Бабак: цього року стартує реформа зарплат вчителів

Після завершення карантину в Україні буде переглянута система оплати праці для вчителів

Бабак: цього року стартує реформа зарплат вчителів

Після завершення карантину в Україні буде переглянута система оплати праці для вчителів.

Про це, в інтерв'ю партійному сайту Слуга народу, сказав голова Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

«Ми розуміємо, що українські педагоги повинні отримувати кращу оплату праці. Але нам для цього потрібно змінити підхід: збільшити посадовий оклад і спростити заплутану систему різних надбавок», - сказав голова профільного парламентського комітету.

За його словами, парламент буде комплексно підходити до цього питання.

«А тому після завершення карантину, коли країна повернеться до нормального режиму, переглядатимемо систему оплати праці. Реформа заробітних плат для вчителів розпочнеться вже цього року», - наголосив Сергій Бабак.

Освіта.ua
04.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павлович
"Заплутана система"-це вища нервова діяльність Бабака. Що там йому не ясно? 10-20-30 % доплати в залежності від вислуги 3-10-20 років в поєднанні з тарифним розрядом? Чи в Трускавці такому не вчили? Нехай спочатку розберуться із заплутаною системою надбавок народним депутатам. Ось про це:https://cost.ua/news/757-hroshi-chesnoho-deputata/
гість
Зрозуміло, для чого знищили фізику у школі та вишах ( предмет, який найкраще формує логічне мислення, та правильну уяву про світ). Пояснюю для нелогічних. Є формальні закони, а є те, що насправді діє в суспільстві. Але треба вміти зробити причинно- наслідкові висновки. Ніколи вчителям не платитимуть нормально, бо насправді їх тримають тільки для того, щоб 30-40 дітей 45 хвилин ніде не вештались. Навіть крайньому дурню зрозуміло, що за цей час навчити невмотивованих не можливо. Найбільше досягнення так званої НУШ - парти і килимок з конструктором ЛЕГО. Тому якщо хтось вважає, що його не вчили в школі, значить сам був не вмотивований. А вчителі як і люди - вони різні, без крилець ангелів, але і роги не потрібно чіпляти.
Петрик
Ганьба Зеленському!!!! Позбавити молодих учителів одноразової допомоги, в той час мільйони виділяють Коболєву, Лєщенку, Наєму та іншим паразитам!!!
Местный
Для Петрик: в этом изначально была ганьба, когда подобным решением поделили тех же молодых учителей на сорта: первый - это учителя школ, которые должны были получить, а второй - это преподаватели спец.предметов, на которых забили.
Коментувати
Козак Мамай
Коли підвищують зарплати суддям, прокурорам і іншим "слугам" і не на кілька сотень гривень, а в рази, то роблять це тихо і скритно. А коли бюджетникам кінуть кістку, то розмов і піару півроку "до" і півроку "після". І ,як правило, під вибори.
Володимир
Почитав коментарі і не зміг втриматись щоб не написати тим неадекватним які не знаючи нічого щось говорять.Звертаюсь до всих тих, хто думає що робота вчителя це кава і відпустка в 3 місяці, то Ви глибоко помиляєтесь!!!! В мене мати вчитель з 2 червоними дипломами які були отримані ще до незалежності. Так за таку зп як вона отримує я б взагалі не працював. Кожного дня зашити, підготовка до уроку, робить презентації, здає свої тести які приходять з районо, підготовки до якихось свят, випуску чи ще чогось. І це займає не 2 години а сидить і працює після роботи ще до пізньої ночі. А Ви батьки які не в змозі виховати свою дитину то вчитель це не нянька для вашої дитини. Хоча б раз прийшли в школу на урок в будь який клас і подивились як себе поводять діти.За відпустку я промовчу. Походіть в школу разом з вчителями та поремонтуйте парти, стільці, покрасьте підлогу, поклейте обої та підготуйте школу до навчального року а то ви тільки на язик умні а як до діла то обидві руки обидві ліві....
Валентина
Для Володимир: Дякую! Підтримую! Я вчитель, стаж більше 50 років. Але наша думка нікого не цікавить.
Натуся Василенко
Дякую!!! 100% правда
Коментувати
1234567
Відносно медиків і педагогів. ТАК ПОТРІБНО ПІДВИЩИТИ ЗАРПЛАТНЮ!!!! АЛЕ У ЦІЙ СФЕРІ МАЮТЬ ПРАЦЮВАТИ ПСИХОЛОГІЧНО АДЕКВАТНІ ЛЮДИ, ТІ У КОГО Є СПІВЧУТТЯ, РОЗУМ, ЩИРІСТЬ, МОРАЛЬ, ЕТИКА. ТІ ЯКІ БУДУТЬ ПРВЦЮВАТИ ЗА ПОКЛИКАННЯМ А НЕ ТІ ХТО ЙДЕ ВЦІ СФЕРИ ПРАЦЮВАТИ ЩОБ ХАБАРІ ДЕРТИ З ХВОРИХ З БАТЬКФВ З СТУДЕНТІВ І Т.Д. ПОВИНЕН БУТИ ОДРАЗКЮУ ВІДБІР , ПРОВІРКА УСІХ ЦИХ КАТЕГОРІЙ ЕА БРЕХНЮ ЧЕРЕ ДЕТЕКТОР БРЕХНІ. ЧЕРЕХ СБУ. І ПРОВІРЯТИ КОЖЕН РІК. ТІЛЬКИ ТОЖІ СФЕРА ОСВІТИ І МЕДЕЦИНИ У НАС ПОКРАЩЕТЬСЯ. АЛЕ ПРИ ЦЬОМУ ЗАРПЛАТА ПОВИННА БУТИ ВИСОКОЮ У ДЕРЖАВНИХ ОСВІТНІЇ І МЕДИЧНИХ УСТАНОВАХ. НЕ У ЧАСНИХ А САМЕ У ДЕРЖАВНИХ, ТОМУ , ЩО САМЕ БІЛЬШЕ ЛЮДЕЙ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ДО ДЕРЖАВНИХ УСТАНТВ. (((( У НЕ ДЕРЖАВНИХ УСТАНОВ МЕТА НЕ ДОПОМОГТИ - У НИХ МЕТА ЗАРОБИТИ, ЗДЕРТИ КОШТИ!). ОСЬ ТАКІ РЕФОРМИ ПОТРІБНІ ВІДНОСГО ТИХ ХТО ПРАЦЮЄ В ОСВІТІ І В МЕДЕЦИНІ! ТОДІ ШОСЬ ЗМІНИТЬСЯ!
Ольга
Для 1234567: Батьки справді хворі, зрозуміло з коментарів.
Коментувати
Колишній вчитель
А я підтримую.За кабінети колеги отримують а заставляють прибирати інших,головне кабінет їхній же вилизати,а вчити потім,ну якщо вспієш.А потім тобе звільняють
Правда
Бабак немного не договорил. Зарплаты увеличат,но за счёт закрытия школ и, соответственно,сокращения учителей( требование МВФ). Так что не переживайте так. Геноцид идёт по плану.
Как то так
Для Правда: что за ересь? Королевская,ты ли это?
Щячло
Для Как то так: Забавно. На самом деле ересь это не обязательно, что-то плохое или лживое (хотя это и не исключено). Ересь - то, что идет в разрез с официальным учением/мнением/пропагандой. Очень иронично получилось.
Как то так
Официальный документ с требованием сократить нищих учителей где?
Коментувати
Учителя,бегите из школ!
Учителям давно пора уходить с работы,раз государство опустило их статус ниже некуда и подогревает мнение социума,что учитель во всём виноват.Только...у одних нет достоинства,а другим некуда податься.
Щячло
Для Учителя,бегите из школ!: Интересно у тебя сочетаются слова "бежать" и достоинство".
Олекса Позняк
Я втікаю якщо мені не зроблять дистанційку. Ще дітей немає а учителі і директори хворіють бо зібрались разом прибирати кабінети. Прийдуть діти - гроби гарантовані
Fast
Як же Ти набрид зі своєю хворою психікоманією!!!!
Коментувати
Юлія
На мою думку, не всі вчителі заслуговують на підвищення зарплати. Є ті, що лише кричать, і не вміють навчити, але є й ті, що без крику все нормально пояснять. Я десь читала думку, що деякі вчителі жорстокі і агресивні якраз через те, що у них низька зарплата....невже, через це, на вашу думку, потрібно зривати свою злість на дітях, і навіть на ту мінімальну зарплату не відпрацювати?(звернення до окремого агресивного виду вчителів, що хочуть працювати лише за величезні гроші, а допоки цього не буде, не будуть й вчити))
Вчитель-КА
Для Юлія: навчити не можна - можна навчитися під керівництвом - якщо є розумові здібності до навчання й пізнання.
Щячло
Для Юлія: Хочешь качества - плати. Люди с маленькой з/п никогда не были заинтересованы в результате труда. Любая моральная (доска почета и т.д.) или же административная (штрафы, выговоры) стимуляция имеет кратковременный эффект. А теперь сложное. Нищий учитель не прививает разумное-доброе-вечное. Дети без такой "прививки" становятся озлобленными. Через 15-25 лет эти дети становятся основой общества. Общество с такой основой становится озлобленным. Нищие учителя живут в озлобленном обществе и сами становятся озлобленными. Круг замкнулся.
Лілія
Перед вчителем не стоїть завдання навчити.Вчитель йде поруч із учнем у пізнанні.А як учень пізнає,це проблеми його і батьків.Працювала у школі.Зараз працюю приватно,і відчутна різниця і між ставленням і між мотивацією і моєю і клієнта.Коли людина платить,то немає часу на дурні питання,і лінощі,і є результат.
Коментувати
Анонім
Тут хтось казав за медиків?Я згідна ,що треба підвищити зарплату,але тим...Хто працює ,хто віддається цій роботі....це відразу помітно.В моєї дитини температура була 39..40...Я не могла додзвонитися до сімейного лікаря..він просто не брав трубочку....3 дні підряд....а коли виїхала на Луцьк...8 годин вечора.дитина труситься...з температурою...здані були ..тести...всі аналізи.направлення...то мені сказали надумала коли їхати....я просила....молила Господа...щоб оглянули....так мало того ,що мене з моєю дитиною не ложать.то таке халатне відношення.Ми із-за цього втратили час...який був дорогий для нас.і це все медична реформа.є лікарі і медсестри супер...умнічка.а є таке стерво.що вже проробили і людяності в душі ні грамини не має.отаких гнати треба...додому.
Міцна кава
Для Анонім: перед тим, як народити, потрібно задуматись: а чи справлюсь я зі своїм чадом хоча б мінімально з педагогіки і медицини. А то нічого в тебе не варить, крім мейозу...
Коментувати
Марія
Дехто написав, що навіщо піднімати зарплати вчителям і що вони робили під час карантину? Особисто в мене впав зір настільки, що потрібно купувати окуляри за 7000 гривень ( за рекомендацією лікаря). Одне діло перевіряти зошити - і сліпнути, а друге діло в комп’ютері або в телефоні. А про лікарів мені одне: вас нікого не бентежить, що їм постійно треба даікти хабарі? Особисто в нашому місті спалах коронавірус стався з вини лікарів. Але ж від них є користь, а від вчителів нема. За статистикою серед онкохворих жінок більшість це саме вчительки. Може хтось думає, що це випадковість? Спробуйте самі.
Наталія
Для Марія: Не чіпайте лікарів будь ласка, а так як вчителі беруть хабарі,так ніхто не бере: нагло і відкрито- дні народження,дні вчителя,випускні і цей список можна продовжувати,а щодо того ,що ви перетрудилися під час карантину,сидячи вдома, переглядаючи телефон,аж смішно.До лікарів вам далеко братися.І годі нарікати на ваші зарплати,вони у вас не маленькі....Ви знаєте яка зарплата у медика????Я відповім 4-5 тис. Коли стається біда,тобто хвороба: ви біжите не до вчителя, а до лікаря....Так що годі вже.Теперішні вчителі так навчають, що після них батьки змушені наймати репетиторів,щоб дитина щось знала.
Вчитель-КА
Для Наталія: ой не истерите - там же написано перегляд - никто ничего поднимать не будет. На 4-5 тысяч доктор не работает - или у вас знак равенства между саеитарками и учителями? Больные люди тогда вы)) А по поводу детей - так звыняйте - тут генетика. Раз родители тупые то и дети такими же будут. Выше головы не прыгнешь.
Есть врачи- хапуги!
Наш доктор- хирург районного масштаба долларовый миллионер. За других врачей не скажу. Среди знакомых учителей,в основном, по нынешним меркам,бедняки- нищие.
Коментувати
Память
Шо, опять? Новосад же уже провела одну реформу зарплат и надбавок море вьіплатила, ой, наобещала! Сейчас время для обещаний бабака? Так уже бьіли бабачьи обещания 4.000 дол учительской зарплатьі. Или у бабаков память короткая как у гупии, он что забьіл свои же слова о 4.000дол.?
Злой учитель
Сегодня Аваков в качестве меры протидействия злоупотреблениям и нарушениям закона полицейскими назвал повышение им зарплаты. Может, учителям тоже надо бить детей, чтобы подняли зарплату?
Ігор
Розігнати вчительок потрібно толку з них 0. Дома діти краще навчались чим в школі. Ходять на роботу тільки із за грошей
Людмила Николаевна Савченко
Для Ігор: А ви самі на роботу ходите, щоб отримувати фантики від цукерок, чи гроші? Чи ви можете собі дозволити не працювати зовсім?
Павло
Для Ігор: Ідіот кончений! Що, вчителі двійки в школі ставили? То треба було вчитися, дурню! Тільки безграмотна людина таке може написати! Ледач ти, Ігоре, на роботу іди і отримуй там цукерки!
Марта
Для Ігор: тепер зрозуміло, чому деякі діти стали неконтрольовані у школі. Їм вдома батьки вбивають у голову думку, що вчитель це ніхто, практично раб на 45 хв. А потім, приходячи додому, нічого не знають. А цікаво, як можна щось вивчити, сидячи весь урок в телефоні та ігноруючи зауваження вчителя?! Ви мабуть геть совісті не маєте таке говорити про вчителів, бо якщо ви або ваша дитина не вміють себе поводити у школі, то шукайте проблему в собі, а не у вчителях, які за копійки намагаються 30 учням за 45 хвилин пояснити, що таке логарифм або валентність атомів, так ще й домашнє завдання перевірити і витратити частину уроку на організаційні питання. Звичайно залишилися вчителі, так скажімо, "старої закалки", які звикли працювати з абсолютно іншими дітьми, але молоді вчителі, які приходять одразу після університету, є більш загартованими до сучасних школярів і знання у них свіжі, тому говорити про те, що вчитель нічого у школі не робить, це некоректно.
Коментувати
Denys Klumhyk
Професія вчителя є нацголовнішою, особливо а наш час, коли люди не розуміють звичайних речей і не вміють мислити глобально.
Анонім
Взагалі не розумію цього. Краще б збільшили зарплату медикам віж яких реально користь є. А що вчителі? Дуже важко було ім під час карантину? Особисто в мене вчителі просто кидали контрольні та самостійні робити у вайбер. Зараз я закінчила 11 клас. Вже 5 червня, а оцінки виставлені тільки за 1 предмет!!! Я навіть не знаю взагалі поточних оцінок під час карантину. Особисто мені писали : "добре","молодець ". Це правильно з боку вчителів? Вважаю,що ні. Тепер мали бути консультації до ЗНО. І їх немає. Нам просто кинули графік. Але,на жаль,їх ніхто не проводить. То за що вчителі мають отримувати зарплату? За те,що йдуть до школи попити каву і відпочити? Я вже мовчу про те,що ціле літо вони відпочивають і всі шкільні канікули.
василий
Для Анонім: невдячне, ти обмежене теля!. вчитель працює в групі і зараз не рекомендують оголошувати оцінки. Тому тобі і писалося добре і молодець.І один раз перевіривши свої роботи та своїх друзів, можливо щось зрозуміло про роботу вчителя.
Пофігіст
Для Анонім: з перших слів зрозуміло, що це написано мамою/батьком, а не ученицею. Але це дрібниці, вже звичні,на жаль в нашому житті. Найстрашніше те, що подібні батьки не розуміють, що прийде час, і їхні ж діти будуть звинувачувати у своїх проблемах вже не вчителів, а батьків (бо ж валити все на вчителів уже не вийде, їх поряд уже не буде). І такі звинувачення триватимуть, поки ви, нешановні, не помрете. Але що виростете --- те й отримаєте. Так вам і треба! Надивився на подібне вже не раз, знаю, про що пишу.
Vlad
Для Анонім: А лікарі у школі і в університеті не вчилися? На них святий дух зійшов?
Коментувати
вчитель
Не займайтесь залякуванням вчителів і нагнітанням обстановки!! придумайте лякалки краще для тих у кого зарплата за 30 тисяч і вище. Ні один вчитель який пропрацював усе життя у школі не задекларує колекцію годинників, картин, антикваріат, вілли, яхти і гараж автомобілів.
Ольга
Для вчитель: я Вам скажу, що більшість населення таке не задекларує, а не лише вчителі.
Коментувати
12
А то не той Бабак, що нещодавно журналісти виявили на плагіаті, чи є ще якийсь інший Бабак? Дайте, будь ласка, відповідь хто знає!!
Дмитро
Для 12: Один і той же
8Р
Бабак той самий, але чи ми від того стали іншими?
Коментувати
Шановний Бабак!
Щоб "драйвити освіту", а точніше патрошити її , треба принаймні попрацювати років з 10 вчителем - практиком, щоб мати реальне практичне її становище, а не теоретично щось впроваджувати.
Дмитро
Для Шановний Бабак!: Через декілька днів Вашого комента вже не буде, бо ті божевільні видалять.
Коментувати