При ліцеях зможуть створювати структурні підрозділи

В ліцеях зможуть організовувати роботу дитячі садки, початкова та базова школа

При ліцеях зможуть створювати структурні підрозділи

Міністерством освіти запропонований для громадського обговорення проєкт Положення про ліцей, ключовими питаннями якого є можливість утворення в складі ліцею структурних підрозділів, що забезпечують здобуття дошкільної, початкової та базової середньої освіти, а також присвоєння ліцею статусу опорного.

У міністерстві зазначають, що в умовах впровадження адміністративно-територіальної реформи та розширення повноважень сільських, селищних та міських рад у збільшених районах, надважливим є питання спроможності органів місцевого самоврядування забезпечувати доступність повної загальної середньої освіти.

Також у Міносвіти інформують, що відповідно до закону «Про освіту» початкову, базову середню і профільну середню освіту можна здобувати в окремих закладах освіти або в структурних підрозділах однієї юридичної особи.

Окрім того, підкреслюють в МОН, заклад освіти може здійснювати освітню діяльність одночасно на різних рівнях освіти та за різними видами освіти, утворювати для цього структурні підрозділи.

Громадське обговорення проєкту Положення про ліцей триватиме до 2 квітня.

Зауваження та пропозиції до проєкту акта у вигляді порівняльної таблиці можна надсилати на e-mail: v_bozhinskiy@mon.gov.ua.

Проєкт положення

Освіта.ua
02.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Від початку реформи багато було сказано щодо території обслуговування закладів: школа біля будинку дитини, першочергове зарахування братів, сестер, тощо. А тепер це питання вже нікого не хвилює. Тепер дитина початкової ланки повинна ходити до окремої чотирьохповерхової початкової школи, через жваві перехрестя і відстань до обраного закладу нікого не хвилює і те що старша сестра або брат навчаються в іншій школі, від якої вирішили "відірвати" початкову ланку теж немає значення ( хіба діти початкових класів не повинні навчатися на першому поверсі за вимогами нового Санітарного регламенту?). Виникає питання "Навіщо все це?"
Лариса
Шкода, що навчальні заклади, які тривалий час демонстрували високі досягнення завдяки наступності між всіма ступенями навчання, стали наразі чомусь не потрібні. Психологічний аспект теж не враховано. Учні будуть змушені весь час змінювати класний колектив. Спочатку необхідно закінчити початкову школу, потім вступати до ліцею в інший колектив. Весь час учню необхідно буде пристосовуватися до інших умов навчання, до іншого колективу , до інших вчителів.
Машкін , Каховка
Правильно пропонує Мон - нині в Украіні безліч гарних шкіл, де вдало поєднуються різні типи шкіл. А грязно- соросівська брашка придумала мін число дітей в ліцей-120 осіб?!! Для знищення села! І містечок. Потрібні все змінити!!!
Тетяна
Це жах! Знищують освіту! Особливо цей недолугий проект, знищить сільські школи! Дуже сумно і соромно за наших чиновників! Невже у міністерстві всі без розуму?
Машкін
Для Тетяна: навпаки!!!!
Коментувати
Іван
ДЛя 2021 А хто там дивиться на ті Закони! У ліцеї вже планують дитсадки,а не якусь там профільність! Такої дикості не було останні 30 років!
Права
Для Іван: Розберись, не кіпішуй! А як в Європейському університеті в Києві є і садочо і ліцей. Успішно працюють.
Коментувати
2021
ЗАКОН УКРАЇНИ "Про освіту" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 38-39, ст.380) {Закон визнано таким, що відповідає Конституції України (є конституційним), згідно з Рішенням Конституційного Суду № 10-р/2019 від 16.07.2019} ліцей - заклад середньої освіти III ступеня, що забезпечує профільну середню освіту.
Іван
Що вони там курять,в Міністерстві? А якже аж два Закони про освіту,де й близько не йдеться про такий ’сімбіоз’? А що то за надісланий проект положення про ліцей,який писали семикласники? Він і на документ не схожий. Такого ще ніколи не було!