У школах з'явиться предмет «Підприємництво і фінансова грамотність»

У МОН зазначають, що фінансова грамотність є однією з ключових компетентностей

У школах з'явиться предмет «Підприємництво і фінансова грамотність»

До типових навчальних планів для учнів 5-9 класів включено новий предмет «Підприємництво і фінансова грамотність».

Про це йдеться у коментарі Міністерства освіти і науки щодо положень нової Типової освітньої програми для 5-9 класів.

Окрім того типовою програмою передбачена можливість впровадження в освітній процес галузевих та міжгалузевих інтегрованих курсів, зокрема: «Робототехніка», «STEM», «Інтегрований мовно-літературний курс (українська мова, українська та зарубіжні літератури)», «Історія: Україна і світ» тощо.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, нова типова освітня програма для базової школи побудована на компетентнісному підході та містить реформаторські засади.

«До ключових компетентностей належить, зокрема, підприємливість і фінансова грамотність, що передбачають ініціативність, спроможність використовувати можливості та реалізовувати ідеї, створювати цінності для інших у будь-якій сфері життєдіяльності. У дітей необхідно розвивати здатність до активної участі в житті суспільства, керування власним життям і кар’єрою, вміння розв’язувати проблеми», – зазначив міністр.

Він також наголосив, що потрібно привчати школярів до відповідальності за ухвалені рішення, щоб молодь працювала в команді для планування і реалізації проєктів, які мають культурну, суспільну або фінансову цінність.

Освіта.ua
23.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталік
Багато корисних порад на тему фінансової грамотності можна зустріти тут: https://bit.ly/3tNUp1w
Ольга
Дуже сумніваюсь в якості, тому вважаю і непотрібним... Знайомий, успішний фінансист, після довгих вмовлянь, погодження графіку, проводив кілька лекцій в ліцеї - учні аплодували після занять! А от якщо просто вчителі будуть викладать те що їм написали теоретики, то це буде просто ще одна сидяча година і згорблена спина... Моя мрія щоб впровадили як в Польщі в школі здачу на права для велосипеда. По перше це реальний екзамен, дуже серйозний і далеко не всі його здають з першого разу, по друге вивчається теорія ПДР і практика, по третє це реальний документ(якщо дитина після п’ятого класу їздить без прав, то батьків можуть оштрафувати. От для чого б знадобилась охорона здоров’я)))
Мистецтво
Треба збільшити години на предмети естетичного виховання дітей, це дає змогу дітям бути більш спокійними, більш врівноваженими.
батьки
Такий предмет може бути хіба що за вибором, кому він потрібен. так само як і математика. Я на приклад благополучно ніде з математикою особливо з Алгеброю та початком аналізу так ніде і не зучтрілася, а з теоремами геометрії і поготів. Лапшисти продовжують вішати українцям Лапшу. Створюють різні ситуації, кріміногенні, щоб відволікати від чогось увагу.
Микола
Для батьки: ви жартуєте? Це потрібно всім без виключення і уже давно. Ми живемо в ринковій економіці, досить бути рабами в панів.
Andrew Turchyn
Микола, ????.. зараз ми тому і бідні що фінансово неграмотні всі без виключення... Працюю в накопичувальному страхуванні життя, люди навіть немають в 30-40 років 10000 відкладених ..
Коментувати
Владимир Белый
Справжність шкільного предмету визначається тим, як багато різних вправ можна запропонувати учням до персонального виконання на базі отриманих фундаментальних/техн?... ?логічних/культурних... знань цивілізації. Якщо таких вправ фактично немає, а потрібно чи не весь просто слухати, дивитись, копіювати тощо, то така "навчальна дисципліна" не є по-справжньому шкільним предметом. Особливо у сегменті 5 - 9 класів.
Любов Найдьонова
А щодо фінансової грамотності і запропонованих програм на сайті МОН України, я зі своєї "колокольні медіаграмотності" бачу великий недолік - відсутність цифрової компоненти. Там немає практично нічого про кібергроші, про ігрові гроші, цифрову валюту і навіть про цифрову нерівність. А діти втрачають гроші в мережі, заробляють гроші в мережі. Вам цікаво, скільки виходить загалом по Україні таких втрат? Лабораторія психології масової комунікації та медіаосвіти (є така в Національній академії педагогічних наук) провела таку оцінку ще в 2018р., а в 2020 промоніторили, спитавши підлітків. От цікаво, чи це використано для підготовки вчителів, які будуть викладати фінансову грамотність? А чи знають вчителі - куди скаржитися при втраті грошей в інтернеті? З якої суми може бути заведено справу і відкрито впровадження? Фінансова грамотність без її цифрової і медіаграмотної складової буде не про сучасне життя, а про минуле століття, теж відірваною від того, чим сьогодні живе світ і діти.
Любов Найдьонова
Загалом я підтримую фінансову грамотність, її потрібно розвивати, як і підприємництво, як творчість загалом. Чи окремим курсом? Іще не вдалося здолати поділений між дисциплінами (з оплаченими годинами викладання і підручниками) порядок організації шкільного життя дитини (мабуть, фінансової грамотності не вистачає придумати щось краще). Нам, наприклад, з нашими спробами ввести медіаграмотність як базовий курс в умовах сучасних інформаційних небезпек - прийшлося рухатися шляхом інтеграції. Нам увесь час казали, що окремий курс медіаграмотності не на часі, хоча іде гібридна війна, заходять сині кити, червоні сови і дурні челенджі (і гинуть діти). Ми рухаємося через уведення компетентностей у освітні стандарти, професійні стандарти вчителя, розроблення посібників, які можна використовувати для вибіркових дисциплін і розбудову спільноти небайдужих однодумців і вмілих медіаосвітян.
logika
Старий як світ видавничий бізнес... Хтось написав підручник який ніхто не купує. Хм... а чому б не продати підручник державі і відмити бабла... А втрачені міжпредметні звязки ніякий стем не створить, просто діти наприклад отримають вузькоспеціалізовані знання з програмування мікропроцесора ардуїно і мови програмування С++, що в принципі непогано як для гуртка за інтересами і аж ніяк не вартує затраченого часу на уроці
Tras
В одне вухо кричать, що предметів і так дуже багато, а в друге - давайте ще надцять предметів введем. Ви вже якось визначтесь, чи нам потрібні висококласні спеціалісти в певній галузі, чи люди, ледве обізнані, зате в усьому.
Andrew Turchyn
Для Tras: школа не є профільною .. якраз мета ледве обізнаності, пристосованості до життя.. а не конкретно знань про інфузорію туфельку
Коментувати
Олександр
А чому скромно промовчали про обов’язкові курси морального спрямування? Ту ж християнську етику. Чи її не вважають здобутком? Також мовчать про перейменований курс основи здоров’я. Сором’язливий міністр
Вчитель
«Робототехніка», «STEM» викладатися буде на пальцях...? В це потрібно вкласти гарні кошти , а не розказувати про компетенції! Сьогодні в школах вже 50% кабінетів інформатики мають застаріле обладнання і відсутність легального софту! Предмет «Підприємництво і фінансова грамотність» не забезпечений дидактичними матеріалами! На рівні держави це тільки голослівні програми!
Олександр
Для Вчитель: Робототехніка - це ж міжгалузевий інтегрований предмет, який МОЖЕ викладатися але це будуть одиничні випадки. Можливо ці одиничні випадки якраз і будуть всім забезпечені
Вчитель
якщо датчик руху, чи датчик світла- це курс роботехніки? Тоді да!
Коментувати
Дебілізм міцніє.
Невже цей курс не може бути просто частиною предмета "Економіка"? Це так, як колись намагалися у школі окремо ввести поруч з уроками фізкультури уроки футболу.
Галина
Для Дебілізм міцніє.: Це у вас є такий предмет, а в інших немає
АКМ
совки обізвалися... вам це не загрожує, розслабтеся
Олександр
Там насправді є ще один міжгалузевий предмет, про який не згадується - Економіка і право. Там об’єднуються фінансова грамотність і право у 9-му класі (принаймні я так розумію)
Коментувати