Освітній омбудсмен: припиніть заганяти вчителів до порожніх шкіл

Сергій Горбачов закликав негайно перевести вчителів на дистанційний режим роботи

Освітній омбудсмен: припиніть заганяти вчителів до порожніх шкіл

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов закликав керівників органів місцевої влади, керівників органів управління освітою та керівників закладів освіти негайно перевести вчителів на дистанційний режим роботи. Відповідне звернення омбудсмен оприлюднив у своєму Facebook.

За його словами, зараз органами місцевої влади ухвалюються рішення про відчутне зменшення або взагалі відключення від теплопостачання будівель закладів освіти, що призводить до різкого зниження у них температури повітря, іноді – до 7-8 градусів.

Водночас від працівників закладів освіти вимагається «щоденна присутність на робочому місці», без можливості дистанційної роботи.

На переконання Освітнього омбудсмена, це наражає освітян на потрійний ризик: підвищення ймовірності зараження по дорозі на роботу і додому, зростання ризиків зараження безпосередньо під час спілкування у закладі освіти та можливість виникнення застудних захворювань через низьку температуру в приміщеннях закладів освіти.

Також за словами Сергія Горбачова, зараз існує нормативна база для ухвалення рішень про переведення педагогічних працівників на дистанційний режим роботи.

«Якщо для складення наказу по школі потрібна ще якась нормативна база, може скористатися цими рекомендаціями: Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», Постанова Кабінету Міністрів від 16 березня 2020 року № 215, Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.03.2020 № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу сovid-19», - наголошує Горбачов.

«Тому дуже прошу негайно органам управління освітою видати накази про переведення вчителів на дистанційну (віддалену) роботу. Якими ще словами, рекомендаціями я маю достукатися до розуму та сердець чиновників, які мають чудову нагоду на практиці показати, що таке людиноцентризм, що таке дійсна, а не показушна турбота про вчителя? Мені соромно за тих, хто до цього часу наражає вчителів на небезпеку», - підкреслив Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Освіта.ua
17.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Золушка
Як там у омбудсмена получається закликати?
Олена
Це стосується лише вчителів? Чому завжди забуваєте про дошкілля? Такі заклики це не наказ. Управління освіти не беруть на себе повноваження видати наказ про дистанційну роботу педагогів, а керівники закладів посилаються, що не має наказу управління, а ДНЗ це взагалі не стосується
Галина
Для Олена: хотілось би зрозуміти як саме мають дистанційно працювати вихователі? збирати групу через конференцію по скайпу та розказувати казки і гратись в ігри? як на мене вихователів зараз мають відправити у відпустку
Коментувати
Подол
Будь ласка, приберіть фото цього Омбудсмена. Це обмежене соросятко нічого доброго не зробило і не зробить.
mmm
Для Подол: по чом комент?
Коментувати
Elen
А у нас в Одесской области, Саратском районе заставили дежурить в школе. Только не могу понять для чего, сторожить школу что ли. А вы говорите дистанционно. У каждого руководителя свои правила видимо
mmm
Для Elen: то не правила, то таракани. то шоб було про шо звіт писати.
Коментувати
Олеся
У нас ще цікавіша ситуація,крім того що ходимо на роботу ,працюємо дистанційно ,так ще змушують писати заяви ,щоб ми віддали заробітну плату за один день на зарплатню медичним працівникам.Цікаво ,це взагалі законно?Я згодна ,що ситуація складна,але ж у нас також є сім’ї,діти і взагалі це наша заробітна плата яку ми заробили.Де кошти ,які виділила держава на закупівлю всього необхідного,чому знову принижують вчителів?
Olga
Для Олеся: А у нас збирають з учителів гроші на обладнання для районної лікарні. Пояснення: вам же держава гроші платить... Цікаво є хтось у цій державі, кому вчитель не зобовязаний своєю зарплатнею?
Доктор
Для Elen: Ви не стукач ? Запитай в директора, навіщо позориш колектив?
mmm
Для Olga: налоґи сплачені, усі інші ідуть лісом зі своїми хотєлками, чи ви раби?
Коментувати
Учителька
У вчителів забрали право вибирати підручники для учнів https://uainfo.org/blognews/1584543052-u-vchiteliv-zabrali-pravo-vibirati-pidruchniki-dlya-uchniv.html?_utl_t=fb&fbclid=IwAR1ekahKr65-jJO1s6U-aC__ijP1W4vhQsDHEiO39GYTdQynKZHcvX8ohdI
аноним
Доброго дня! Я вас благаю, будь ласка, зробіть гарячу лінію та введіть штрафи за порушення!!! Полтавська область, Кременчуцький район Новознам’янський НВК змушує виходити вчителів на роботу та відсиджувати свої години!!! Я кожного дня користуюсь публічним транспортом та ризикую!!! Я ВАС БЛАГАЮ, РОБІТЬ ЩОСЬ КОНКРЕТНЕ! На рекомендації нашому керівникові начхати!!!
Лідія
Я працю в садочкув Мукачеві, жию в селі, нас теж змушують приходити на роботу. Маршрутки не їздять, завідуюча каже то ваші проблеми. Як це ви поясните? Сама вона не на робочому місці....
гость
Вчитися дома будут ті, хто хоче вчитися. А решта кайфують. Батьки сходять з розуму. А вчителів, нарешті, відправили по домам, але заставляють чергувати в школі, де не миють нічого, тому що, крім води, всі антисептики відсутні. .Є школи також , де директор разом з вчителями роблять вироби до конкурсів замість дітей. Дали нарешті дозвіл на економічне опалення, але директор не дозволяє.
Тетяна
Перестаньте истерить. Все ушли на дистанционную форму работы там, где местные власти дали "добро". При чем тут человек, который "далеко" ? Все нормально, учителя работают дистанционно, дети шлют ответы на вопросы, решают тесты, даже пишут сочинения. Родители вдруг поняли, что просто отправить ребенка в школу - это не все, что прописано в Законе про образование
Вікторія
Для Тетяна: Доброго дня! Не всі вчителі пішли на карантин разом із дітьми. У нас і багатьох інших саме така ситуація, яка описана вище. Працюємо з дітьми дистанційно, але у холодній школі!
Тетяна
Вихователі теж кожен день ходять на роботу. Добираються до роботи містьським транспортом, який до речі, повний людьми. Який сенс в карантині?
mmm
Для Лідія: то до Зе-влади питання. вони просто копіюють захід не беручи до уваґи баґато деталей
Коментувати
Олена
Пане омбутсмене!!Під гарячу руку.../чесно кажучи,не знала,що є така посада/терміново вирішуйте питання з медичним страхування вчителів,з фізичною і психологічною реабілітацією,житлово програмою для вчителів.Я ж не думаю,що це велика новина,що вчитель не може за свою з/п вирішити ці проблеми!!!!Які ж права вчителів Ви захищаєте???Чи не перетрудились???Ведете уроки в школі,щоб на собі відчути всю складність учительської праці??? ДІЙТЕ!!!Відпрацьовуйте свою з/п сповна!!!!Ви ж на "мінімалці"" мабуть...
unforgiven 2
Та кулаком по столу у міністерстві, щоб видали указ про кримінальну відповідальність за не переведення учителів на дистанційну форму роботи. А він, отримуючи більше 2 млн грн з державного бюджету, лише закликає.
Чаркан
Цей омбудбен - вискочка і просто нікчема. П‘яте колесо до воза. Наплодили соросята цих органів : назява, омбудсмен, служба якості- навіщо?? Що з цього ? Пані Гриневіч- ау?