У Києві невдоволені графіком проведення ЗНО

У столиці обурилися графіком проведення ЗНО, який заважає провести свято Останнього дзвоника

У Києві невдоволені графіком проведення ЗНО

У столичному департаменті освіти і науки невдоволені графіком проведення ЗНО, який, на думку його очільниці, заважатиме проведенню цьогорічного свята Останнього дзвоника.

Про це у своєму Facebook написала директорка департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.

Окрім того, вона звинувачує Український центр оцінювання якості освіти у свідомому порушенні Санітарного регламенту через те, що на її думку, МОН призначає «доленосні іспити на дні тижня з низьким рівнем розумової діяльності».

За словами Фіданян, у Києві планували провести свято Останнього дзвоника 28 травня, але на цей день призначено проведення зовнішнього оцінювання з математики.

«Ми передбачали зробити це 28 травня. Та не так склалося, як гадалося. У цей день одне з наймасовіших ЗНО – математика. А це означає, що бажано, щоб 27 та 28 травня 280 тисяч дітей у школи не прийшли. Значить, обираємо або 26 травня, або 1 червня. 26 травня – середа. Куди мамі першокласника діти дитину у четвер? Пришкільних таборів немає – ковід. Щоб відвезти в інше місто, потрібно брати відпустку. У Києві у початковій школі 129 тисяч дітей. Отже отримуємо 129 тисяч невдоволених родин», – обурюється директорка департаменту освіти.

Водночас вона зазначає, що в понеділок, 1 червня, також не вийде провести урочистості, присвячені завершенню навчального року, оскільки на цю дату призначено проведення ЗНО з української мови та літератури.

«Залишається 2 червня. Правда, можна обрати й 11 червня. Саме цього дня спливає 175 навчальних днів, передбачених законодавчо. Чому ЗНО диктує, коли 299 тисяч учнів мають завершити навчальний рік, аргументів для себе не знайшла. Чому у порушення Санітарного регламенту (наказ МОЗ від 25.09.2020 № 2205) п'ять ЗНО цього року мають відбутися у п'ятницю та понеділок не розумію!», – пише Фіданян.

Зокрема, вона посилається на норми регламенту, яким вказано, що розумова діяльність учнів у різні дні навчального тижня є різною, не визначаючи при цьому, чи має зовнішнє оцінювання стосунок до навчального часу учнів.

«Отже УЦОЯО свідомо порушує Санітарний регламент та призначає доленосні іспити на дні тижня з низьким рівнем розумової діяльності?! Завершення цього навчального року нагадує відому ситуацію з казки, коли головний герой стоїть перед вибором, який шлях обрати: праворуч підеш – посеред тижня – виганяй 280 тисяч учнів зі шкіл; прямо підеш – там дітям для ЗНО обрали найнезручніші дні; ліворуч підеш – ще не винесено до сесійної зали законопроект про завершення 2020-2021 н.р., а отже можливі суттєві зміни у його фіналі. І куди б ти не пішов, усюди купа невдоволених, ображених, обурених. То як же завершити цей непростий навчальний рік?», – запитується директорка Департаменту освіти і науки Києва.

Як відомо, графік проведення ЗНО був затверджений Міністерством освіти і науки 30 вересня минулого року.

Освіта.ua
01.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
О да!
А за яким календарем живе Фіданян? Чомусь у неї понеділок - це 1 червня, хоч насправді - це 31 травня. Ось тоді і проводьте свято.
Стьопа
Куди діти дитину в четвер? А як діти на карантині дистанційно вчились? Дома? Не знаюЯк перший клас але починаючи з третього до одинадцятого класу всі вчились дома. Який останній дзвоник АУ! у нас КАРАНТИН та шо там у нас увесь світ на КАРАНТИНІ!!! Нагадаю що карантин через КОРОНАВІРУС смертельний вірус який вбиває тисячі людей.т Тому всі і дома сидять щоб не росповсюджувати СМЕРТЕЛЬНИЙ вірус. А нє вибачаюсь за комент, всі будуть в масках ну тоді да ніхто не захворіє і не вмре не дай бог. Давайте будемо ЗНО в один день здавати мені шоб здати три предмети достатньо годинки відпочинку, так на перекур, кави попити, в туалет на крайняк. За то провели останній дзвоник. А ви запитували дітей що вони хочуть сидіти півтори години на лінійці чи дома посидіти? Молодці канєшно придумали ЗНО перенести на один день скоріше бо нема як останній дзвоник провести. Браво.
Комлягіна Віра
Вчитель. А мені графік здачі ЗНО подобаєтьсч. Який останній дзввнок - карантин. В яірландії у випускників останній дзвінок, коли діти здали екзамени, зараховані до вищих навчальних закладів. По результатах вступу до престижних закладів, визначають рейтинг школи
О
Полтава НАВЧАЄТЬСЯ ДО 09.06 ВКЛЮЧНО!
Віктор
"Куди мамі першокласника діти дитину у четвер?"- запитує чиновниця. А куди подіти дитину в інші дні після закінчення навчального року, вона подумала? І чому ЗНО має підлаштовуватися під її плани? Біда, якщо освітою керують такі особини!
Іван
Федонян та в міністри б! Смілива,як ніхто в Україні. Минулого року першою відмінила ДПА,після чого це зробило і Міністерство. І у випадку закінчення навчального року вона права. 175 робочих днів,це 7-11 червня.І не раніше. Куди дивилось Міносвіти,незрозуміло.
Саркозя
Для Іван: згоден , але в міністри Вірменіі, у справах церкви
Коментувати
Юліана
А до чого 11 класики до свята дзвоника? Їм окремий випускний і так є, навіщо ще з маленькими
Людмила
Для Юліана: Тому що свято останнього дзвоника - свято для випускників, які виходять зі стін школи.
Коментувати