Проект бюджету 2021: середня освіта

Проект бюджету передбачає збільшення зарплат учителям та фінансування дистанційного навчання

Проект бюджету 2021: середня освіта

У проекті бюджету 2021 року уряд практично досяг показника фінансування освіти у 7% ВВП, визначеного Законом України «Про освіту».

Про це у своїй колонці для Інтерфакс-Україна написав заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

За його словами, загальний обсяг освітніх видатків у проекті бюджету 2021 року складає 174 млрд гривень. «Це на 34 млрд більше, ніж у поточному році. Із урахуванням прогнозних обсягів видатків місцевих бюджетів отримаємо 6,7% ВВП. Це досить високий показник, з огляду на непросту економічну ситуацію у країні», — написав Роман Єрмоличев.

Він зазначив, що в проекті бюджету на 2021 рік передбачено зростання зарплати вчителів на 30%. «Для цього збільшили освітню субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам обсягом 102,5 млрд грн (+21,2 млрд, порівняно із 2020-м). Ідеться про оплату праці більше 400 тисяч учителів», — повідомив Роман Єрмоличев.

Заступник міністра фінансів також зазначив, що у проекті бюджету закладено кошти на підтримку Нової української школи. «Наступного року за парти сядуть близько 440 тисяч першокласників. Для забезпечення їх освітніх потреб передбачено 1,3 млрд гривень», – написав Роман Єрмоличев.

Крім того, у проекті передбачено 100 млн грн для впровадження нових методик навчання і професійного розвитку вчителів відповідно до Концепції «Нова українська школа». «Загалом обсяг субвенції місцевим бюджетам на забезпечення НУШ сягне 1,4 млрд грн (+0,4 млрд грн)», – зазначив заступник міністра фінансів.

Також він повідомив, що наступного року буде продовжено реалізацію проектів з будівництва, реконструкції і капремонту закладів загальної середньої освіти, а також формування в навчальних закладах нового освітнього простору.

«Збільшили вдвічі, до 1 млрд гривень, обсяги субвенції на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». Розраховуємо на ці кошти побудувати та оновити 300 шкіл», — розповів Роман Єрмоличев.

Крім того, планується підтримувати інклюзивну освіту. Видатки на державну підтримку дітей з особливими освітніми потребами у проекті бюджету складають 504,5 млн гривень.

Також заступник міністра фінансів повідомив, що в проекті бюджету закладено кошти на підтримку приватних закладів загальної середньої освіти. «На виконання вимог статті 78 Закону «Про освіту» щодо фінансування державою здобуття повної загальної середньої освіти учнями у приватних закладах загальної середньої освіти в загальному обсязі освітньої субвенції враховано майже 500,0 млн гривень», — написав Роман Єрмоличев.

Уперше в проекті бюджету передбачено кошти на розвиток системи дистанційного навчання. 

«В умовах всесвітньої пандемії надзвичайно актуальним завданням є розвиток системи дистанційного навчання. У проекті держбюджету вперше врахували субвенцію місцевим бюджетам, спрямовану на адаптацію шкіл до дистанційного викладання. Очікуємо, що 1 млрд грн має вистачити на обладнання робочих місць учителів відповідними технічними засобами», — підкреслив заступник міністра фінансів.

Освіта.ua
30.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Справедливість
Які 30% впродовж року?Що за "очередной развод"?Де постанова 822 від 19 липня 2019 року.????З 1 січня 2021 року передбачене три прожиткових мінімуми для найнижчого окладу тарифної сітки....29 років знищення викладачів усіх рівн ів.Треплються майже 30 років як підняти викладачам достойну зарплатню....і нічого.Пішли на фіг зі своїми 30 відсотками.Подачки роздають.Ганьба!
Віктор
Для Справедливість: Це та постанова Гройсмана? Поверніться в реальність.
Сергей Лимонов
Поверніться в реальність! Це Ви про себе ? Поверніться нарешті з серіалу про Голобородька в реальний ЗЕроЛенд!
Коментувати