Випускників шкіл та коледжів звільнять від екзаменів

Метою ухваленого рішення є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу

Випускників шкіл та коледжів звільнять від екзаменів

Верховній Раді рекомендуватимуть ухвалити рішення про звільнення цьогорічних випускників від проходження обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Відповідне рішення ухвалено під час засідання парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій, що відбулося 31 березня.

У разі реалізації рішення учні та студенти, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, можуть відмовитися від складання ДПА у формі зовнішнього оцінювання.

Метою ухваленого рішення є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу під час проведення загальнонаціонального тестування.

Планується, що для реалізації рішення Президентом України буде внесений до парламенту законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань завершення 2020/21 навчального року.

Законопроєкт може бути визначений Президентом України як невідкладний.

Водночас для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО 2021

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
31.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анжела
Дивіться, я навчаюсь у коледжі, і коли реєструвалась зазначала два предмети тільки як ДПА (математику і історію), а два інші як ДПА і ЗНО (українська мова і біологія), на момент реєстрації, ДПА ще було обовязкове. Якщо я вже зараз, коли ДПА не обов’язкове піду здавати усі чотири предмети, мені прийдуть сертифікати ЗНО по усім 4 предметам, чи тільки по тих двох, що я зазначила і як ДПА і як ЗНО ( українська мова і біологія?
Влад
Для Анжела: якщо Ви написали заяву, що хочете, щоб результати ДПА вам записали в свідоцтво, і Ви підете здавати всі 4 предмета, Вам запишуть так, як Ви і реєструвалися. 4 ДПА і 2 ЗНО. Якщо Ви не писали цю заяву, то немає ніякого сенсу йти на ДПА по математиці і історії, бо Ви від нього звільнені. Здаєте тільки ЗНО укр мова і біологія
Коментувати
Нікітчин Дмитро
Це виходить в 11 класі я можу здавати лише 3 предмети ,які потрібні для вступу в університет?
Viola
Скажіть,будь ласка,я зареєструвалася на ДПА з математики у формі ЗНО, тобто я можу не приходити на тестування?(але хіба математика не є обов’язковим предметом ЗНО)
Влад
Для Viola: українська мова, математика і історія /іноземна були обов’язкові предмети ДПА, а не ЗНО. Але чому Ви тоді питаєте тільки за математику? 13 квітня Верховна Рада відмінила в цьому році ДПА. ЗНО здають тількі ті, кому воно потрібне для вступу цього року і тільки ті предмети, які потрібні.
Коментувати
Ярослав
Скажіть,будь ласка,я зареєструвалася на ДПА з математики у формі ЗНО, тобто я можу не приходити на тестування?(але хіба математика не є обов’язковим предметом ЗНО)
NPAY
Я навчаюсь на другому курсі в коледжі, і не знаю чи потрібно мені буде здавати ДПА у формі ЗНО якщо його відмінять звичайно? Хоч зареєструвалась на ДПА в формі ЗНО на 4 предмети! То як мені в атестаті мають записати те, що я закінчила середню освіту? Поясніть мені будь ласка, буду дуже вдячна )
Влад
Для NPAY: якщо відмінять ДПА, то буде у відповідній графі написано " звільнена"
Коментувати
Золотоноша
Дивує негативна оцінка підготовки медалістів ? Чому?? Щоб не писали медаліст - це праця, воля, честолюбсто, гордість за результат... А грантожопі соросята очорнюють цих дітей, компроментують працьовитих дітей! В нашій школі на Черкащині жоден медаліст не зганьбився, всі достойні люди. КОЛЕГИ, ДОСИТЬ ЗНИЩУВАТИ НАШІ ТРАДИЦІІ !!
Миронюк
Для Золотоноша: Ці англосакси викорчовують наші звичаі заради отупіння націі
Анонім
А мені образливо, що в моїй школі медалі отримують ті, що і приблизно не стараються так, як я. Але мені вчителі "зрізали" золоту медаль, тож я мала тільки срібну, а горезвісний порушник поведінки одержав золоту, бо йому просто пощастило зі здібностями!!! Я взагалі не про це писала, та якщо Ви вже мене безпідставно звинувачуєте, то я доводжу: не всі претенденти на медаль заслуговують на цю нагороду!!! Крім того, одна моя знайома завжди була відмінницею, однак ДПА склала на 7-8. Хіба би було справедливо, якби вона мала золоту медаль, а я, яка мала за ДПА на 10-12, — срібну?! Якби мені хоча б було легко вчитися! Проте я є втіленням бездарності, але водночас виняткової наполегливості та старанності! Якби всі мали такі низькі пізнавальні можливості, як я, то би у світі було надзвичайно мало медалістів; адже усвідомлення своєї бездарності ламає багатьох, та не мене!!!
Коментувати
Виталий
Отмена ДПА - возможность нарисовать средний балл свидетельства, выдать не подтвержденные медали. Лазейка для коррупции. А при поступлении учитывается и средний балл, и медали.
Влад
Для Виталий: медаль при вступі не враховується ніде, свідоцтво про середню освіту теж багато де вже не беруть до уваги
Виталий
Медаль учитывается если у претендентов на бюджетное место одинаковый балл за ЗНО и одинаковый средний балл свидетельства (и при распределении первой стипендии также учитывается). А средний балл свидетельства учитывается в 50% ВУЗов. Т.ч. не нужно давать ещё одну лазейку школам для коррупции.
Коля
Для Виталий: це де таке написано? Бажано посилання на конкретний пункт якогось документу.
Коментувати
Елена
В прошлом году тоже отменяли ДПА в форме ЗНО. Чему мы были рады. И в этом году младшей дочке наша ненавистная математика, не испортит средний балл аттестата. УРА!!!
Ольга
Для Елена: парламент ще не проголосував)
Для Елена:
З ваших слів випливає, що ваша дочка тупа в математиці, але їй ставлять у навчальному закладі завищені оцінки з цього предмета. Та й, думаю, не лише з математики.
Влад
В багатьох університетах бал атестату вже до уваги не беруть. Тільки ЗНО, от там і видно, хто на що здатен.
Коментувати
Настя
Люди, перед тим як писати дурню про відміну зно, навчіться читати уважно. Йдеться про відміну дпа, яке не впливає на вступ.
Саша
Для Настя: Тобто якщо ти нікуди здаєш тільки ДПА (бо нікуди не поступаєш) то є надія що його зовсім відмінять???
Саша
Для Настя: Вибачте,там трохи помилився.
Коментувати
Рома
Скажіть, будь ласка, хто знає коли буде рішення Верховної Ради щодо ЗНО?? І чи вірите ви в те, що його скасують? Чи може бути це правдою?
Ольга
Для Рома: ЗНО не скасують, скасувати можуть ДПА
Коментувати
Стас
Я на пятом курсе универа ещё пришлось платить за ЗНО,так что и вам хрен!.. Если здавать то всем!!!
Макс
Для Стас: Бачу як вплинула вища школа на культуру . Ви платили за ЗНО з іноземної мови для вступу на магістратуру(напевно). Тут мова йде про ДПА , в ЗНО ніхто не відміняє.
Лера
Для Стас: А це до чого? Всі хто поступає у виші здають ЗНО, його ніхто не відміняв і не буде відміняти. Мова йдеться про обов’язкове ДПА в формі ЗНО
Коментувати
Тетяна
Вони скасують за 2 дні до екзамену(Як зазвичай у нас робиться). Коли діти витратять безліч сил, часу на підготовку до ДПА
Mol
Скажіть, будь ласка, хто знає коли буде рішення Верховної Ради щодо ДПА?? І чи вірите ви в те, що його скасують? Чи може бути це правдою?
Ірина
Для Mol: Звичайно може, того року так було
оксана
Сказано, что голосовать будут на ближайшем заседании. По графику - ближайшее будет 13 апреля 2021. По-идее, та должно рассматриваться. Тем более Президентом этот проект помечен как "невідкладний"
Emma
Сьогодні буде вирішено
Коментувати
Оля
Мали ще ж вчора вирішити, то чому й досі немає рішення? Чи можливо його взагалі не відмінять????
макс
Для Оля: Рішення Комітету є . Тепер має проголосувати Рад. Перш ніж писати , потрібно просто почитати.
Оля
Я це знаю, тому й запитую. В інтернеті було написано, що вчора саме Верховна Рада повинна була приймати рішення, а не Комітет)))
Коментувати
Тетяна Вадимівна
Який у цьому сенс? У містах України більшість випускників роблять спробу вступити до вишу. Цей проект для міст майже нічого не змінює. Тому він хибний відпочатку (((
макс
Для Тетяна Вадимівна: Зовсім не хибний. для чого дитині здавати лишній предмет я ДПА якщо для вступу він її не потрібен.
Коментувати
Анна
Нехай вирішать остаточно, а потім уже виставлять результат, щодо здачі. ЗНО!( Чи треба здавати цього року 2021 ЗНО).
Лера
Для Анна: ЗНО точно буде, вирішують за ДПА.
Коментувати
Vlad
Разом із звільненням випускників від ДПА, необхідно скасувати і середній бал свідоцтва про освіту.
Артем
Для Vlad: ні, це вже занадто!)
Коментувати
Олександр
Українська освіта це ганебне явище наданий час, це майбутнє покоління дурні і жебраків
Zz
Для Олександр: Українська освіта-це відзеркалення українського суспільства,його рівня і його бажань.За що боролись(голосували),те й отримали.
Коментувати
Светлана
Отмените ЗНО либо оставьте те которые необходимы для поступления. Моему сыну для поступления необходимо два предмета, зачем сдавать 5?
Влад
Для Светлана: А для чого Вам складати 5?? ЗНО для вступу треба 3. А ДПА 4 для отмання атестату 4. . 5- то за бажанням.
Коментувати
Ізабелла
А коли буде відоме точне рішення?скажіть будь ласка Я як студентка мед коледжу,не розумію навіщо те ДПА... Сесіії,екзамени і так багато всього є Якшо я обрала коледж,а не школу то навіщо мені ДПА