МОН офіційно закликали скасувати ДПА для випускників

Асоціація керівників шкіл міста Києва просить Міносвіти скасувати проведення ДПА

МОН офіційно закликали скасувати ДПА для випускників

Асоціація керівників шкіл міста Києва звернулась до в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій з вимогою скасувати проведення державної підсумкової атестації для випускників, які не планують вступати до закладів вищої освіти.

Про це йдеться у зверненні Асоціації керівників шкіл до Міністерства освіти і науки, що оприлюднено на сторінці організації у Facebook.

Автори звернення наголошують, що ситуація, яка склалася на сьогодні в країні, є підставою для звільнення 11-х класів від ДПА, а звільнення випускників 11-х класів від ДПА значно знизить напругу серед випускників, їхніх батьків та педагогів.

«Терміни карантину постійно зміщуються, а невідомість щодо термінів проведення ЗНО залишається. Діти позбулися останнього дзвоника, вальсу, випускних - усього найпростішого та звичного, але тепер такого бажаного, тобто завершення навчання у школі за партами. До того ж, батьки панікують ще більше ніж діти, і все це впливає на емоційний стан наших випускників», - йдеться у зверненні.

Окрім того в Асоціації керівників шкіл міста Києва наголошують, що рішення щодо звільнення 11 класів від ДПА автоматично знімає багато юридичних питань, зокрема проведення педагогічних рад щодо випуску учнів, адже в цей час більшість педагогів будуть знаходитися у відпустках. Тому рішення педрад навіть у дистанційному режимі вважатиметься нелегітимним.

Також автори звернення підкреслюють, що якщо по завершенню проведення ЗНО випуск одинадцятикласників припаде на початок наступного навчального року, це спричинить порушення алгоритму організації освітнього процесу на початок нового навчального року (тарифікація, розклад, повторення тощо).

«Вважаємо, відміну ДПА єдиним правильним рішенням цього навчального року, адже такий крок дозволить з одного боку розвантажити і заклади освіти, і випускників, а з іншого - це зменшить навантаження на пункти тестування (за рахунок випускників, які не планують вступати до ВНЗ), що попередить ризики зараження на СОVID І9 усіх учасників проведення ЗНО (і дітей, і дорослих)», - зазначають автори звернення.

На думку членів Асоціації керівників шкіл, цей крок може певною мірою зменшити навантаження на місцеві бюджети щодо витрат на «карантинні» заходи (а кількість пунктів тестування цього року може втричі збільшитися, враховуючи санітарні обмеження). 

«Дане рішення дозволить вивільнити час і фінанси на підготовку до нового навчального року, а дітям надасть можливість спокійно і відповідально готуватися до ЗНО», - підсумували в Асоціації керівників шкіл міста Києва, звертаючись до в.о. міністра освіти і науки Любомири Мандзій .

Лист підписаний головою Асоціації керівників шкіл міста Києва Тетяною Федуновою.

Освіта.ua
29.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ukrainian
У России недавно отменили ОГЭ и ЕГЭ. Это что значит, что здоровья детей (в РФ) важнее чем напечатаны тетради?! А Украине тяжело пойти по тому же пути, а именно отменить ЗНО или ДПА? Отмените ЗНО хотя бы для тех, кто не желает поступать у ВУЗ, планирует поступать на учёбу заграницей, а также отмените ДПА у форме ЗНО для студентов колледжей, техникумов и ПТУ (им и без того дел не в проворот)! Будьте людьми!
Маша
Извините,но это бред !Отменить для всех нет.Должны сдавать те, которые хотят поступить в вузы, а остальным выставить годовые. Захотят поступать на следующий год, пускай сдают тогда.
Олександр
Для Маша: ви плутаєте ДПА і ЗНО. Тут про відміну лише ДПА.
Коментувати
Татьяна
Цілком підтримую звернення! Навіщо збирати тих, хто не збирається вступати до ВНЗ. Це зменшить навантаження на пункти тестування (за рахунок випускників, які не планують вступати до ВНЗ), та попередить ризики зараження на СОVID І9 усіх учасників проведення ЗНО (учнів та вчителів).
Alexander Koni
Краще приєднатися до петиції на адресу президента про відміну ДПА : https://petition.president.gov.ua/petition/91602
Vano
Постійне ниття цих момочєк-та підготуйтесь,здайте його те ЗНО,отримайте свої бали і все норм.Всі здавали,і ви здасте!
Татьяна
Для Vano: Є різні діти за станом здоров’я і темпераментом. Я, як мамочка, бажаю тобі опинитися на моєму місці! От тоді і поговоримо!
Наталя
Мої діти здавали, і нічого здали. Головне вчитись а не робити вигляд (не тільки в школі).
Коментувати
Татьяна
Цілком підтримую звернення! Наві шо збирати тих, хто не збирається вступати до ВНЗ.
Оксана
ДПА однозначно потрібно відмінити . А ЗНО потрібно провести , але з української та іноземної мови БЕЗ ТВОРУ!!! Це зменшить час написання тесту, зменшить час перевірки до 3-5 днів, зменшить кількість апеляцій, вивільнить вчителів, які перевіряють роботи.Тому , найкращий варіант, тільки комп’ютерна перевірка!!!
Людмила
Хто проти Зно, ДПА підписуйте петиції, або створюйте свої https://petition.president.gov.ua/search?search_form=basic&status=active&text=%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B6
учитель
Нарешті!!! Хоч хтось тверезо мислить!!! ЗНО і школа - різні речі. ЗНО - особиста справа випускника і його батьків. ЗНО потрібне лише бажаючим вступати. Закінчити рік і видати атестати з річними оцінками. Частина випускників іде працювати, частина - одружуються, частина виїздить, а та частина, яка хоче у вузи - іде на ЗНО. Живете досі за совковими принципами: усіх загнати, усім видати, вивести рейтинги - це марнотратство давно нікому не потрібно!!!
Павло, теж вчитель
Для учитель: а уявіть собі що освіта в принципі не обов’язкова, а лише за бажанням? Чи хотіли би ви жити в країні, де є люди з 3-ма класами освіти? Ви скажете що я перебільшую, але саме ті діти (та батьки), котрі не хочуть продовжувати навчання після школи - залюбки залишили би парти після 7-го, 8-го класів. А у свідомому віці звинувачували б усю країну, що не потурбувалась про них. ЗНО це квиток, а їхати чи ні, нехай вирішують самі. Краще з квитком не поїхати, ані ж без квитка взагалі. Від атестату (свідоцтва) менше користі, ніж від ЗНО. Підтримую звільнення від ДПА
Коментувати
Оксана
Цьогорічній результати ЗНО можуть бути дуже суб’єктивним. Врахуйте, липень жара, маски, стрес від того, що ти у скупченні людей як не як. І два місяці відсутності навчання, бо дистанційне таки послабили дисципліна і мотивацію. Тому цьогорічне зно однозначно зайве.
Павло, теж вчитель
Для Оксана: а як без ЗНО до вищів поступати? Усі інші форми вступу сьогодні не дійсні (майже). Якщо не буде ЗНО - не буде студентів цілий рік. Це значить через 5 років не буде молодих спеціалістів. Простіше вступну компанію та ЗНО перенести на місяць-два, ніж відмінити взагалі. Думаєте трохи наперед, а не про себе..
Коментувати
Касян
А зно у коледжах. На даний момент часу якщо не здаєш зно на 2 курсі у коледжі. То тебе просто "виганяють" з коледжу
людмила
А хтось взагалі подумав про те, як може вплинути маска на обличчі та запах дезінфекції на фізичний стан дитини і на результат в цілому. Може вже дійсно треба задуматися і відмінити ЗНО хоча б для тих хто не планує поступати до ВУЗів, це допоможе розвантажити приміщення.
Наталія
Багато дітей планує навчатися за кордоном. За законом України вони повинні отримати документи про середню освіту до 1 липня. Якщо вони здають ДПА, ми порушуємо їх право обирати, де навчатися. Окрім того є велика кількість родин, в яких діти не планують взагалі вступати в навчальні заклади 4 та 5 рівнів акредитації. Тому моя думка, варто відмінити ДПА.
Для Наталія:
А це нічого, що закордоном карантин? Ми майже синхронно йдемо з Європою та іншими країнами. Хто їх там прийме? Поїзди не їдуть, літаки не літають.
Коментувати
Михайло
Еммм, може ще давайте відмінимо іспити для студентів-медиків та для інтернів (КРОКи)? Одне тестування всеодно погоди не зробить, не псуйте нерви студентам і їх батькам! А цікаво, ви хотіли б в таких лікарів лікуватись? Якщо ж ви і кажете, що одна оцінка ролі не грає, то нехай здають те ДПА... Всі здавали і ваші діти здадуть)))
Джорс
Варто відмінити, бо карантинні самостійні та нові теми було вивчити нереально. Якщо люди при МОН розумні то треба якось цього року спростити
Владимир Белый
А "золота/срібна" медаль також пропонується до відміни, бо оцінки без незалежної верифікації не варті довіри?
yevgenia
Для Владимир Белый: Золота і срібна медалі зараз нічого не варті. Так пам’ять, яка нікому не потрібна
yevgenia
Для Владимир Белый: І до того ж. ДПА для 9 класів скасували, тому і їх свідоцтво про базову середню освіту особливого зразка треба скасувати також?
Коментувати
Мати одинадцятикласника, вчитель.
Яке щастя, знайшлись розумні люди! Дай вам Боже здоров’я! На сьогодні —найбільша цінність. Лиш би почуло вас наше «наймудріше» МОН, що перевершило всіх своїх попередників.
Алла
Підтримую. Також проти ЗНО у студентів коледжу після 2 курсу. Будь ласка , не знущайтеся з дітей та батьків.
Марго
Та і взагалі ДПА з трьох предметів потрібно відмінити, бо воно не є об’єктивним. Якщо проводити ДПА, то з усіх без винятку предметів, а то ці 3 оцінки не дуже впливають на середній бал атестата. І дуже несправедливо, коли сертифікат дійсний 2-3 роки, а оцінка в атестат ( на основі однієї роботи, коли хтось може вгадав, а комусь, може було зле)- назавжди. Нема логіки в такому оцінюванні. Тільки бездумна трата бюджетних(наших з вами) грошей, які можна було б витратити на краще забезпечення шкіл. Дуже надіюсь, що керівники МОНу прислухаються до порад, бо якщо ні, то закрадається думка, що там може бути корупційна складова
Оля
Ніхто ж не говорить відміняти ДПА (не ЗНО!!!) назавжди, на період карантину це можна зробити? Чи надруковані зошити важливіші за здоров’я дітей? Яка купівля атестату? Що це дасть для вступу? 0,1 бал??? Чому відмінили в 9 класах? Вони теж поступають в коледж і ім це вигідніше.