У МОН повідомили, як оцінювати учнів у новому році

У Міністерстві освіти зазначають, і семестрова і річна оцінки учня можуть підлягати коригуванню

У МОН повідомили, як оцінювати учнів у новому році

Міністерством освіти і науки, враховуючи численні звернення громадян, надані роз'яснення щодо питань підсумкового тематичного, семестрового та річного оцінювання учнів в 2020/21 навчальному році.

Відповідні роз'яснення надані у методичних рекомендаціях Міністерства освіти і науки щодо викладання навчальних предметів у школах в 2020/21 навчальному році.

Зокрема, у Міністерстві освіти зазначають, що при виставленні тематичної оцінки учням мають враховуватись всі види навчальної діяльності, що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми. При цьому проведення окремої тематичної атестації при здійсненні відповідного оцінювання не передбачається.

Семестрове оцінювання здійснюється на підставі тематичних оцінок. При цьому мають враховуватися динаміка особистих навчальних досягнень учня з предмета протягом семестру, важливість теми, тривалість її вивчення, складність змісту тощо.

Річне оцінювання здійснюється на підставі семестрових або скоригованих семестрових оцінок. Річна оцінка не обов’язково є середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри.

«При виставлення річної оцінки мають враховуватися: динаміка особистих навчальних досягнень учня (учениці) з предмета протягом року; важливість тем, які вивчались у І та ІІ семестрах, тривалість їх вивчення та складність змісту; рівень узагальнення й уміння застосовувати набуті протягом навчального року знання тощо», - йдеться у рекомендаціях МОН.

Окрім того, у Міносвіти наголосили, що відповідно до чинних нормативних актів і семестрова і річна оцінки учнів можуть підлягати коригуванню.

рекомендації щодо викладання навчальних предметів

Освіта.ua
12.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ВАЛОЦЬКА
Що саме цікаве на цій сторінці - це при переході на "РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКЛАДАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ" у PDF файлі сидить вірусняк типу фішінг-троян!!!! освіта рулить А-ХЄ-РЄ-ННО! просто всратись і не жити! фільм "тупий і ще тупіший! відпочиває!!
DR
Для ВАЛОЦЬКА: До речі ви брешете) справжній результат "0 знайдено": https://www.virustotal.com/gui/url/8aac1e948e4de4dc9bf375fe09d7355b558755fc6f8f51c18816b59c82725b37/detection
Світлана
Вірус і у мене ловить, при переході до рекомендацій.
Odmin
Для DR/ Ну, навіть якщо там віруса нема, чи вже нема. вона в чорному списку аваста. Відповідно, хто юзає аваст, а таких більшість, по цьому посиланню не перейде. Так що, чому зразу "брешете"?. Собаки брешуть)
Коментувати
Людмила
Ну, сміх і гріх. Ну, хто це може перездати? Якщо вже учитель поставив як вирішив то вже все. Складова корупції.
М
Для МОН:питання:а для чого ви вчите в школі те що не важливо(важливість теми)?Може нарешті програми перегляните,самі кажите що не важливі теми!?А для чого журнал такий товстий друкувати?,та пару сторінок вистачить!,є список учнів і ще теми важливіші,а не важливіші пропустити(програму)списати,і в кінці навчального року виставити оцінки,якщо можна коригувати-кожен вчитель знає кожного учня якого вчить його можливості і знання з предмету.
Вчитель
Інструкція з ведення класного журналу 5-11 (12) класів від 03.06.2008 року N496, а не від 2006 року, як написано в рекомендаціях МОН
Віталій
Цікаво, а яким чином вираховувати "важливість" теми? Як це для учителя зрозуміти? Виходить, що, інколи, ми навчаємо учнів "не важливим" темам?
Бєня Кац
Річна - коригуванню???? Правий був Ілон Маск, що нам треба, як найшвидше покидати цю планету.
Тіна
34 роки працюю вчителем після закінчення ВНЗу. Таких ,,рекомендацій" ще ніколи не було від Міністерства. Таке враження,що нас вважають повними дебілами. Уже прямий шлях до пенсії,люблю свій предмет,люблю своїх учнів. Але вже просто ,,вигоріла" через таке ставлення
Тіна
Це серйозно? І скоригована річна?! А здоровий глузд? А класний журнал хоч у руках потримати?
Лисий
Дуже "цінні" вказівки...
2
На які документи є посилання у цій статті? Навіщо батьків, учнів вводити в оману? Що за некомпетентність? Річна оцінка ніколи не підлягала коригуванню. Відповідно до Інструкції з ведення класного журналу учнів 5 - 11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (а вона чинна) річна оцінка коригуванню не підлягає.
Альбіна
Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 11.08.2020 № 1/9-430 - Вступна частина методичних рекомендацій на 170 сторінок. Це зі сторінки 4. Нас з колегами також здивувало, але то правда
Светлана
Как то вообще не понимаю...что захотят то и поставить смогут??
Сергій
Я теж здивувався, але у листі (сторінка 4 додатка) є посилання на Порядок переведення учнів 2015 року (зі змінами 2019 року).
Коментувати
1
Че за бред? Все, что написано указывает на то, что никакие обращения не были учтены и правила оценивания типичные. Кто в теме, тот это понимает, а далеким от школы людям катаются по ушам рассказывая как к ним "прислушиваются".