Вакцинація має бути добровільною, – Профспілка

Відмова працівників від вакцинації не може вважатися порушенням трудової дисципліни

Вакцинація має бути добровільною, – Профспілка

Профспілка працівників освіти і науки України не підтримує впровадження обов’язкової вакцинації від коронавірусної інфекції для педагогічних працівників.

Зокрема, у ЦК Профспілки зазначили, що проєкт наказу про затвердження переліку професій, які підлягають обов’язковій вакцинації, суперечить національним та міжнародним нормативно-правовим актам, згідно з якими вакцинація є добровільною, а застосування до працівника заходів примусу або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися є неправомірним.

Так, у Профспілці підкреслили, що за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано два заходи стягнення: догана або звільнення. Але порушенням трудової дисципліни є невиконання чи неналежне виконання працівником покладених на нього трудових обов’язків.

«Отже, відмова працівників від вакцинації не може вважатися порушенням трудової дисципліни», – наголосили у Профспілці.

Окрім того, у ЦК Профспілки нагадали, що Дорожньою картою з впровадження вакцинації від гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, встановлено, що вакцинація від коронавірусної хвороби СОVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

Освіта.ua
28.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Була велика надія на профспілки освітян. Дякую за підтримку і захист. Але вважаю, що потрібно відмінити постанову про 80% вакцинованих освітян закладу для очної роботи під час встановлення жовтої зони. Хоча ,на мою думку, ділення держави на зони не є правильним.
Іван Никифорович
Для Ірина: А що є правильним? Освітяни, люди з вищою освітою, розносять всілякі фейки про вакцинацію. В нашій школі майже всі вакцинувалися, і чорти нікого не вхопили. І хто б триндів про права. Люди, що завжди догоджали будь-якій владі, служили завжди як справжні посіпаки начальству чи новому панству. Проте тут із елементарної вакцинації вирішили зробити опудало і боротися за власну гідність
Коментувати
Ігор
Чому вчитель має обов’язково вакцинуватися?? Порівняємо його коло контактів і продавця магазину!
Ігор
Обов’язкова (примусова) вакцинація це лінія уряду. Профспілка освітян - єдина громадська організація, яка може і робить захист її (освіти) працівників.
Людмила
Для Ігор: дурні у вас жарти, проте дуже хочеться розреготатися вам в обличчя.
Коментувати
Людмила
Уже не треба! Принаймні для мене і тисяч таких як я! Дотисли! А ви як завжди _довго спали! І домагатися треба не тільки добровільної вакцинації, а й відміни постанови про 80%вакцинованих для очного навчання. То ж, прощавай профспілка! Для мене ви ДАРМОЇДИ!
Юрій
Тут Галина наставила мені чомусь знаків питаннь...???? Але Галю!!....По перше-я не католик,по друге-бачу релігію як віру,а віру -як релігію!Принаймі для себе.І комент мій-це мій комент.Він, як водображення мого ’поточного’ стану,ситуації...Зі святом Вас завтрашнім.Ну,і з Богом...!???????????? Ще мржна поговорити про екуменізм,Галю-але це в іншому посиланні!????
Юрій
Для Юрій: ...чомусь спливають знаки питання,хаотично... Напевно,хакер не спить...??
Галина
Для Юрій: Я Вам ставила знаки питань? Юрко (не пам’ятаю коли ми пили на брудершафт, але раз ти пам’ятаєш, то може я на склероз страждаю), переглянь ще раз те що я написала. Там жодного знаку питання!
Коментувати
Юрій
Тішуся,шо ні я,ні мої всі рідні-не на ширці!Вірю в свій імунітет,радію кожному прожитому дню,і ночі,живу!!-бо то всьо з Божої ласки!!!????????????
Галина
Для Юрій: з Божої ласки Ватикан зобов’язав всіх обов’язково вакінуватись! Папа Римський вирішив що "на бога надійся, а сам не плошай". https://bykvu.com/ua/bukvy/vatikan-vviv-obov-jazkovu-vakcinaciju-proti-covid-19/
Коментувати
Андрій
ЖАХ. ЖАХ. ЖАХ. Це так мамочки, переживаючи, що дитина мішатиме дома, хотіли їх хоть на пів дня позбутися, просили відмінити дистанційку. Просили працювати школи під час каратину (недумаючи про здоров’я власної дитини), просили вакцинувати вчителів (хоча вакциновані так само можуть заражати їх дітей, навіть краще невакцинованих). Вчителі покидають школу, думаючи про своє здоров’я, тому що, навіть якщо вони вакцинувалися, то їх заразити можуть ваші діти - їх 30 в класі. Дистанційку по вашому проханню не будуть вводити і в червоній зоні. Навіщо наражати себе на небезпеку. Здоров’я важливіще будь якої роботи. ДОПРОСИЛИСЯ, скоро по вашому проханню, вакцинують експериментальною вакциною ваших дітей. ТРЕБА ДУМАТИ КОЛИ ЩОСЬ КАЗАТИ. Маєте те що маєте. Подумайте про власних дітей, пока не пізно.
Мы
Послушайте на ютюбе Остапа Стахіва - вот наша профспилка
Мы
нет вакцинации! Да исполнению закона про образование! (финансовая часть)
Valentina Krasutskaya
Ляшка потрібно судити за державну зраду , адже він плюнув на законодавство України . Відчуття , що Конституція України для нього - пустий папірець . Пана Шмигаля до відповіді за психологічний тиск педагогів . Терпець увірвався . А профспілка , наче , цуценя , забилося у кут конури . Може , вже достатньо боятися ?! Ви , одні з перших повинні були стати на захист прав і гідності педагогів . Добре , що очунялися
Кока
Для Valentina Krasutskaya: А директора школи - розстріляти за шпигунство на користь Коморських островів
Коментувати
Ольга
І що з того, що пробудилася профспІлка:поб’є себе в груди, СКАЖЕ, що це неправильно і - все. А дій ніяких. Хоча б раз стала на захист? Ні.
Юрій
Для Ольга: ????????????????????????????????????????????????
Коментувати
Ну і?
Профспілка - це орган,який НІЯК не захищає права останні 30 років! Школи закривають,вчителів- на " вільні хліба". Пенсію за вислугою відмінили,профспілці- начхати. Не кажучи вже про жалюгідну зарплату зараз.
Ганна
На початку пандемії поліції доплачували не малу суму за контакт з людьми, які можуть бути носіями вірусу. Вчителям - ні копійки, дистанційку провели на своїй техніці. Так може обов’язкову вакцинацію поліції? І гроші зекономите. А то раніше ми не були в групі ризику, а зараз різко розпереживались за наше здоров"я і здоров" я дітей
Віктор
Тепер скажіть будь ласка, чому на місцях чхати хотіли на всі права педагогів і директор школи видає наказ на позбавлення премії через відсутність вакцинації і відсторонення від уроків?
Valentina Krasutskaya
Для Віктор: бо так звикли , звикли сидіти на спинах педагогів , погоняти їх . Подайте скаргу на Міністерство праці . До речі , нині отримала відповідь з цієї установи на рахунок усіх видів шантажу щодо урізання коштів і відстороненню до роботи . Повернуть усе , ще й з компенсацією
Віктор
Для Valentina Krasutskaya: На гарячу лінію дзвонили? Ну якщо так, то потрібно ставити таких директорів на місце. А то взагалі стали самодурами цими своїми утисками в угоду Міністерства. Хоча більшість вчителів вслухняно підуть на ешафот і не будуть навіть протестувати.
Коментувати
Аріель
А тепер розкрию вам деякий секрет! Дивіться як, Профспілка працівників освіти і науки України розвела педагогічних працівників! В проекті наказу МОЗ України про затвердження переліку професій, які підлягають обов’язковій вакцинації погодження цього документу передбачено не Профспілкою працівників освіти, а Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні. Тобто не потрібно згоди Профспілки працівників освіти буде для прийняття цього наказу. Спритність рук і ніякого шахрайства.
Учитель
Невже чудо відбулося і наша профспілка проснулася? З серпня місяця йде травля батьків на освітян, щоб ті прививалися задля 80%. адмінапарат аж "пихтить" від натуги тиснучи на тих хто не збирався вакцинуватися або сумнівався. І де ж вони були до цього часу?!!
Valentina Krasutskaya
Профспілка єдиний орган , який повинен захищати гідність педагогів . Якщо профспілка стоятиме осторонь , то ціна її роботи дорівнює нулю . На жаль , МОН України - перша інстанція , яка принизила гідність педагога . Відчуття , що у міністерстві освіти і науки України працюють роботи , а не люди ! Ганьба міністру освіти !
Дарія
Закликаємо до об’єднання на захист прав та свобод. ???? 30 вересня 2021 о 10:00 Місце збору: Конституційний суд України м. Київ, вул. Жилянська, 14 (ст. м. Олімпійська) ❗️ЗА КОНСТИТУЦІЙНИЙ ЛАД! ✔️Йдемо до КМУ, ВР та Президента зупинити: - антиконституційний переворот, - брехливий карантин, - тарифний геноцид, - медичний терор, - знищення освіти, - за малий та середній бізнес, - незаконний продаж сільськогосподарської землі. Організатор: рух ПРАВА ЛЮДИНИ
ДепартаментДюсолей
Ну, коли вже профспілку притисли до стінки, тоді аж спромоглися сформувати адекватну відповідь! Якщо і вакцинувати, то не тільки окремі професії, а всіх підряд!
Mike
Доречі, повністю погоджуюся із зазначеним у статті твердженням, що: "Відмова працівників від вакцинації не може вважатися порушенням трудової дисципліни". Від себе додам наступне. Не лише "не може", а і не повинна. За відмову від вакцинації замість адміністративної відповідальності мала б наставати кримінальна.
Мы
Для Mike: сколько серебрянников тебе платят иудина?
ты
а сколько тебя платят , существо ? можешь обколоться своей вакциной и сиди молча
Коментувати