андрій
Для Алёна: Молодець. Підтримую. У мене ще більше запитань, а основне: законні підстави для наказу є ? Це лише я бачу що жодного нема.
Валентина
"Примусової вакцинації депутатів точно не буде. Знаю, що Федорову (Михайло Федоров, міністр цифровий трансформації України – ред.) дали завдання розробити механізм, як будуть проходити всі, хто має право працювати у стінах ВР. Сам президент і керівництво партії просять депутатів вакцинуватися, щоб показати приклад. Але, чесно, не всі хочуть і готові, і таких депутатів в партії багато", – розповів нардеп СН.
Андрій
А вчителі, це ж не люди, з ними можна і через коліно. Вони все стерплять і як вівці підуть стадом на вакцинацію. Жаль, що в нашій країні так низько опустили тих, кому кожен повинен бути вдячним за те, ким він став. Ненависть слуг до вчителів зашкалює. Ні зарплати, ні умов (все за свій кошт), та ще й примус. Як аукнеться так і відкликнеться. Вже зараз в школах немає великої кількості спеціалістів, читає хто що може і неможе, а з цією вакцинацією їх ще менше стає. А ті мамки, що так упорно виганяли своїх чад з дому, хотіли так вакцинації вчителів, тепер нематимуть ні вчителів своєму дитятку, та ще й дитятка збираються вакцинувати. Що хотіли те й маєте. Поважаючі вчителі йдуть зі школи і мабуть назавжди.
Коментувати
Віктор
Яким чином і на якій підставі Ляшко і його МОЗ буде відсторонювати невакцинованих педагогів на період карантину без збереження заробітної плати??? Де роз’яснення МОН і Держпраці???
Андрій
Є ЛИСТ-РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО НЕПРАВОМІРНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ РОБОТОДАВЦЕМ ДО ПРАЦІВНИКА ЗАХОДІВ ПРИМУСУ ТА/АБО ДИСЦИПЛІНАРНОГО СТЯГНЕННЯ ЗА ВІДМОВУ ВАКЦИНУВАТИСЯ ВІД КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ COVID-19 Міністерство економіки України, Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=d2b45c37-686f-4a1c-bf57-2cea2f94ff00&title=ListroziasnenniaSchodoNepravomirnostiZastosuvanniaRobotodavtsemDoPratsivnikaZakhodivPrimusuTa-aboDistsiplinarnogoStiagnenniaZaVidmovuVaktsinuvatisiaVidKoronavirusnoiKhvorobiCovid19&fbclid=IwAR099QbZ2mFYU4mXSUA5-9f8WMgGDrAZsUTkrm0FX1OnFufqP_dcBXNf4EY
Андрій
Є Лист Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з відмовою в обов’язковому погодженні Наказу МОЗ https://kievvlast.com.ua/project/resources/attachments/h3giCFOH.pdf з детальним юридичним обгрунтуванням позиції Уповноваженого ВРУ з прав людини по відмові в погодженні з цього питання https://kievvlast.com.ua/project/resources/attachments/2t3WNIz6.pdf
Андрій
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України розглянув проєкт Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» і не підтримує його прийняття! Проєкт документу суперечить національним та міжнародним нормативно-правовим актам, згідно з якими вакцинація є добровільною, а застосування до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від хвороби COVID-19, викликаної вірусом SARS-CoV-2 є неправомірним... https://pon.org.ua/novyny/9001-vakcynaciia-dobrovilna-sprava-kozhnogo-gromadianyna.html
Коментувати
антибот
Я не проти вакцинації, але проти того, що тих, хто вже перехворів і має природній імунітет, все одно вважають другим сортом...
ДепартаментДюсолей
Для антибот: Наявність великого титру антитіл нікого не цікавить. Сімейні лікарі відмовляються давати відвід, якщо ти перехворів. Основне завдання влади за будь-яку ціну вакцинувати всіх!
Алёна
для чого їм вакцинації всіх??? тим більше за будь-яку ціну....
Старшой
Тому що в разі провалу вакцинації вони стають простими ураінцамі з мінімальною зарплатою. Про офшори читали?
Коментувати
Кока
Для Nataliya Nataliya та іншим "принуждаемым": Більше того, невакцинованим зарплату платити вдвічі більшу. Коли захворіють, то лікарняний - втричі. Комуналку - пільгу 100%. Що ще? Чоловікам вчительок - безкоштовний алкоголь, сигарети теж дарма
Доцент
Для Кока: У мене складається враження, що, наприклад, меми про чіпи у вакцині або інші дурниці поширюють самі "вакцинатори", щоб потім з інших аккаунтів це і обсмоктати і висміяти тих, хто має іншу думку. Типова дитяча маніпуляція. Обговорювати треба по суті. У нас вакцинація добровільна. Про це багаторазово заявляли безліч високопосадовців. Жоден з них не вийшов до людей і не сказав щось на кшталт: "Люди добрі! Брехав я вам - вакцинація у нас примусова (чи там обов’язкова)!" Всі поховалися, відмовчуються і дивляться що буде далі. Ляшко, фактично, вже "всьо". Політичний труп. Через деякий час на нього повісять усіх собак. План вакцинації зірвано. Методи обрані абсолютно не адекватні і недієві. І реальна ситуація насправді значно гірша, ніж офіційна статистика. Всі ж розуміють, що оф статистика вакцинованих не відмінусовує великої кількості просто куплених "щеплень", а хворих значно більше, ніж нам показують.
Коментувати
Nataliya Nataliya
А вІдповідь МОН і роз’яснення МОН щодо цієї ситуації на адвокатські запити пан Ляшко мав десь? Там було сказано, що невакцинованих переводять на дистанційну роботу і оплату здійснюють на загальних підставах ( з повідомлення, пряма мова): "Отримали відповідь від МОН щодо відсторонення працівників, які не будуть вакцинуватись. Повний перелік питань тут. Висновок, у разі відсутності 80% вакцинованих, заклади освіти переходять на дистанційну форму навчання. При цьому працівникам повинна виплачуватись заробітна плата." Можна інформацію пошукати в мережі.
Коля
Для Nataliya Nataliya: оскільки у висновку згадується про 80% вакцинованих, то дуже ймовірно, що це вже майже "застарілі" роз’яснення МОН, бо вони не враховують "свіжий" Наказ МОЗ про обов’язковість вакцинування всіх (окрім тих, хто має документальні протипокази) вчителів.
Доцент
Поки немає іншого документа, потрібно керуватись згаданим вище листом МОН України. До речі, у наказі МОЗ є лише перелік професій (у додатку). Жодного слова про "відсторонення від роботи без збереження зарплати" там немає. І не може бути. Бо не пропустить таку дурницю Мінюст. Крім того, якийсь час тому Ляшко обіцяв спільну прес-конференцію з відповідними відомствами щодо роз’яснення як відстороняти педагогів без збереження зарплати. Хтось про цей захід чув? Я - ні! Висновок: ніхто не хоче тонути разом з Міністром Ляшком. А там де керівники закладів освіти перегинають палицю, то, очевидно, у них є родичі, друзі або знайомі, яким вони зобов’язані, у системі охорони здоров’я чи місцевих адміністраціях, які їх просять так діяти.
ДепартаментДюсолей
Для Доцент: Роз’яснень щодо відсторонення від представників Держпраці ще немає, а на місцях директори вже повидавали повідомлення, що хто не вакцинується до 7 листопада, того недопустять до роботи терміном на місять з наступним звільненням (п.9 ст.36 КЗпП України).
Коментувати
Татьяна
Ты глянь какой заботливый! Ему на фиг не нужно здоровье и жизнь людей у них программа которую капнули свыше они выполняют, подумайте !
Анна
Ой то есть как принуждать и лишать людей средств к существованию так это они сразу, но при этом в карантин(который не объявили) каждый сам за себя. Хотя бы сделали скидки на коммуналку, так нет же. Фу, противно от лицемерия.
ТТ
Учні та батьки без масок гуляють школами, а ви все про "невістку".
В***"4142
Ідіот кончений, той Ляшко! Вгамуйте його хтось, а то він берега вже попутав і посягає на повноваження інших міністерств!
Елена
Вакцинуйтесь, шановни, и ковид пройдет легче, вчера умерла знакомая-всего 44 года, не спасли
Елена
Для Елена: Не нагнетайте панику, от чего умерла?..при чем тут ковид..офиц. ответы от МОЗа - нет ковида на Украине..не выделялся вирус, ПЛР тесты не могут подтверждать болезнь - об этом говорил сам Кери Мулис, изобретатель этих тестов...подтверждения существования вируса нет вообще...поинтересуйтесь что над нами постоянно распыляют?! Травят продуктами, лекарствами, всем чем угодно..вот в СЩА в детском питании обнаружили мышьяк, который туда ложили умышелнно.а сделали бы тест такому умершему ребенку- ковид...ДУМАЙТЕ!!!
Рептилоид
Извините, но вы глупы! 1. Кери Мулис говорил, что тесты не могут определить количество вируса, а не его наличие! 2. Вирус расшифровали ещё в январе 20 года! 3. Снимите шапочку с фольги, вам везде кажется всемирный заговор
Коментувати
Лана
Скільки розмов, скільки супротиву? Зробить вакцинацію і живіть спокійно. Не наражайте інших на небезпеку.
Местный
Для Лана: идите проспитесь - "Не наражайте інших на небезпеку" (с)
Олександр
Учитель тільки наражає, а учні не можуть наражати... Нехай і батьки учнів вакцинуються і надають сертифікат, є сертифікат ідуть в школу нема ... не йдуть. Якщо на те пішло...
Учитель
Вакцинація не захищає від зараження. В тому числі оточуючих.
Коментувати
Лікар
Залишити без зарплати вчителів - значить залишити голодними. Без їжі імунітету точно не буде, це професор медицини сказав, що треба їсти м’ясо, щоб вироблялися антитіла. Це все непрофесійні дії мозу, і сайт є такий bez.moz.gov: не буває карантин одного вихідного дня, вибірковий карантин для окремих ресторанів чи професій, карантин для медиків чи вчителів, коли водії, провідники, касири, продавці... не дотримуються карантину. Не може бути адаптивний карантин - всюди різний, як хто розуміє, так і вводить якісь заборони. Що, провідник буде перевіряти довідку в лікаря, який їде поїздом, щоб спасати життя людей? Якщо вчителів відсторонять від роботи, то постраждають діти. Хто буде перевіряти протипокази до щеплень? Карантин або є, або його немає.
Вчитель
І куди дивиться профспілка? Ей! Профспілка! Відгукнись! Чи тебе вже не існує?
Мислі вслух
Головне, щоб Ляшко отримував свою платню вчасно і в повному обсязі!!! 40 срібних чи які зараз розцінки?
ще не вечір, далі буде
Для Мислі вслух: https://www.radiosvoboda.org/a/news-moz-buster-vaktsyna/31510866.html
Коментувати
Колега
Відколи це МОЗ платить освітянам? Це освітяни, в тому числі, сплачують податки , на які утримують всі ці мози. Чому не страйкуємо, колеги? Чому терпимо оце відкрите знущання "слуг народу" ? Шантаж, залякування і все безглуздіші вимоги. Це агонія чи сказ системи? Якщо держава творить беззаконня над своїми ж громадянами?
Вчитель
Якщо мова йде про захист мого життя, то дозвольте мені вибирати чи писати згоду на вакцинацію сумнівною вакциною ( до якої всіх примусили), яка не пройшла всі стадії апробації, чи написати відмову у наданні мені медичної допомоги , якщо ,я , не вакцинована , захворію на Covid-19 . Та й невже невакцинований вчитель головна проблема? А учні, які всі не вакциновані, їх батьки, родичі, хіба не учасники освітнього процесу??? Лише вчитель у школі може бути рознощиком хвороби ? Це питання до Вас шановний пане міністр МОЗ. А Ви де шановні юристи, що дозволяєте приймати постанови та закони , які порушують права людини??? Чи Ви лише лобіюєте інтереси влади і олігархів, до простого люду Вам байдуже???
ДепартаментДюсолей
На дистанційній формі навчання педагог має бути вакцинований, а то ненароком через екран монітора і мережу Інтернет заразить учнів! Ляшко - ти пробив дно своїми висловами! Я мав про тебе кращу думку, а ти ще той телепень...
L. L.
Для ДепартаментДюсолей: 100%
Коментувати
Володимир
А яке відношення має міністр здоров’я до освіти? Нехай керує своїм відомством та вакцинує всіх своїх підлеглих