Освітній омбудсмен: під час канікул учні мають відпочити

Учні мають відпочити під час канікул, оскільки у всіх попереду - дуже складний період

Освітній омбудсмен: під час канікул учні мають відпочити

Якщо в період карантину заклад освіти запланував канікули, то учні мають відпочивати, бо у всіх попереду - дуже складний період життя. Таку думку у своєму Facebook висловив Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За його словами, у більшості шкіл України у березні, а саме із 23 по 29 березня заплановані канікули.

«Тож зараз у більшості учнів, батьків, а також педагогів виникає логічне запитання: «А чи повинні ми дистанційно навчатися/працювати цього тижня, якщо оголошено карантин?». Ще 2017 року закладам освіти надано право встановлювати структуру і тривалість навчального року та відпочинку (тобто канікули) між ними. Є лише вимога - тривалість канікул протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів», - зазначає омбудсмен.

Він підкреслив, що це право було закріплено Закону України «Про повну загальну середню освіту» і є частиною організаційної автономії закладу освіти.

«Тобто щороку кожен заклад освіти, враховуючи вікові особливості, фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток дітей, особливості регіону, встановлює розклад канікул. На мою думку, якщо в період карантину заклад освіти запланував канікули, то учні мають відпочивати, бо у всіх попереду - дуже складний період життя в умовах карантину та серйозних обмежень спілкування», - наголосив Сергій Горбачов.

Також він підкреслив, що майже два тижні роботи в нових умовах надали всім безцінний досвід запровадження дистанційного навчання.

«У цьому сенсі канікули будуть дуже на часі, оскільки вчителі зможуть проаналізувати свій досвід та підготуватися до продовження навчання з 30 березня», - написав Освітній омбудсмен.

Освіта.ua
23.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Родитель
ПОПУЛИЗМ! И пустословие. А потом будем удивляться: почему китайские, японские, сингапурские дети получают наивысшие результаты математических олимпиад и различных образовательных исследований. Да потому что пашут с утра до ночи над учебниками с тетрадками! И никакие омбудсмены не ноют над "бідними діточками".
Амаринальонтре
Для Родитель: а смисл українському вчителю викохувати математика чи фізика, якщо ці технарів потім поїдуть за довшим та смачнішим працювати до гамерик чи гейроп?
Коментувати
Зігі
Враховуючи, що деякі учні і так не сильно напружувалися дистанційним навчанням, під час канікул їм треба не відпочивати, а надолужувати те, що прогавили!
Вася
Для Зігі: а вы сами сидели со своим ребёнком занимались на этом обучении? Я со своим сыном только неделю занимаюсь у меня уже глаза выпадают от компьютера и писанины мы сидим за уроками с 10утра до 22. И это только 6кл, а в старших классах нагрузка ещё больше то лично моё мнение хотя бы пару дней детям нужен отдых
Коментувати