Для викладачів вишів щеплення від ковіду не буде обов’язковим

Викладачі не ввійшли до проєкту переліку професій, які підлягатимуть обов’язковому щепленню від COVID-19

Для викладачів вишів щеплення від ковіду не буде обов’язковим

Викладачі закладів вищої освіти не потрапили до переліку професій та організацій, працівники яких підлягатимуть обов’язковому щепленню від коронавірусної інфекції.

Відповідно до проєкту наказу Міністерства охорони здоров’я, поданого на погодження у Федерацію профспілок, обов’язковій вакцинації підлягатимуть працівники закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти.

Також до переліку увійшли працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів і місцевих державних адміністрацій.

ПРОЄКТ НАКАЗУ

Освіта.ua
27.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
wolwo
На сайті МОЗ вже змінений проект: https://moz.gov.ua/article/public-discussions/proekt-nakazu-moz-ukraini-pro-zatverdzhennja-pereliku-profesij-virobnictv-ta-organizacij-pracivniki-jakih-pidljagajut-obovjazkovim-profilaktichnim-scheplennjam Там додали вищу школу. Напевно просто забули або пропустили першого разу
Дмитро
Тут порушення. Якщо вже обов’язкова вакцинація, то не може бути для окремих категорій. Вона може бути для всіх або від певного віку або для окремих професій для нікого. До того ж має бути можливість відмови від вакцинації згідно з певними умовами, як це є щодо інших вакцин. Це робиться шляхом внесення змін у ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб". Ним не передбачено обов’язкову вакцинацію від SARS-CoV-2. Закон має більшу юридичну силу, ніж накази, розпорядження чи постанови.
wolwo
Для Дмитро: Погоджуюся. У законі «Про захист населення від інфекційних хвороб» є стаття, де зазначено "Профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень". Тобто, поки Верховна рада не внесла зміни до закону, МОЗ може визначати тільки групи для обов’язкового щеплення зазначених у згаданій статті. І не більше. Решта: перевищення повноважень і за твердженнями юристів має адміністративну та кримінальну відповідальність.
Коментувати
Юлія
Яка темрява, які середньовічні погляди! І люди з такими поглядами на життя виховують наше майбутнє. Дуже прикро.
Oleksandr
Вакцинація не захищає від короновірусу, вона лише полегшує перебіг хвороби. Вірус розмножується у тілах вакцинованих також. Просто у них раніше спрацьовує імунітет. Вакциновані більш безпечні, тому розносять заразу краще ніж невакциновані.
Елена Новик
И что теперь нашим детям всегда быть на дистанционке??? Из-за того, что ВУЗы не будут вакцинироваться в обязательном порядке?
Валентина мама
Для Елена Новик: ЯКА ТЕМРЯВА. Ви вже вакцинувалися? Подумайте про себе, про своїх дітей, а потім згадайте, що і в викладачів є діти, є права жити. Вакцина не робить викладачів не заразними. Вони і вакциновані можуть заразити вашу дитину, ще й краще заразити, бо невидно буде ніяких признаків хвороби. А дистанційка вбереже ваших дітей від хвороби, а якщо вони хочуть вчитися, то це їм на краще. Подумайте про ЗДОРОВЯ всіх.
Коментувати
Андрій
https://zaxid.net/moz_ogolosilo_pro_vvedennya_obovyazkovoyi_vaktsinatsiyi_dlya_chinovnikiv_ta_osvityan_n1526689 Про що говорить Ляшко? "Рішення було ухвалене після розгляду скарги чеських сімей щодо обов’язкового щеплення дітей. Суд зазначив, що вакцини, що вводяться чеськими органами охорони здоров’я, відповідають «найкращим інтересам» дітей. https://zaxid.net/news/" Суд про дитячі вакцини ПЕРЕВІРЕНІ роками, А не про ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ для дорослих. ЦЕ ВЕЛИКА РІЗНИЦЯ, ЗА КОГО ВІН НАС ТРИМАЄ???
Львівщина
Про який захист влада стільки говорить. Кого влада збирається захищати. Хіба вакциновані не хворіють? Хіба вакциновані не переносять. Це розумієте закони за граню фантастики. Мета вакцинації знищити інтелігенцію. А далі по мірі необхідності. Скільки взагалі можна говорити про безпечність цих вакцин, якщо технології їх виготовлення зовсім нові і до цього часу на людях не випробуванні. Тобто ніхто не знає що буде через 1 чи 2 роки. Якщо влада думає, що можна на людей піднажати і вони побіжать то влада себе переоцінює. Школи лишаться без учителів.
Сандора
Універстети у всьому світі є автономними, але не в Украіні. ні на що не впливають, нічого не вирішують. Все на себе перебрав уряд , президент, міністр.
Женя
Доки будете добивати людей? Всі знають, що вакцина не ефективна, багато людей мають серйозні ускладнення,ніхто за це не несе відповідальність.Вчителів женуть, як ту худобу на забій ( примусова вакцинація).Заклади освіти закривають без оплати.У нас в колективі є алергетики і вагітна жінка і всім кажуть вакцинуватись, бо нема ще 80, відсотків.Що це за геноцид? Доки це терпіти?
Джулія
А влада реально сподівається на те, що вчителі після такої " опіки і турботи" влади, будуть виховувати повагу і патріотизм по відношенню до держави? Невже міністри вважають лише вчительську спільноту загрозою для дітей? Дякуємо можновладцям за подарунок до Дня працівника освіти! На жаль, майбутнього для освіти з такими "керманичами" не бачу...
Освітянин
Для Джулія: ввбили почуття гідності і Конституційного захисту, все вигоріло.чекаю виборів
Коментувати
Воля
Це дискримінація. Вакциновані також заразні. Для чого примушувати до вакцинації? Досить заганяти вчителів в глухий кут. Чого ви хочете? Звільнення масового вчителів за власним бажанням?
А.
Для Воля: Ніякої заяви про звільнення за власним бажанням! Нехай знайдуть правові підстави для звільнення (а таких нема апріорі). Захищаймося!
Коментувати
Юлія
Як можна приймати рішення про обов’язкову вакцинацію вакцинами, які не пройшли всіх етапів клінічних досліджень??? Це що, повний маразм?
unforgiven 2
Вимагають Тести на роботі! Наскільки це законно? https://www.youtube.com/watch?v=dLb2mtn8hRY
unforgiven 2
У рішенні у справі «Вавржичка та інші проти Чеської Республіки» (заява № 47621/13 і 5 інших) йшлося про вакцинацію дітей від дев’яти хвороб, включаючи дифтерію, коклюш, правець, поліомієліт, гепатит В, кір і краснуху. ЄСПЛ підкреслив, що обов’язок вакцинації стосується тих хвороб, проти яких вакцинація вважається науковою спільнотою ефективною та безпечною. І безпека використовуваних вакцин залишається під постійним контролем компетентних органів. При цьому обов’язкова вакцинація не є абсолютною! Отже, застосування цього рішення ЄСПЛ для ситуації з щепленнями проти COVID-19 є безпідставним. © zib.com.ua
Викладач вуза
Ц Е П О В Н И Й П І З Д Е Ц Ь! Просто вони порахували, скільки вакцини лівої, яку треба в людей влити до кінця року. Там на усіх не вистачає. Педагогів хоч порахувати можна, а працівників АТБ та кондукторів навряд чи порахуєш. Половина продавців працюють нелегально, та й не тільки продавців. Тому дають вакцину тим, кого змогли порахувати.
Учитель
Учителі, усі на мітинг з Остапом Стахівом! 30 вересня о 10 годині під будівлею Конституційного Суду! Піймати Ляшка і всадити в нього ящик вакцин! Борімося за свої права проти самодурства чиновників! Профспілко, якщо зрадиш- всі учителі вийдуть з профспілки. До зустрічі!
Вчитель
Чому в переліку професій немає лікарів, продавців, водіїв пасажирського транспорту? Адже вони співпрацюють з більшою частиною населення, ніж вчителі та держслужбовці.
МЫ
прыкладачи нужны а учителя... школ слишком много... вы должны помнить их желания дореформироватся до опорных школ - это наше будущее - поэтому учителя не нужны - их проколят и останутся сильнейшие. И увольнять никого не прийдется
Alla Avsiievych
Для МЫ: кого це прикладачами називаєте?
Коментувати
Ну і ну ...
А медики де? А батьків учнів не потрібно вакцинувати? Вчителі найзаразніші? Це ще треба розібратися хто заразніший: вакцинований чи не вакцинований...
Олександр
Для Ну і ну ...: йдеться не про найзаразніших, а про найпотрібніших. Вчителів потрібно зберегти, бо без них - "торба".
Коментувати
Сергей
Ну... Ну. Посмотрим, как они заставят.бессмертные! директора?!? С начало пусть обеспечат всем необходимым. Средства защиты,, дизинфекции...потом звереть будете!