Умови та оплата праці освітян в умовах карантину

Спільні рекомендації Міністерства освіти і ЦК Профспілки щодо дій в умовах карантину

Умови та оплата праці освітян в умовах карантину

Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України надані спільні рекомендації керівникам органів освіти і науки, закладів та установ освіти про умови і оплату праці працівників закладів освіти і науки в умовах карантину.

Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України привертають увагу керівників органів освіти і науки, закладів та установ освіти, підпорядкованих підприємств та організацій на необхідність дотримання вимог Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», зокрема в частині адміністративних, профілактичних, протиепідемічних та інших заходів, встановлення тимчасових обмежень прав фізичних і юридичних осіб, покладання додаткових обов'язків, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, в умовах карантину.

У зв'язку з ситуацією, пов'язаною з оголошенням карантину з 12 березня по 3 квітня 2020 року, терміни якого можуть змінитись залежно від епідеміологічної ситуації в Україні, своєчасним вжиттям та проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів відповідно до зазначеного закону та постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19», Міністерство освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України рекомендують:

  • забезпечити часткове переведення працівників закладів та установ освіти і науки, а також інших підпорядкованих організацій на роботу в гнучкому та/або дистанційному режимі, відтермінувати проведення засідань, нарад та інших колективних заходів до стабілізації ситуації, за потреби забезпечувати їх проведення в онлайн режимі;
  • забезпечити за наявності відповідних умов проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій;
  • не допускати примусового відправлення працівників у відпустки, зокрема без збереження заробітної плати, на період призупинення навчання;
  • зберігати за працівниками на період карантину середню заробітну плату, розмір якої визначається згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати»;
  • не допускати виселення студентів з гуртожитків тощо;
  • забезпечити застосування положень Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки щодо виконання організаційної, методичної, наукової робіт за межами закладу;
  • вважати працівників, які фактично не виходять на роботу під час карантину, такими, що не виходять на роботу у зв'язку з простоєм; згідно зі статтею 34 Кодексу законів про працю України простій - це призупинення роботи, викликане невідворотною силою або іншими обставинами;
  • зберігати за працівниками середній заробіток за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України.

Згідно з пунктом 5.2.1 Галузевої Угоди періоди, впродовж яких у закладах освіти не здійснюється освітній процес (освітня діяльність) у зв'язку із санітарно епідеміологічними чи іншими, незалежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників.

Відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

Згідно зі статтею 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» та пункту 1.4 Галузевої угоди положення угоди діють безпосередньо та є обов'язковими для включення до колективних договорів.

Складено на підставі спільного листа Міністерства освіти і науки, ЦК Профспілки працівників освіти і науки від 17 березня 2020 року.

Освіта.ua
17.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антоніна Клименко
Оплата праці вчителів, зокрема й тих, які працюють в різних школах, - сумісників провадиться за тарифікацією у кожній школі. Це норма пункту 68 Інструкції № 102. ТОму заробітна плата на час карантину зберігається та виплачується у кожній школі у повному обсязі. Пунк 77 Інструкції № 102, пункт 8.3.3 Галузевої угоди, лист МОН від 13.03.2020 " 1/9-161, спільний лист МОН та ЦК Профспілки від 17.03.2020 № 1/9-162 та 02-5/202
Аліна
Як буде оплачуватися робота вчителя за сумісництвом? Я працюю вчителем української мови за сумісництвом і вже тиждень проводжу дистанційно уроки. І нещодавно, за словами пані Л. Мандзій, з’ясовується, що сумісникам оплати за роботу не буде, тільки за основним місцем роботи. І їм потрібно буде відпрацювати свої години після карантину. Це як? Я працюю за "спасибі"?
Моніка
Для Аліна: Ти працюэш за "спасибі". Для чого зараз проводила дистанційно уроки, якщо потім ти їх маєш відпрацьовувати? Ти або альтруїстка, або просто якась не дуже розумна просто. Без образ!
Коментувати
Черниш
Пани педагоги! Не скигліть , думаємо всі разом про майбутнє. Шукаємо відповідь- чого так живемо? Бо знищили соціальну країну , а зліпили буржуазно - олігархічну , з ідеологією дикого галицького націоналізму. А заправляють всим пани нацмени, які стали раптом бандерівцями ( Порох, Кличко, Гройсман...). Вихід- очищення, оновлення , розбудова справедливої країни із сучасною ідеологією європейської соціал- демократії.
Завуч Марина
Для Черниш: це так насправді, але це ж треба думати, організовуватись... А так дали 400 грн на виборах і не скигли...
Випускник
Для Черниш: Голівкою вдарився? Чи з народження дебіл? Уже 10 місяців нами заправляють коломойша і його ставленик зе! Очистили уже казну, утворивши диру у 50 млрд.; очистили і вивезли маски з України; "зачищають території", куди заходять ворожі війська; тарифи ростуть, а зарплати і пенсії не індексуються, розводять населєніє як лохів, невже повилазило???
Вчителька
Сорос продовжує керувати. Зе під каблуком у Сша. Черниш правий
Коментувати
Департамент
Обслуговуючий персонал повинен мати окремий графік чергування і не ходити кожен день на роботу.
Черниш
Для Департамент: Всім виділити путівки в санаторії ?!
Коментувати
Надія
Ми працюємо в учбовому закладі обслуговуючим персоналом ,для нас карантину нема.
Микита
Для Надія: А хто ж буде працювати? Дітей немає. Пусто. Ледацюги.
Коментувати
Влад
А по сумісництву в позашкіллі на 0,5 ставки будуть оплачувати?Сказали,що платити будуть тільки на основній роботі
Антоніна Клименко
Для Влад: Має зберігатися і виплачуватися заробітна плата, установлена за тарифікацією у кожному закладі. Підстава Лист МОН та ЦК Профспілки від 17.03.2017 № 1/9-162 та02-5/202
Коментувати
Наталія
А педагоги-організатори мають ходити на роботу чи можуть працювати вдома? У нас ходять!
Wertt
Для Наталія: То вони вбордель ходять
Коментувати
Світлана
Мене цікавить обслуговуючий персонал (кухарі, прибиральниці, шофера, комірник). Він має ходити на роботу чи ні.
Вакс
Для Світлана: мають робити ремонти, санприбирання.
ольга
Працювала на ставці вихователя та пів ставки гурток до карантину.На початку карантину керівник змусив написати відмову від гуртка на період до 3 квітня. пізніше працювала на дистанційному- пояснили, що можлив0 тільки на ставку проацювати на дистанційному7
ольга
ольга.питання попередне для Департаменту
Коментувати