40% українських шкіл не мають якісного Інтернету

Лише 60% шкіл мають підключення до інтернету за допомогою оптоволоконних технологій

40% українських шкіл не мають якісного Інтернету

Лише 60% українських шкіл мають підключення до Інтернету за допомогою оптоволоконних технологій, що дозволяє учням та вчителям отримувати необхідний для навчального процесу контент та ефективно працювати онлайн.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства цифрової трансформації за результатами першого в Україні детального дослідження підключення шкіл до фіксованого Інтернету.

У Мінцифри зазначають, метою дослідження було визначення того, які українські школи підключені до оптоволоконних ліній, а які – ні.

При дослідженні були використані три джерела інформації: офіційна звітність закладів освіти, опитування об’єктів соціальної інфраструктури та результати тендерних процедур за 2019–2020 роки.

«При визначенні наявності оптоволоконного підключення ми брали до уваги не тільки технологію, а й швидкість з’єднання, яка притаманна винятково волоконно-оптичним технологіям. Вона мала становити не менше 30 Мбіт/с. Але якщо йдеться про цілі Мінцифри, то для того, щоб учням та вчителям отримувати необхідний для навчального процесу контент та ефективно працювати онлайн, необхідно не менше 100 Мбіт/с. До речі, це відповідає ініціативі Європейського Союзу Gigabit Society», - наголошують у Міністерстві цифрової трансформації.

У відомстві також повідомляють, що деякі школи, які розташовані здебільшого у великих містах, можуть дозволити собі підключитись до швидкісного Інтернету коштом місцевого бюджету. Але існують тисячі шкіл по всій країні, які потребують допомоги держави у цьому питанні.

«Протягом 2019–2020 років були проведені тендери на підключення до інтернету та прокладання локальних мереж майже у 10 тисяч українських шкіл. Але, незважаючи на це, за даними нашого дослідження, ситуація й досі не дуже втішна. Всього шкіл в Україні – 16 317. Мають підключення до інтернету за допомогою оптоволоконних технологій – 9 773 (60%), не мають – 6 544 (40%)», - зазначили у Мінцифри.

Освіта.ua
09.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
И учителя тоже. Вы их учитываете? Технику надо менять обновлять. А зарплаты какие? А учитель это просто работник которому ни есть ни пить не надо? И семью не заводить! И жить под открытым небом, но главное же для работы надо ему ВСЕ приобретать на те деньги которые он же зарабатывает. Черт знает что!
Станіслав, вч. інформатики.
Якщо вважати УКРТЕЛЕКОМ - ЯКІСНИМ, то можливо. Але на уроці з цим інтернетом працювати НЕ МОЖЛИВО!!! Як тільки 9 компютерів підключаються до і-нету, то все - НЕ ПРАЦЮЄ ЖОДЕН. Один, може два працюють - більше - ні!!!
sergey1979
Компютерний клас, секретар, в деяких класах урок з використанням ІКТ. Не кажучи хоча б про одну Wifi точку доступу. 100 Мб вже може не вистачити для одночасного використання. Копютерному класу взагалі потрібен окремий доступ.