Освіта потребує коштів для подолання епідемії, - омбудсмен

Надання субвенції дозволить запобігти порушенню прав учасників освітнього процесу

Освіта потребує коштів для подолання епідемії, - омбудсмен

Освіта гостро потребує цільової субвенції для подолання негативних наслідків пандемії.

На цьому наголошує освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Він зазначає, що перед початком навчального року у батьків, педагогів, учнів та студентів виникає величезна кількість запитань щодо того, як саме відбуватиметься навчання з 1 вересня.

«На якісь запитання є конкретні відповіді, на чимало - зрозумілий загальний принцип дій закладів освіти, певна кількість питань наразі взагалі не має відповідей. Однак для реалізації багатьох заходів, які мають гарантувати безпечні умови у закладах освіти та надання якісної освіти, потрібні додаткові кошти», - наголошує Горбачов.

За його словами, додаткові кошти критично необхідні для оплати додаткової роботи педагогів в умовах, коли пропонується зменшити кількість здобувачів освіти у навчальних класах (групах), поділивши їх на підгрупи для забезпечення санітарної дистанції; підвищення якості інтернет-покриття та забезпечення закладів освіти необхідним обладнанням для проведення дистанційного та/або змішаного навчання;  для закупівлі достатньої кількості мийних, дезінфікуючих та захисних засобів; для підвищення кваліфікації педагогів тощо.

«Список можна продовжувати досить довго - і на все це потрібні гроші. Наразі місцеві бюджети, наскільки це можливо, здійснюють таке фінансування, але їхні ресурси явно недостатні - і мають бути підтримані державою. Саме тому вчора я звернувся з листом до прем'єр-міністра України з пропозицією негайно винести на розгляд Уряду питання про надання системі освіти цільової субвенції із державного бюджету для подолання негативних наслідків впливу пандемії COVID-19 на безпеку та якість освіти в Україні», - підкреслив освітній омбудсмен.

Він також висловив переконання, що надання субвенції дозволить запобігти масштабному порушенню прав учасників освітнього процесу та сприятиме створенню належних умов для здобуття безпечної та якісної освіти в Україні.

Освіта.ua
19.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталья
Совершенно нормально в условиях пандемии учиться дистанционно . Не нужно слишком все усложнять . Это сбережёт Здоровье наших детей и учителей . На дистанционном обучении учителя не пользуются транспортом , а это ещё одна угроза заболеть . Берегите себя и близких . Наши реалии таковы , что дети вынуждены научиться организовывать и мотивировать себя сами . Кто овладеет этим , того ждёт успех и самореализация . Не теряйте время , принимайте реалии жизни быстрее . Это ключ к успеху !
Тетяна
Додаткові кошти потрібні для закупівлі термометрів. А то знов учителі скидаються грішми в Харкові
О да!
Кстати, а куда в этом году подевались ТАБЛЕТОЧКИ со своими призывами отдать им деньги, а не покупать букеты учителям. Волнуюсь.
unforgiven 2
Так пожертвуйте свої 2 млн грн, які Ви отримуєте щороку за статті на osvita.ua. Жоден Вчитель таких коштів не отримує!!!
вчитель намбе ван
Да неужели? Ну то есть все знали что придет "1 Сентября!" НО никто не знал когда оно придет?! А тут вдруг все такие: "вау через две недели первое сентября"?! Срочно нужны деньги выделить этим нищебродам! (учителям), (нам, да ;-( ) То есть деньги из фонда Ковида пошли на дороги, полицию! еще бог весть куда - но только не на детальный план для образования, оплаты дополнительных издержек?! Не на "вторые смены" в школе... Ребята да вы там кокаин наверное три раза в день употребляете...
1
Для вчитель намбе ван: Вероломно, без обьявления, наступило 1-е сентября.
Коментувати