Вчителі не отримають доплат за роботу в умовах COVID-19

У бюджеті не враховані видатки на надбавки за роботу в умовах підвищеного ризику

Вчителі не отримають доплат за роботу в умовах COVID-19

У державному та місцевих бюджетах не враховані видатки для встановлення освітянам надбавок за роботу в небезпечних умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я.

Про це йдеться у відповіді Міністерства освіти на звернення Київської профспілки працівників освіти і науки щодо додаткової надбавки в розмірі 50% посадового окладу освітян.

У Міносвіти повідомляють, що реалізація запропонованої пропозиції щодо встановлення всім працівникам закладів освіти додаткової надбавки в розмірі 50% посадового окладу за роботу в небезпечних умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я потребуватиме суттєвих додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів.

«За інформацією Міністерства фінансів, зазначені видатки у державному та місцевих бюджетах на 2021 рік не враховані», – зазначають у Міністерстві освіти.

Водночас у відомстві наголосили, що встановлювати такі доплати і надбавки до заробітних плат мають право керівники закладів у межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків.

«Зокрема, працівникам закладів освіти, у тому числі й не педагогічним, для компенсації за роботу в небезпечних умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я керівником закладу може бути установлена надбавка за складність і напруженість у роботі у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки)», – повідомляють в освітньому відомстві.

Окрім того, у МОН повідомили, що відомство зверталось до департаментів освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій з рекомендацією спрямовувати залишки освітньої субвенції, які утворилися на рахунках місцевих бюджетів, на забезпечення проведення дистанційного навчання та преміювання вчителів, встановлення їм надбавок за виконання особливо важливої роботи, за складність і напруженість у роботі.

«Місцеві органи виконавчої влади відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» можуть самостійно приймати рішення щодо встановлення стимулюючих виплат педагогічним працівникам», – відповіли в Міністерстві освіти і науки.

 

Освіта.ua
28.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Твой мозг
Давайте будем честны, доплат не будет. Ведь учителя никогда не показывают зубы. Не было даже ни одного бунта, так, что б школы месяц простояли пустыми. Что б у родителей отпали вопросы, за что же учителю платить. Просто нужно работать соответственно уровню зарплаты. И с юмором воспринимать весеннее обострение родителей) Учителям нужно больше думать о себе. Ведь даже спасибо (ну, так чтоб искренне), скажут единицы. Так зачем это все? Нужно к этой работе относится так, как все остальные относятся к своим - это источник дохода. И не идти на поводу нытья власти и родителей о долге/доп.обязаностях/высочайшей чести/ и т.д. Все что нужно - написано в должностной инструкции. Согласно ей и нужно работать. И не стесняйтесь брать деньги за репетиторство, помните старую поговорку "скупой платит дважды, а тупой постоянно") Вот и учителю не нужно стесняться ПРОДАВАТЬ свои знания. Притом, продавать выгодно. Только так в современном мире можно нормально жить.
??
Для Твой мозг: так они и работают соответственно уровню зарплаты. Работают так, что родителям приходится самим учить детей, плюс репетиторы. В чем проблема?
Твой мозг
Для ??: К сожалению, далеко не все. Часть учителей (В основном в возрасте) все еще пытается вдолбить знания. Преодолеть сопротивление детей и родителей. Носятся и сопельки подтирают. А зря. Кто не учился - пускай навёрстывают потом где хотят. Плюс с репетиторством - оно считается чем-то плохим. Многие бесплатно дают доп уроки, что тоже обесценивает проффесию. Не привык наш народ, что знания - они тоже цену имеют.
вопрос
Для Твой мозг: "Cкупой платит дважды" - действительно, отсиживают наши дети дважды, сначала по 7-8 уроков в школе, конспектируя материал из учебников, отрабатывая бесконечные контрольные и РЕФЕРАТЫ С ПРОЕКТАМИ (ЗАДРАЛИ!), пока учителя козюли в носу ковыряют. А потом ещё к репетиторам идут (на манеже все те же, только за деньги). НАХЕР НУЖНА ШКОЛА?
Коментувати
Бюджетник
Проверьте бюджеты ОТГ! Там- двойная бухгалтерия. Для школ денег никогда нет,а на премии голове ОТГ и его приближённым( у нас именно так)- есть всегда. Судя по их декларациям, коррупция процветает. Отдел образования- некомпетентным аморально- алчные люди. Зато угодные голове.( Верю,что не все ОТГ такие).
Реаліст
Для Бюджетник: На жаль, майже всі
Коментувати
Учитель
Це все зрозуміло. Великі працівники органів управління освіти надбавки по 40 000 в місяць можуть отримувати на них закладено! а вчитель за своєї порядності все рівно дітей не кине! Таке державне ставлення до вчителя - то глухий куті скоро приведе до гіляки усю ту нечисть! Отоді працівники ЗЗСО відіграються по повній програмі!! Чекайте туніядці і бестолочі!
родитель
Для Учитель: Репетируешь по 200 грн в час - сиди молча, пока налоговая за жопу не взяла
Тарас
Для родитель: для репетиторства диплом не нужен. Нужны знания и умения. Репетируй за 50 грн -сбивай цену. Если ум есть
для родитель
но не реппепетируем бестолково воровство как такие говоруни. А вот если жопа такая тренированная то зарабативай
Коментувати
Zz
Так і працівники торгівлі не отримують ніяких доплат,у великих мережах супермаркетів,коли по дванадцять годин працюють,обслуговуючи в небезпечних умовах ризику та підвищеного ризику для здоров’я вчителів.Але ніхто про це не говорить-працюють ,бо немає іншого вибору.Так і вчителям-не подобається,важко-то звільняйтесь і не плачте,жалю до вас немає.
Тарас
Для Zz: працівник торгівлі сидить за щитком і у нього усі покупці в масках. Величезне приміщення, або якщо мале то заходять по одному. Небезпека там мінімальна. Точно так же приймають лікарі - по одному і в масках. А діти часто хворі безсимптомно і без масок - 100% що учитель заразиться. Тому такі великі смерті серед учителів і ніякі серед продавців
Якось так
Для Zz: бачу тема атебех і піваса Вас не відпускає ))). Проте, привернув би Вашу увагу до того, що магазини працюють "на дядю". І держава мало що регулює у цій сфері. Принаймні, у сфері оплати праці чи фінансуванні магазинів. Тому їх працівники можуть/мають звернутися з проханням про надбавку до свого засновника/власника. А вчителям така надбавка передбачена НПА і школи фінансуються з державного і місцевих бюджетів. Але бюджетних грошей вистачає на таку ж надбавку лише працівникам з системи МВС і МОЗ. Бо їх Міністри спроможні добитися від парламенту і/чи уряду додаткового фінансування. А для працівників з системи МОН кажуть, що грошей в бюджеті немає. Як я розумію, саме у цьому суть проблеми.
Zz
Для Якось так: Я про півас не писав,то вже ваші особисті фантазії,я в тому не фахівець)))
Коментувати
Тарас
1500 учителів померло минулого року. Бували і жахливіші випадки, коли учителі приносили заразу зі школи і помирали їх близькі. І ніякої компенації. Діти -сироти отримали велику зелену дулю під ніс.Бо профпілки повії а учителі раби
Валентина
Для Тарас: 100 відсотків так....
Коментувати
Твой Мозг
Ммм, а где крики яжмамок о "за шта им платить?!!! Детей мы учим! Дайте деняк нам!". Или специалисты со всех предметов сразу ещё не подтянулись?) А если серьёзно, хорошо, что то что есть не забрали. С новыми реформами всего ожидать можно.
Вчитель намбе ван
Для Твой Мозг: Не поверишь, есть города и районы где забрали, либо 2/3, либо за свой счет, либо еще какие-то ухищрения были, лишь бы провести экономию
Тереза
Для Твой Мозг: Ну вот тебе и яжмамка подтянулась! А за что вам платят? За это позорище вам платят? За списки домашних заданий вам платят? Сидите и молчите!
Яжемамка
Яжемамкам и яжемамкам за более серьезную и ответственную работу (не с 8 до 12) не доплачивают коронавирусные, что вы ещё хотите?! Сидите уже себе и скидывайте задания.
Коментувати