Місцеві бюджети не використали 7 млрд на потреби освіти

У місцевих бюджетах акумульовано 6 млрд 826 млн грн невикористаних коштів освітньої субвенції

Місцеві бюджети не використали 7 млрд на потреби освіти

На рахунках місцевих бюджетів акумульовано 6 млрд 826 млн грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції.

Про це повідомляє Міністерство фінансів з посиланням на дані Державної казначейської служби.

За інформацією Мінфіну, такий обсяг коштів утворився насамперед через накопичення на місцевих рахунках цільових коштів, що були надані з державного бюджету на розвиток матеріально-технічної бази українських шкіл.

Водночас кошти використовуються на місцевому рівні дуже повільно і найчастіше вже після початку навчального року.

У Міністерстві фінансів наполягають на тому, щоб кошти «працювали» для мешканців громад та забезпечували доступну і якісну освіту її здобувачам. Для цього вони мають бути використані за цільовим призначенням у наступному бюджетному періоді.

«Існуюча тенденція свідчить про акумулювання коштів державного бюджету у місцевих бюджетах», – наголошують у Міністерстві фінансів.

Натомість, зазначають у Мінфіні, залишки субвенції можуть спрямовуватися насамперед на придбання шкільних автобусів, оснащення шкіл компʼютерами та мультимедійним обладнанням, придбання підручників, оновлення матеріально-технічної бази шкіл.

Окрім того, у Міністерстві фінансів, вважають, що залишки коштів освітньої субвенції можуть використовуватись на ремонт і придбання обладнання для їдалень, підключення шкіл до Інтернету, будівництво нових і реконструкцію шкільних вбиралень, закупівлю засобів індивідуального захисту, дезінфекційних засобів тощо.

залишки освітньої субвенції у місцевих бюджетах

Освіта.ua
04.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гість
Не використані гроші-премія для окремої групи людей, бідна МТБ шкіл-привід для їх закриття, особливо малокомплектні, а це знову економія бюджету і знову премія. Нині така ситуація,що не потрібно ,щоб школи були переповнені учнями. За використання коштів повинен бути контроль держави, а не пусті слова
Геометрія
Так, залишки за поточний бюджетний період. А використовувати їх можна лише у наступному(у 2022) бюджетному періоді. Громади правильно роблять, що акумулють певні суми щоб можна було витратити потім на ремонти чи інші капітальні видатки, бо місцеві бюджети зазвичай не можуть потягнути тягара належного матеріального забезпечення. При цьому не має бути тенденції економії на зарплатах педагогічних працівників, щоб потім більше лишилось залишків Тому, незрозуміло у чому претензія. Краще нехай нададуть інформацію про використання, дійсно, залишків за ПОПЕРЕДНІЙ період, і тоді можна сказати як дійсно працюють громади із залишками освітньої субвенції. А так просто дражнити та озлобляти людей не дуже гарно з боку Мінфіну та Держказни
ірина
Ось вам і відповідь на запитання, чи потрібно батькам здавати гроші на потреби школи.
Скрипач не нужен
Для ірина: Бюллетени нужно сдавать с правильными галочками, а не деньги. А еще лучше вообще не сдавать.
Sandomur
Ви праві,п.Ірино,раз не можна вкрасти,то навіщо тратити. Але є й об’єктивні причини,часом ці гроші важко освоїти тому,що немає потрібного обладнання або нікому виконати необхідні роботи.Гроші ж батьків-це готівкова кормушка для директора,коли ми це вже нарешті зрозуміємо?
Коментувати
Володимир
В результаті, недоотримано 780 млн. відкатів.
Мария
Для Скрипач не нужен: если бы Вы только знали,что творится с местными бюджетами в феодальных ОТГ! За " экономию" голова громады с его дружбанами- заместителями получает ежемесячные премии по 200%! Законы у нас такие) Вообще если бы нормальную финансовую проверку в громадах провести- много интересного обнаружилось бы. Там тройная бьухгалткрия!!! Это Украина,детка)
Скрипач не нужен
Я вот никак не могу понять вот это вот ублюдство. Образовательная среда нищая и голая. Как можно не потратить деньги которые дают? Дают! Деньги! В Украине! Это уже из области фантастики. Но нет, их не тратят. Мудрый народ действительно выбирает самые лучшие кадры которые даже потратить деньги не могут. Вернее могут, но только на себя. А если деньги никак не украсть. то они их вообще не интересуют. Ни разу.