Профспілка засудила заяви про «зайвих» вчителів

Профспілка засуджує заяви представників органів влади про «зайву» чисельність вчителів

Профспілка засудила заяви про «зайвих» вчителів

Профспілка працівників освіти і науки засуджує заяви окремих представників державних органів влади про «зайву» чисельність вчителів.

Про це йдеться у коментарі Профспілки працівників освіти і науки.

«У засобах масової інформації окремі представники державних органів влади заявляють про «зайву» чисельність вчителів, яких за їхніми обрахунками нараховується 32 тисячі. Звучать заяви про необхідність оптимізації мережі шкіл та підвезення дітей із сіл шкільними автобусами. За рахунок учителів пенсійного віку, які підуть, високопосадовці вбачають можливість підвищити зарплати молодим педагогам», - зазначають у профспілці.

Також у профспілці наголошують, що відповідно до закону «Про освіту» держава має забезпечувати асигнування на освіту в розмірі не менше ніж 7 відсотків валового внутрішнього продукту, а фактично цей показник становить 5,7%.

«Тому більш, ніж цинічними, виглядають заяви про «зайвих» вчителів, кількість ставок яких фактично визначається за державними стандартами та законодавчо встановленою наповнюваністю класів. Такими ж цинічними і дискримінаційними є заяви про підвищення заробітної плати вчителів за рахунок звільнення вчителів пенсійного віку, «перегляду» діючих умов оплати праці педагогічних працівників з метою «оптимізації» діючих підвищень, надбавок і доплат», - наголошується у коментарі Профспілки працівників освіти і науки.

Окрім того, у профспілці вважають безпідставними та такими, що не відповідають законодавству, наміри «оптимізувати» мережу шкіл, припинення фінансування за рахунок освітньої субвенції шкіл з малою кількістю учнів а також підвищення розрахункової наповнюваності класів під час розрахунку освітньої субвенції.

«Профспілка працівників освіти і науки України засуджує такі заяви та закликає органи законодавчої та виконавчої влади забезпечити дотримання гарантій, визначених Конституцією України та норм Законів України щодо трудових прав вчителів та інших працівників освіти, зокрема й пенсіонерів, забезпечення доступності і безоплатності повної загальної середньої освіти всіма дітьми та її розвиток», - йдеться у повідомленні.

Як відомо, заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев в інтерв'ю Главкому сказав, що засновникам українських шкіл необхідно звернути увагу на раціональне забезпечення закладів освіти педагогами. За його словами, в Україні вчителів на 36 тисяч більше, ніж потрібно.

Освіта.ua
29.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Выходить из профсоюза
Профспілка уже " боролась" и за отмену оптимизации сельских школ,и за возврат пенсии по выслуге при 25 годах педстажа. И что? Одно вранье и имитация деятельности.
учитель
Профспілка вже засудила і оскаржила переведення пенсіонерів на строкові договори. І що з тога? А нічого!
не могу молчать
Для учитель:Молчать тоже нельзя! А если этих "экономистов-реформаторов" сократить до разумного количества, то и 36 тыс. учителей не придется сокращать - нашлось бы , чем платить!!!
Коментувати