МОН рекомендує оголосити канікули у школах під час локдауну

Відомство рекомендує школам розглянути можливість оголошення канікул з 8 до 24 січня

МОН рекомендує оголосити канікули у школах під час локдауну

Міністерство освіти і науки рекомендує школам розглянути можливість оголосити канікули під час проведення карантинних обмежень з 8 до 24 січня.

Відповідний лист надісланий на адреси керівників місцевих департаментів освіти і науки.

У відомстві нагадують, що через посилення протиепідемічних заходів учням буде заборонено відвідувати школи у період з 8 до 24 січня 2021 року.

Окрім того, Міністерство просить вжити всіх можливих невідкладних заходів, спрямованих на належну організацію в цей період освітнього процесу в дистанційному форматі. Зокрема – за допомогою платформи «Всеукраїнська школа онлайн».

«Водночас Міністерство рекомендує розглянути можливість, за потреби, оголосити на цей час канікули із врахуванням положень частин 3 та 4 статті 10 закону «Про повну загальну середню освіту», - йдеться у листі.

Зокрема, у Міносвіти зазначають, що відповідно до закону «Про повну загальну середню освіту» освітній процес у школах має організовуватися в межах навчального року, що розпочинається 1 вересня, і триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Також у МОН нагадали, що структуру і тривалість навчального року, тижня, дня, занять, а також форми організації освітнього процесу має визначати педагогічна рада школи в межах часу, передбаченого освітньою програмою.

«Крім того, згідно з Законом, тривалість канікул у закладах освіти протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів»,- повідомили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
15.12.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Саша
Ура будемо вчитись аж до 8 січня!!! Заодно і Новий рік в школі зустрінемо. А потім ще в порожню і холодну школу будемо цілий місяць ходити, щоб дорогу не забути. Честь і хвала наному міністерству та уряду!!!
Исаак Голдберг
Для Саша: Не скули, челядь. Вот ваши деды воевали, в окопах холодных терпели, теперь и вы потерпите.
Коментувати
Віра
Цікаві на всю голову... Рекомендують школам...Директори "самостійні " лише в законі. А за фактом вирішує департамент освіти, якщо мер скаже...
Тетяна
Найкраща освіта- це самоосвіта. Вчителі потрібні для корегування навчального процесу. До кожної дитини потрібен свій підхід. Школи розраховані на надання найнижчих знань. Невже Ви думаєте,що Ваших дітей хтось буде навчати. Ваші діти- потрібні лише Вам.
Тетяна
Вони і так отупівають,чому закривати школи,якщо транспорт буде ходити....Краще закрийте Торгові центри і Епіцентри.Наші вчителі не готові до дистанційного навчання,так само як і діти.В нашій стране Україна,якщо вже незнають як боротись з епідемією-закриваєм школи.ну да саме краще взяти і закрити....Ви ж мабуть не навчаєте своїх дітей і простих школах,якщо хочете ось так боротись з епідемією...
Оля
Для Тетяна: вы не соображает, что нельзя закрывать торговые центры, так как экономика должна работать.
Who
Отупевают пока что только родители, которые с пеной у рта кричат что детей нужно гнать в школу...
Коментувати
Альона
Скільки вже все буде тривати,дітям треба нормальна очна школа ,а не онлайн,я багатодітна мама,в мене 6 школяріа і 3 дома мплих,скажіть де дітям займатися дома?Хочуть наших дітей неуками повипускати зі шкіл.Я проти дистанційного і онлай і канікул таких довгих ,а в червні вже діти наші повинні відпочивати і насолоджуватися літом і канікулами,а не відвчиватися за січень,вродьби сидять при верхах розумні люди,а рішення ?як вне здоровоміркуючих,хватить програма нової української школи тяжка мої діти більш ніж 2 км до школи пішки і зі школи пішки ідуть ,книжки по кожному предметі не можна підняти не то ,що нести 8 книжок в портіфелі ,зошити-це розумно? За інтернет держава тоже не платиь і не проводить безкоштовно начому слухати дітям онлайн уроки теж ми самі повинні думати ,це вже наболіле,
Максим Сикорский
Для Альона: А навіщо вам було народжувати 9 дітей, якщо ви не спроможні їх забезпечити? Візьміть та ще п’ятьох народіть, та жалійтесь що вам держава не оплачує харчування і ТД..
Голос розуму
Для Альона: куди ви їх лупите? 6 школярів і 3 малих? 9 дітей??? То хто ж вам винен? Тут люди думають як одного виховати, забезпечити умови для нормального розвитку, чим годувати і т.д.т.п. Лупите по 9 дітей, а потім намагаєтесь їх розпихати по школам, щоб вдома не сиділи. І вам мають йти на поступки, ризикувати зараженням інших дітей (у багатьох записних дітей, як у вас, немає) бо ви багатодітна мама? Так ні, мама - це та людина, яка може забезпечити нормальні умови для своїх дітей. Отож відповідайте цим вимогам! Бо боки ви інкубатор, який дітьми заробляє державні гроші.
Надія
Для Голос розуму: для чого ображати інших людей. Якщо кожен почне народжувати по одній дитині...України скоро нестане, так як не буде людей. В нас смертіність перевишує народжуваність. І це не Ваша справа хто скільки народив... Я теж виросла в багатодітній сім’ї і цього осуду нерозумію. А школи потрібні в першу чергу для дитини,щоб вона почувалася в суспільстві вільно... А Ви якщо хочете виростити замкнуту дитину. Це Ваше право. Закрили в чотирьох стінах, дали їсти ,пити. І невипускаєте в суспільство. Навіть страшно подумати "що" з таких дітей виросте. ... Наскільки я знаю і з однією дитиною не всі можуть забезпечити дітей дистанційним навчанням....Ви подумали про тих батьків олин з яких помер, як на мінімальну зарплату вони можуть оплатити комунальні, одягнутися,поїсти і накупити гаджетів для дистанційного навчання.А як захворів...Тому осуджувати не рекоменлую нікому.Не завжди може бути солодко...як деякі думають.
Коментувати
Зла мама
"Дистанційна освіта"- ракова пухлина Освіти підростаючого покоління! Категорично проти будь-якої форми цього збочення
Людмила
Для Зла мама: Окрім збочення не бачу реальних пропозиціц щодо організації освітнього процесу в умовах карантину
Коментувати
Ввкторія
В школах проводять опитування батьків на предмет згоди використовувати платформу "Всеукр.школа онлайн". А те що ця платформа платна не повідомляється. І взагалі, всю інформацію про платформу батьки вишукують самі. В агітаційно-пояснювальному ролику, звісно загальне бла-бла-бла.
Катерина
Для Ввкторія: А звідки така інформація, що вона платна? Не читайте агітаційних ЗМІ????????‍♀️ Платформа абсолютно безкоштовна, декілька днів вже користуюсь))
Дмитро
Для Катерина: вони навіть не створили, а перетворили платну, що існувала, на безкоштовну, але якість буде жахлива. Логіки немає.
Коментувати
небайдужий
Невже в країні немає ЛЮДИНИ , яка зупинить цей хаос в освіті. Таке враження, що МОН це інклюзивна школа. ТАМ ЗАЛИШИЛИСЯ ФАХІВЦІ, то може треба консультуватись.
Светлана
Они дестанционку хотят ввести, а все родители готовы? Нет, не все. На интернет пусть дадут денег. Тут кормить детей надо чем-то, коммуналку платить. У нас газ стоит почти 9грн. Родители что учителя всё должны знать. У нас сейчас задают, столько в пятом классе -как в вышке. А в первом классе? Кто вообще такую программу пишет. Наверное детей нету у этих людей. У них один ответ. Репетитора нанимайте, а если ещё с пяти лет пойдут дети. То это капец.
Местный
Для Светлана: судя по всему вы учились без применения дистанционных форм обучения и результат не особо, судя по вашей грамотности. И программы не зависят от наличия детей у составляющих их. Та и министерство у нас импотентное, ибо что-то хотят, но ничего не могут. Рекомендации для директоров до одного места.
Сергей Лимонов
Светлана : дестанционку -ТП ти ! Перевірочне слово дистанція!
Коментувати
Запитання до МОН
Як можна зареєструвати школу на вашій платформі? Чи має ваша платформа усі комунікації для відеозв’язку? І чи забезпечена усіма необхідними засобами для STEM навчання? Бо у протилежному випадку це не платформа, а шмана для того щоб обрані заздалегідь учителі стали заслуженими, а режисери чи автори отримували ордени за заслуги. Сподіваюся МОН голос народу почули
PS:
Платформа має передбачати реєстрацію закладу. Віртуальну вчительську, віртуальні класи. Систему аудіо та відеозв’язку. Засоби перевірки знань. Віртуальні лабораторії. Це як мінімум. А якщо треба щоб батьки знову вийшли на протести, то влаштовуйте всеукраїнські шоу. Хочете зробити добре, то не руйнуйте те що школи напрацювали самі.
МОН
Може тобі ще зарплату підвищити? )
Коментувати
Прокіп Свиридович Сєрков
Не зовсім зрозуміло. Канікули 8 - 24.01 це на додачу до звичайних зимових канікул чи замість них?
Не міністр
Для Прокіп Свиридович Сєрков: Це щоб вкрасти наші гроші - відправити вчителів на 2/3 зарплати. А на навчання і на дітей їм наплювати.
Нима
Для Не міністр: На 2/3 від окладу! Саме так за законом. Не зарплати, а ставки.)
Коментувати
Іван
Що вони там курять? Канікули і дистанційне,але все ж навчання,несумісні. Невже в Міносвіти цього не знають? Видають суперечливі,непродумані накази,а крайніми будуть школи. Всі останні моновські документи схожі на кисіль.
Марго
Для Іван: Як правильно ви виразилися? Дійсно, щось курять, або МОН змагається з МОЗ, хто більше нісенітниць озвучить
Коментувати
grygry
..."учням буде заборонено відвідувати школи ..." - цитата. А вчителям ??? Ловити та розносити ???
Мілана
Для grygry: а що з садочками ,всіх відправлять в локдаун ,а вихователі" безсмертні" вони що не можуть захворіть
Зла мама
На роботу!Виконувати свої професійні обов’язки!А хто боїться барановіруса- #сидивдома
мама
якщо на території немає жодного хворого , то теж не виходити на навчання?
Коментувати