У початковій школі зможуть створювати з’єднані класи

Клас-комплект може об’єднувати учнів різних років, у т. ч. осіб з особливими потребами

У початковій школі зможуть створювати з’єднані класи

З’єднані класи (класи-комплекти) початкової школи відтепер можуть створюватись у будь-якій початковій школі, а не лише у філії опорного закладу.

Відповідне положення про з’єднаний клас приведено Міністерством освіти і науки у відповідність до закону «Про повну загальну середню освіту».

Клас-комплект може об’єднувати учнів різних років навчання (класів), у тому числі осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають початкову освіту відповідно до освітньої програми, яка враховує особливості організації навчання таких учнів.

Класи-комплекти можуть бути створені у зв’язку з демографічною ситуацією, коли один або декілька класів у початковій школі не можуть бути створені (навіть з мінімальною наповнюваністю 5 учнів).

При цьому гранична наповнюваність класів-комплектів становить не менше 5 та не більше 12 осіб.

Освітній процес у таких класах може організовуватися одним або кількома вчителями, у тому числі вчителями-предметниками. Навчальні заняття в класах-комплектах за можливості проводяться з одного предмета, з інтегрованим змістом навчального матеріалу.

Водночас утворення з’єднаних класів не є обов’язковим. Рішення про це ухвалює школа.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що в Україні в 2020/21 навчальному році було створено 1 458 класів-комплектів, із них у сільській місцевості – 1 014.

Під час створення таких класів обов’язково мають враховуватися освітні потреби учнів, у тому числі особливі освітні потреби, і можливість школи забезпечити освітній процес для учнів різних років навчання на належному рівні.

Освіта.ua
01.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Батьки
Якби вчителям заробітну плату виплачували пропорційно кількості дітей та якості їхніх успіхів- це було б краще. А де справедливість коли в сільській місцевості п’ять дітей в класі з достатніми рівнем знань при цьому вчитель має платню 20тис.грн на місяць як і вчитель,що навчає 20учнів або більше при такій самій заробітній платі. Можна дійсно з’єднати класи та проводити наприклад малювання, фізкультуру, трудове навчання та подібні предмети для всієї початкової школи. Яку особливу програму такі предмети вимагають?
Вчитель
А що тут нового?і раніше існували з,єднані класи тільки називались вони ,,класи-комплекти,, А за кінцевий результат чиновники ніколи не переживали, їм головне реформи заради реформ.
Каріна
Які придурки. Взагалі проти такої дибільної ідеї- вчителю що, потрібно розірватися на частини? Замість того, щоби якісно провести один урок, він буде на два фронти пахати? Максимум кожному класу зможе приділити 20 хвилин. Чи задумалиcя депутати, що якість від такого навчання буде дуже низька, бо часу не вистачить на пояснення матеріалу та перевірки, як учні засвоїли матеріал? Бо в кожного класу своя программа. Тільки в кінці після цього не робіть винного вчителя- що учні мають низький результат знань.
Прокіп Свиридович Сєрков
Тут ключове слово "зможуть". Його можна притулити де завгодно. З радісною інтонацією вільно сказати: "Учителі зможуть тепер працювати в школі безоплатно!"