Формат проведення ЗНО розглянуть 31 березня

Профільний парламентський комітет розгляне питання формату проведення зовнішнього оцінювання

Формат проведення ЗНО розглянуть 31 березня

Парламентський Комітет з питань освіти, науки та інновацій розгляне питання формату проведення зовнішнього незалежного оцінювання в середу, 31 березня.

Про це йдеться в анонсі засідання профільного комітету Верховної Ради.

Планується, що на засіданні комітету буде розглянуте питання щодо звільнення від обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО, випускників, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, але не планують вступати до закладів вищої освіти.

Розгляд питання відбудеться зважаючи на епідемічну ситуацію в Україні.

Участь у засіданні комітету візьмуть представники Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я.

У разі позитивного висновку профільного комітету рішення про звільнення всіх випускників від обов’язкової ДПА ухвалюватиме Верховна Рада.

Для ухвалення рішення щодо зміни формату проведення ДПА парламент має прийняти відповідні законодавчі зміни, що унормують можливість проведення у 2021 році ДПА за рівень повної загальної середньої освіти не лише у формі ЗНО.

Водночас для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

Як відомо, перший прецедент скасування обов'язкової ДПА для здобувачів повної загальної середньої освіти відбувся навесні минулого року через побоювання влади щодо загострення епідемічної ситуації при проведенні повноформатного тестування випускників.

Цього року в Міністерстві освіти вже скасували проведення державної підсумкової атестації для учнів початкової та базової школи.

Водночас мотивами скасування ДПА у формі ЗНО для всіх випускників також є позитивне ставлення випускників та їхніх батьків до скасування іспитів і скорочення бюджетних видатків Українського центру оцінювання якості освіти на проведення тестування.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО 2021

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
28.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Платіж за реквізитамигуртожиток
Якщо відмінять ЗНО, то знову повернеться "дика" корупція при вступі, як було колись...У 2000-х, щоб поступити в університет, або інститут на контрактну форму навчання (денну) коштувало від 1000 до 2000 умовних одиниць (в Одесі)...І це тільки за вступ
Лера
Для Платіж за реквізитамигуртожиток: ЗНО не відміняють, це стосується ДПА
Коментувати
педколектив
Перед нами від тепер директор ставить завдання, жодним чином не псувати оцінки майбутнім медалістам, а нині учням 10 класу. Раніше цього не було.
Zz
Для педколектив: Бо раніше долю медалі вирішувало дпа у вигляді ЗНО,а тепер вирішуватиме директор за певну "подяку" від батьків.Все повернулось як і було раніше,всі ж цього так хотіли.На черзі відміна ЗНО і вступ з "конвертами".Цікаво що оді волатимуть мамачкі,коли їм озучать розцінки за вступ у топових вузах))) "Хоть паржом"))))
Коментувати
Ярослав
Навіщо 11 класу ДПА? Відмініть його. І так є ЗНО, а ще грузять ДПА. Ті хто не буде поступати в вищий заклад, нехай, здають ДПА для закінчення школи.
Галина
Для Ярослав: у Вас що є якесь окреме від ЗНО ДПА? Пишете ЗНО і отримуєте бал за ДПА
Коментувати
patrioty
Медлі продані, а гроші ще не відпрацьовані. ДПА відмінять, можете не сумніватися. Це діло часу. Ще такої ради ненька точно не знала. Шкода тільки одного. За що стільки боролися? Але, що є те є.
patrioty
Якщо захотіти можна ДПА провести з 2 перших предметів щоб дійсно зменшити ризики. Можна замість 15 у аудиторії залишити 10 учнів, можна додатково транспорт передбачити, можна зробити все, але треба хотіти.
Лера
А що в минулому році випускникам 11 класів не відмінили ДПА, що Ви так дивується? Так, ніби це питання піднімається вперше в історії освіти, а епідемілогічна ситуація краща, ніж була в минулому році? Для чого це писати? Якщо Ви навіть не знаєте що було рік тому, патріот...
Коментувати
Олександра
Відмініть ДПА для 11класів. Для чого мучити дітей, які і так цілий рік можна сказати самостійно вчаться. Якщо в нас вже така ситуація з Ковідом, то зробіть так як того року(відмініть ДПА для 11класу). І взагалі, для чого тим хто йде поступати на гуманітарні науки здавати ДПА з математики? Чому в нас в державі досі немає розмежування навчання на точні і гуманітарні науки, як закордоном? Чому наша освіта і досі така примітивна? Скільки вже наша влада буде страдати єрундою. Хоть десь зробіть порядок.
Тетяна
ДПА слід відмінити для всіх учнів 11-го класу! Що за несправедливість? Якщо відміняти, то відміняти всім! Навіщо тим, хто йде вступати до ВИШу ДПА? Ці учні складають ЗНО, яке й проводиться для тих, хто йде здобувати вищу освіту. Лише зайве навантаження з цим непотрібним для них ДПА, коли в час пандемії потрібно максимально берегти здоров‘я, як моральне, так і фізичне. Ті, хто повинен був складати ДПА, аби отримати диплом про повну середню освіту і не планував вступати до ВИШу (відміною ДПА для 11-тих класів) і так «відсіються» (що сприятливо вплине на епідеміологічну ситуацію), а ті, хто йде до ВИШу складатимуть собі спокійно ЗНО, навіщо їм те ДПА?
Ольга
Для Тетяна: а як це ЗНО без ДПА? ДПА входить в питання ЗНО! Тобто Ви виконуєте всі завдання тестового зошиту. Наприклад, 28 питань ДПА і 6 тим, хто отримує бали ЗНО. Чи як по Вашому, на 6 питань ЗНО дати відповідь? То це не зарахують Вам навіть в склав чи не склав.
Тетяна
Для Ольга: точнісінько так само, як в минулому році. Складається тестовий зошит без передбачених для ДПА завдань, а суто завдання ЗНО. А далі все як завжди, засідає комісія і визначає поріг «склав/не склав». От і все. А навіщо по-Вашому потрібно без необхідності мучати ДПА тих дітей, які планують вступати до ВИШу, якщо вони і так для цього складають ЗНО, навіщо те ДПА потрібне?? Чому тоді відмінили ДПА 9-тим класам, які, і за результатами ДПА в тому числі, вступають до коледжів/технікумів, а не відмінили 11-тим класам, яким для вступу ДПА не потрібне, потрібне лише ЗНО, яке і потрібно залишити. Потрібно просто зробити як в минулому році. Зараз така епідеміологічна ситуація, що слід відмінити ДПА 11 класам (і для тих учнів, що планують вступати до ВИШу, і для тих, хто ні, всім, аби було справедливо). Це розумно, адже теперішні 11-ті класи перебувають на дистанційному навчанні вже другий рік, тобто 10-11 клас, що і є матеріалом ДПА (ДПА перевіряє знання за 10-11 клас).
Ольга
Хто Вам таке сказав? Завдання ДПА входять в ЗНО, тільки оцінка за ДПА не йшла в атестат! А діти, які вступають в коледжі і технікуми складають вступні іспити на місці, а не вступають за ДПА!
Коментувати
MissKwik
Відмініть ДПА для 11 класу! Не має сенсу здавати його, діти і так перевантажені, з цим дистанційним "навчанням" знань немає у такому обсязі, які могли б бути зі звичайним. І так будуть ЗНО здавати, навіщо додаткова колотнеча?
Тетяна
Для MissKwik: цілком з Вами згідна
Ніна
Щось Ви нічого не розумієте, як я бачу. Фраза "І так будуть ЗНО здавати, навіщо додаткова колотнеча?" говорить про те, що Ви не розумієте про що йдеться в статті. Учень (учениця) 11 класу, коли прийшла на ЗНО, то вже сам отриманий зошит із завданнями і є одночасно ДПА та ЗНО. Дитину не перенавантажують!!! Один й той самий тест оцінюється в 12 бальній системі (ДПА) та 200-бальній (ЗНО). Якщо Ваша дитина не планує вступати до університету цього року і відмінять таки ДПА, то вона може не йти на ЗНО. Якщо планує вступати, то все одно вона піде на те ЗНО. Тому відміна ДПА доможе малому відсотку дітей, що йдуть вчитися за кордон та студентам технікумів та коледжів 2 курсу. Ну і трішки тим, у кого річна оцінка наприклад за хімію стоїть 10, а по ЗНО (ДПА) в результаті прийде наприклад 7. ось цю нижчу оціночку 7 балів не вписшуть в свідоцтво про ПЗСО.
Коментувати
Andrew Brown
До 21 травня хвиля пандемії і так піде на спад, тому не розумію такого нагнітання пристрастей. Хтось бажає примножити липових медалістів і підтримати тупорилих мажориків? До ДПА ще два місяці, агов!
Местный
Для Andrew Brown: тут у меня жена, которая работает в COVID-реанимации, интересуется: "на чём базируется прогноз про спад пандемии до 21 мая? Может быть введён локдаун? - Нет, даже не все учебные заведения закрыты. Может проведена вакцинация? - Тут вообще провал". Через 2 дня ей заступать в смену и как раз хочет коллег порадовать.
Zz
Експерти-інфєкціаністи вже прибули з "правдивими"історіями про те,що атмжна дпа призведе до закінчення пандемії)
Коментувати
Василь
Не відміняйте ДПА для медалістів. В нашому класі 7 медалістів, а з них два справжніх. А іншим намалювали за гроші, здогадуючись, що може бути шанс з відмінами. Я не заздрю. І я не медаліст. Я вчу свої предмети, щоб вступати. Просто в моїх батьків не було грошей давати вчителям, вони вкладали у мене та репетиторів. Не даруйте липовим медалістам медалі. Не підривайте остаточно віру у справедливість оцінювання.
Скрипач не нужен
Для Василь: Что, прям учителям дают кеш? Ты прям видел? А можно у вас поработать?
Оксана
Для Василь: Рано чи пізно буде видно: чи дійсно вчився той медаліст, чи вчились його гроші! Особливо , коли вони потраплять на роботу! А Ви не переймайтеся за них, а подбайте краще про себе( ще тільки не вистачало нервувати через когось в наш час:()Я вчуся на відмінно, без хабарів чи ще якихось відкупок, але хотіла б щоб ДПА цього року відмінили, так як дистанційне навчання забирає всі сили, час і нерви й готуватись до ДПА/ЗНО просто вже не в силах... тим паче, що епід.ситуація зараз просто зашкалює...:(
Скрипач не нужен
Для Оксана: Святая простота. Зачастую (но не всегда) те, кто "учится" деньгами потом и работают на "фирме_своих_богате... ньких_родителей".... "Золотая молодежь" вертела всю эту систему и в конечном итоге будет "на коне". Рано или поздно, ребенок, ты поймешь, что никакой справедливости в этом мире нет. Одним "зоито" и геленвагены, другим 8к з/п и головная боль всю жизнь. Хорошо, конечно, если ты станешь исключением и у тебя все получится без "мам и пап". Но даже в этом случае это будет лишь исключения.
Коментувати
Валентина
Відмініть ДПА для 11 класу. Залиште ЗНО для вступу до вищих навчальних закладів..Враховуючи небезпеку для дітей ,потрібно думати головою,а не керуватись іншими пріорітетами.
Місцевий
Відмініть ДПА та залиште ЗНО//.
емма
Відмініть ДПА для всіх 11 класників. Діти і та перевантажені. Чому в минулому році ДПА не здавали, в чому ж різниця цього року?
student
Зробіть для тих хто поступає за кордон всі ЗНО на вибір. Тобто школяр сам вибирає кількість та які ЗНО йому здавати. Наприклад комусь не потрібна мова а комусь математика. Нехай кожний хто поступає за кордон вибирає ЗНО які йому треба. З повагою I propose for students who are going to study abroad some changes. Please, give them the right to choose the number of tests and to choose test subjects. I mean some students do not need Ukrainian, some math. Best regards,
Влад
Для student: для вишів інших країн ЗНО не потрібне. Вони беруть до уваги атестат. І там повинні бути здані ДПА. Ніхто такого не зробить. 4 ДПА є обов’язкові для випуску для всих, хто отримує середню освіту.
student
Thanks for your reply. I mean DPA not ZNO. Just give them the possibility to choose DPA.Some students who are going to study abroad don’t need Ukrainian language DPA at all, some of them don’t need math. That is the question. Дякую за відповідь. Маю на увазі ДПА не ЗНО. Пропоную зробити для учнів які поїдуть навчатися за кордоном ДПА на вибір.
Коментувати
Тетяна
Відмініть ДПА. Для убезпечення тих, що хочуть здавати ЗНО. Виші уже рік на дистанційні, школярів "колошматять", а тут ще і ДПА Чого вичікувати?
Мученики своєї країни
Ми діти , а не раби і мученик ,якби наша країна прислухалась до слів своїх людей було б краще, але хто ми такі для цієї країни
Світлана
ДПА у формі ЗНО для тих, хто не думає поступати в вуз, не потрібне! Якщо дитина вчиться в коледжі, хай і далі здобуває професію! Враховуючи, яка сьогодні ситуація з коронавірусом, не потрібно наражати на небезпеку дітей!
Скасуйте 4ДПА
Скасуйте хоча б четверте ДПА, яке всім і так зайве. По-перше, його і так не потрібно, щоб поступати у вищі вузи. По-друге, МОН витратить зайві кошти. По-третє, через нього багато випускників нервують. По-четверте, попередні роки складали обов‘язкові тільки три, а ми якогось милого повинні складати чотири
Western old
Відмініть шкільне Зно для нас, випускників коледжів. Ми вчимося на технолога харчовоі. Після екзів по спеціальності продовжуємо в універі на третьому курсі навчатись... Що ви робите, міністри і депутати???
Александр
Для Western old: Да,это дебилизм высшей пробы! Музыканты,художники в колледжах тратят время вместо специальности на другие предметы,которые им нафиг не нужны! Люди,уезжайте из этой страны,где на молодёжь просто " забили"!
Коментувати
громадянин України
Пропоную відмінити ЗНО???? Куча грошей на репи, все закрито, де ті гроші брати? Люди, цеж пиздец
громадянин України
Для громадянин України: там де знаки питання, там був смайлик:)
Коментувати
Шелест
Парламентський Комітет ніякий- частина нічого не розуміє, а інша, на чолі з Бабаком- свідомо гробить школу!! Нікого не слухають - ні голос розуму, ні практиків.