МОН прагне забезпечити наступність між садком і школою

Міністерством освіти затверджений новий Державний стандарт дошкільної освіти в Україні

МОН прагне забезпечити наступність між садком і школою

Новий Державний стандарт дошкільної освіти має дозволити продовжити реформу дошкільної освіти з урахуванням наступності між дитячим садком та школою.

Про це сказав міністр освіти Сергій Шкарлет, коментуючи затвердження Держстандарту дошкільної освіти в Україні.

За словами міністра, дошкільна освіта є невід’ємним складником та першим рівнем у системі освіти.

«Затверджений стандарт забезпечить підвищення якості дошкільної освіти в Україні та приведення її до відповідності міжнародним стандартам. В основу документа покладено ідеї гуманістичної педагогіки, патріотичного та громадянського виховання та солідарної відповідальності держави, громади, родини, фахівців педагогічної освіти й інших професій, причетних до піклування, догляду та розвитку дітей дошкільного віку», – зазначив Шкарлет.

Окрім того, у Міносвіти зазначають, що виконання вимог нового стандарту має забезпечуватись з урахуванням задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних психічних і фізичних можливостей у найбільш оптимальній для кожної дитини формі.

«Наступність між дошкільною та початковою освітою простежується й через формування наскрізних умінь, що є спільними для дошкільної та початкової освіти: виявляти творчість та ініціативність, керувати емоціями, висловлювати та обґрунтовувати власну думку, критично мислити, ухвалювати рішення, розв’язувати проблеми та співпрацювати в колективі», - повідомляють у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
12.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
Спочатку треба створити належні умови лдя вихователів (зменшити кількість дітей в групі, кожного дня повинен працюіати психолог з дітьми, які потребують, знадати матеріал та обладнання для заняття від держави, підвищити зарплатню, не примушувати вихавателів до господарських робіт, змінити відношення батьків до педагога). Перш ніж вимагати, дайте хочаб належні умови.
Ирина
Для Наталія: о каком " зменшенні кількості дітей в групах" Вы говорите! В нашей ОТГ голова экономит как может. Школы закрывает,в садиках группы укрупняет,работников сокращает,и- на улицу! Дети никого не интересуют! Главное- экономия,чтоб у головы была премия по 40000 грн.
Коментувати
Лариса
Так, ви всі прагнете щоб було краще дітям.Вихователь отримує 4000 тис гривень.Відповідальність і праця йдуть неразом .В групі 25 дітей по 3-4 роки.Педагоги в школі мають якісь заохочення а садочки віддали на місцевий бюджет. Це просто знущання, вчити и 7 років а отримувати на 200 грн.більше ніж помічник вихователя.Жах.