Новосад: про масове звільнення учителів не йдеться

За словами міністра освіти, закон є можливістю для директорів відкривати шлях молодим вчителям

Новосад: про масове звільнення учителів не йдеться

Переведення учителів пенсійного віку на роботу за строковими контрактами, що передбачено новим законом «Про загальну середню освіту» не означає масових звільнень.

Про це в інтерв'ю Українській правді. Життя сказала міністр освіти Ганна Новосад.

«Це не означає, що ми говоримо про масове звільнення. Це абсолютно не так. Директор закладу матиме можливість визначати, продовжувати після цього року контракт, чи ні. Якщо людина, яка, перебуваючи на пенсії, якісно виконує роботу, її контракт можна і потрібно продовжити», - зазначила міністр.

Разом з тим, вона наголосила, що ця норма закону є можливістю для директорів шкіл відкривати шлях молодим вчителям.

«Це повноваження, яке належить до прав директора визначати, з ким він чи вона продовжує контракт. Але оскільки директори також переводяться на контракт, вони мають бути природно зацікавлені у тому, аби у них були фахові вчителі. На відміну від вчителя, на директора чекає обов’язковий конкурс на посаду, де він муситиме довести власну ефективність, а вона дуже залежить від вчительського складу школи», - сказала Ганна Новосад.

За її словами, за допомогою закону його автори намагались запровадити максимум інструментів, які природно мотивують усіх учасників освітнього процесу працювати на результат.

Освіта.ua
27.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Маруся
Малолетняя министэрка, которая никогда не работала в системе образования, назначена для завершения РАЗВАЛА образования.
Воспоминания.
Надайте вчителям, яким виповнилося 70 років, безплатну оплату комуналки на одну особу( з якимось лімітом на воду, каналізацію, електроенергію)- і вони не будуть працювати. Тільки де черга з молоді?
Местный
Для Воспоминания.: "де черга? де черга?" - а нигде, потому что молодые специалисты уже знают, что нет смысла даже и пробовать, ибо места забиты пенсионерами и вакансий нет. А те, которые есть - это какие-то огрызки, а не полноценные нагрузки.
К
Для Воспоминания:- це,що всім такі пільги дали,одних вчителів обділили?,за які такі заслуги,якщо Ви те все хочете,Ви не в ту сферу пішли працювати.Якщо пенсія:3000 грн.-то вже стільки-не прибідняйтесь!Ще одне,в мене знайомий на сході воював(пішов добровольцем),не міг добитися учасника бойових дій ,після того ще був.
Котигорошко
Для К: так, знайомий - свідомий патріот, пішов добровольцем захищати вітчизну, то чому зараз лізе за пільгами? Захищати - це ж обов’язок свідомого громадянина? Захистив - і далі живи! Так же ж ні!!! Беруть державу за горло: дай пільги!!! Нехорошої!
Коментувати
Кромвель
Міністр мусить бути з досвідом- робота в школі, управлінні освіти, вузі . Вік - років 50. Знання мов, авторитет.
Корнійчук
В середу можлива відставка уряду. Гончарука не буде- тоді і Новосад піде зразу у відставку, це його креатура.Головне змінити пустореформаторів на державотворців. Тих, хто дбатиме за Украіну. За нас із вами.
Сусід Сусід
Для Корнійчук: за нас ні хто не дбав, не дбає і дбати не буде. самі себе в бидло перетворили. зайдіть в учительську і спитайте хто завтра вийде на страйк.
М
Для Сусід Сусід:вийдуть -тільки будуть кричати зарплата мала,а все інше-мовчати(хто поїде)- голови в пісок,як страуси.
Коментувати
Dorian
Висновки: 1) Реформа не ідеальна і в школі досі відіграє людський фактор. Дирекція звільняє старих але досвідчених вчителів( які показують результат але потрапили в немилість) і не має бажання брати молодих ( які ще не навчились бути жополизами і можуть викрити певні махінації). Основний вихід - пошук компромісу. 2) Директори отримали величезні повноваження але відсутність важелів впливу на мобінг і булінг з їх боку досить мало. 3) Компетентність певних вчителів не відповідає їх посаді. Я спостерігав випадки, коли на роботу брались спеціалісти заочної форми навчання, які в свій час провалювали ЗНО. І от такі будуть працювати по школах через відсутність бажання дирекції тримати в школі компетентних вчителів. 4) Зарплати, зарплати. Доки вчительска робота буде малопрестижною більшість абітурієнтів з високим балом і знаннями йтимуть не на педагогічні спеціальності.
Василько
Ха-ха! А хто ж працювати буде? Вчителів не вистачає, глянете в кінці серпня вакансії. На будь який смак від приватної до загальноосвітньої до сотні на один предмет . Ото насмішили. Молодь так в рветься до школи .З такою реформой для пенсіонерів вистачить роботи до смерті
Nika
На конракт підуть тільки зручні пенсіонери,це відкриває дорогу корупціі,прямо порушує права людини на роботу і створює конфліктну ситуацію в колективах
Правда
Пенсіонери,йдіть на пенсію(Ви кажете,що вам важко),дайте молодим заробляти собі на пенсію,а Ви говорити пенсія мала ,а в кого більша?з простого народу.
Воспоминания.
Більшавміністрів. Нехай поділяться. Вони й частки не зробили з того, що зробили пенсіонери
Дружні вчителі
Читаю коментар"Правда"- та і інші:"горлянки один одному перегризете"-вчите?... ?і,"дружні"(-1),як... пенсіонер може йти на пенсію(в одному коментарі пише-3000-це ж мало) і вони дадуть молодим працювати?
Коментувати
Жах
Віддаючи сина до школи, ми виясняли, чи навчалась учителька на контракті чи на бюджеті. А виявилось,що навіть навчання на бюджеті не захистить наших дітей від профанів і малограмотних учителів. Де реформи, коли до школи підуть кращі, не ті що нікуди більше не вступили?
Віктор
Для Жах: зарплата вчителя - головний фактор на цю пору. Вибирайте гімназії чи приватні школи, але й там ви матимете перевантажену дитину.
Ksenia Andrushchenko
Для Жах: Тоді, коли професія вчителя буде престижною!!! Коли вчителів будуть поважати і в уряді, і серед батьків, і діти...
учитель
Та хто ж вас поважатиме, коли ви один одному ладні горла поперегризати? Молоді кидаються на пенсіонерів, як голодні хорти на здобич. Ганьба! Які матері їх виховували? Мабуть ті, що бігають до школи повчати вчительок, як їх чадо навчати і виховувати. А тоді запхали чадо в педінститут чи як його там по -новому. А тепер ті чада хочуть все і відразу. Геть пенсіонерів, щоб не було видно на їх фоні цих убогих.
Коментувати
Cfymjr
Про порядність людини судять за її відношенням до тварин і старшого покоління. Мені страшно читати, що постарів - хоч на смітник викидай. І ці, з дозволу сказати, "учителі" будуть виховувати наших дітей? Та хай краще пенсіонерка без знання комп`ютера, ніж хамка з 102 балами ЗНО. Я так розумію, що "махрові трієчники" ненавиділи школу і вчителів, а так як ніде більше не згодилися зі своїми знаннями, тепер "правлять балом" у школі
Nika
Для Cfymjr: браво!Молоді зі знанням комп’ютера,часом два слова зв’язати не встані,сидять в телефонах,працювати не хочуть і не вміють,пенсіонери молодіші ,часом професійніші .В часи років 30 назад вчили грамотніше,готували кадри професіоналів
Ksenia Andrushchenko
А хто виховував і вчив цю молодь, яка, як Ви говорите, "часом два слова зв’язати не встані,сидять в телефонах,працювати не хочуть і не вміють"????
учитель
Ті, хто вчився - не в школі, чогось досягли у житті. А ці, що проходили шкільну програму повернулися до школи, щоб розвалити до кінця.
Коментувати
MetallicA
Виходить,в Україні тепер вирішує усе директор?! Це що, його власна школа, що він має вирішувати КОГО БРАТИ НА РОБОТУ, А КОГО ЗВІЛЬНЯТИ?Усі, хто працює, або працював у школі, знають,ЯК І ЗА ЩО ПРИЗНАЧАЮТЬ НА ПОСАДУ ДИРЕКТОРА! Можливо, є нормальні директори,але в більшості випадків це - підлі, мстиві, себелюбиві директори або завідувачі філій, які гребуть усі години для себе (хоча отримують гарнющі зарплати лише тільки за ставку директора), вчителів залишають без ставок взагалі!Собі вони і категорії роблять, і звання, за які ще мають гроші!А хто з учителів їм щось недогодив, або, скажімо, краще одягається, ніж директорка - категорію не підтвердили, або взагалі зняли (у директорки завжди є привід, вона членам атестаційної комісії говорить як за кожного, хто атестується, голосувати), години не дають, а тепер вона ще і звільняти може вчителя, "який їй не підійшов"!!!Що за дурня відбувається в освіті за останні 5 років?!Люди,треба щось робити!(Усе,що тут написала, - на прикладі нашої школи)
Dorian
Для MetallicA: Впринципі , можна зрозуміти чому директорам дають більші повноваження. Але реформу потрібно проводити комплексно. Кожна школа має показувати результати на ЗНО і олімпіадах. Складання рейтингів шкіл. В такому випадку директори будуть змушені набирати вчителів які приносять результат а не тих хто вміло працює язиком.
MetallicA
Для Dorian: Ні, не можна зрозуміти! Ви, мабуть, не працювали в школі, тому й не можете всього знати! Та й ви взагалі не зрозуміли того, що було мною написано. І до чого тут язик?! Тут можна зрозуміти двояко.
MetallicA
До речі, ЗНО це така собі своєрідна лотерея, а олімпіади... За пару років, що працюю в школі, бачила, як діти , які є переможцями олімпіад, після завершення олімпіад переписували роботи, або приходили з готовим, уже написаним та добре підготовленими завченими відповідями. Олімпіади та ЗНО, різноманітні конкурси не є показниками ефективної роботи вчителя!!! На міських та районних олімпіадах, ще задовго до них, уже відомо, хто переможе!!! Їх взагалі треба відмінити!!!
Коментувати
torsion
Беда если работник не может планировать свою работу более чем на год.Смотрит такой учитель на кабинет - и то надо сделать и это надо. А рука не поднимается - зачем мне работать и вкладывать свои личные деньги и время если может я работаю последний год. Ещё большая беда если он чувствует что год последний - зачем напрягаться - отчитал как нибудь и пошёл
Cook
Для torsion: Можна подумати зараз ті пенсіонери, які працюють на постійній основі сильно напрягаються з плануванням і наповненням кабінетів? Зразу видно, що ти далекий від реалій освіти!))
Коментувати
Cook
Це закон, якого так довго чекали в державі і нарешті його молода влада ввела в дію!
Маруся
Для Cook: Не молодая, а тупая.
Коментувати
студент
Директор-пенсионер всегда будет окружать себя командой из учителей-пенсионеров, так удобнее, в рот заглядывают, может какая кость перепадёт, молодым чужд совковый менталитет и совдеповские методы управления, а нынешняя детвора и подавно старых Марьван уже не воспринимает, смотрят как на динозавров.
dir_18
Для студент: Ласкаво прошу до сільської школи. На заробітну плату 4500грн.
MetallicA
Для dir_18: Вам ще пощастило, що отримуєте 4500) У мене майже 3500)))) А, взагалі, з вами згодна!
Юлія
Працюю в школі сороковой рік (прийшла студенткою на практику, так і залишилась).Викладаю математику. За всі роки проведення ЗНО не було у моїх випускників жодного рівня "не склав"; було чотири учня-двохсотбальника. Математику у нас в школі для ЗНО щороку не обирають лише 2-3 учня. Працюю класним керівником, зараз у мене 10-й клас. Так ось минулого року при формуванні 10-го класу я просила не призначати мене класним керівником за станом здоров’я (перенесла влітку складну операцію на суглобі). Так батьки і учні прийшли і до мене, і до адміністрації з проханням залишити класного керівника - "динозавра". А ось вчительку на п’ятому році роботи після закінчення навчання ні в якому разі просили не призначати. Я вважаю, що даний закон - це дискримінація людей за віком. Для оцінки роботи вчителя є атестація. А якщо контракт, то для всіх.
Коментувати
Завуч
А той, хто "вигорів"... Він де "вигорів"? Він віддав розум, сили і здоровя, навчаючи не одне покоління учнів, причому, як правило, навчав якісно, раз "вигорів", тож віддавав ще і серце! А чому він бідака сьогодні на роботу ходить і його треба "штовхати" контрактом у спину???? Може тільки тому, що не виживе на жебрацьку пенсію, не купить ліків, не зробить операцію по протезуванню зубів, пересадці суглоба, стентування серця (це ж все платно - десятки, сотні тисяч). А дітям "в руки" заглядати не буде - жив достойно і дожити так хоче, нікго не "напрягаючи". Ці пенсіонери працюють, щоб не доживати у жебрацтві. Дайте їм пристойну пенсію і підуть вони з гордо піднятою головою! І ви будете себе поважати, появляться робочы мысця, молоді учителі будуть спокійні за свою старість і не бігтимуть зі школи. Але для цього треба урядові працювати, а для контракту і таких недолугих реформ - не треба...
Ніка
Для Завуч Повністю підтримую.
Коментувати
Володимир
Праві дописувачі ! А ще є багато молодих спеціалістів, які хочуть працювати по новому, Проте, більшість керівників шкіл, "старих досвідчених кадрів", які не мають малійшого поняття, що таке Нова українська школа, не сприяють у цьому, а також роблять так, щоб молоді спеціалісти покидали школу і масово виїжджали за кордон наймитувати і т.д...
torsion
Для Володимир: Работать по новому.Это как ?Надо к верху поднять глаза и запрыгать как коза? С кубиками Лего в зубах?Я очень древний, принял лицей от такого молодого который прыгал козликом возле доски.Лицей был где то внизу таблицы по физике, я вывел его в 50 лучших по Украине. Без Лего и не по новому. С мелом, интерактивной доской и немного интернета. А вы заметили что белые вороны, преподающие по новому вообще не входят в рейтинг лучших по ЗНО? Поэтому и обгаживают егочто научить не могут
Cook
Для torsion: Ти по одному випадку не суди про всі молоді кадри. Хто не хоче добросовісно працювати, той і не буде. І не залежить пенсіонер він чи ні. Але тенденція така, що пенсіонери не мають бажання сильно напрягатися, працюють за старими лекалами і не мають поняття в сучасних тенденціях і технологіях. Так, що погана молодь чи ні, високий її рівень чи ні, пенсіонери мусять рано чи пізно відійти з робочих мість. І краще швидше дати набратися молоді досвіду, ніж маринуватися пенсіонерам далі!
Петро
Для Володимир. Шановний пане, а що взагалі таке "Нова українська школа"? По с уті , це проект безграмотних Зедепутатів та Зекерівників, який накрився тим, чим і проектувалося. Які нахрен сучасні технології, коли на одній сторінці форматом А4 по тринадцять помилок. І на кінець, як може викладати випускник ЗВО той предмет ЗНО з якого здав на 102 бали? Спустіться із небес на грішну Землю, спершу проаналізуйте ситуацію, а потім - пишіть.
Коментувати
Руслан
Новий закон є інструментом, яким можна користуватись. В директорів нарешті з’явиться законна можливість провести на пенсію тих, хто себе вичерпав. Інша проблема - знайти якісного молодого вчителя, який зможе потіснити пенсіонера. Конкуренція між молоддю й досвідом піде лише на користь освіті. А щодо того як директори будуть користуватись цим інструментом залежить від них. Цвяхи можна забивати з головою, а можна й головою.
torsion
Для Руслан: По перше це принизливо для людини яка все життя віддала в школі. Це як діти батька викидають на вулицю- ти нам хату збудував, викормив, виростив а тепер іди геть.По друге яка конкуренція?Я давав переможців міжнародного рівня, а мене викинули як щеня.Бо прийшов молодий і на день учителя сказонув речугу: Я такий щасливий що саме ви шановний директоре є моїм ідеалом у житті, ви для мене як батько, ви найсвітліша людина і тд. Колектив почав позирати на мене за столом - я посміхався їм з виглядом людини якій з речами на вихід.Директорам потрібні віддані, розумні їм не потрібні
Cook
Для torsion: Зразу видно, що ти підпадаєш під категорію - пенсіонер і тому так яро захищаєш їх!))
MetallicA
Для Cook: Чемна та вихована людина собі ніколи не дозволить говорити "ти", особливо коли не знає тієї людини, до якої тут звертається!
Коментувати
Жебрак
Просто страшно інколи стає, що взавтра ще щось придумають для покращення!
Местный
Пенсионеры для директоров - это идеальные работники: их всё устраивает, они молчат в тряпочку, до блеска вылизывают ягодицы, втаптывают любые изменения со стороны более молодых коллег. А ещё это директора глаза и уши.
Ruslan Kuznetsov
Багато працює таких директорів, які більше цінують не професіоналізм вчителя, а особисту відданість (прихильність, підлабузництво тощо). Як в цьому випадку бути, пані міністерка? Ви ж їм дали необмежені повноваження вершителів долі кожного вчителя. І, повірте, що вони цією нагодою обовёязково скористаються.
Dorian
Проблема в одному. Директори не зацікавлені в результаті. Вони й надалі залишатимуть старих вчителів , які вже "вигоріли" років так 10 тому і не мають бажання вчити. Проте біля себе краще тримати перевірених часом людей , які закриють очі на корупцію дирекції. Знаю випадки коли директор займає посаду вже протягом 20 років і переходити на строковий контракт не має бажання. Школа деградує, завучами стають вчителі які взагалі не виконують свої вчительські обов’язки, діти спиваються, кожен третій учень палить. І це все задовільняє директора, адже звільнити його ніхто не може. Тобто йому взагалі нема сенсу набирати вчителів за якісним критерієм чи результативністю. Молодим кадрам в таким умовах працювати дуууууже складно. Тому я підтримую зміни і очікую їх у більшій кількості.
Старий Швейк
Для Dorian: А що директор може зробити, щоб кожне третє не палило і не спивалося? Мамка купе, татко в праці, стара вчітелька вигоріла, а молодим кадрам взагалі на все забити! Зміна змін змінами поганяє, ой, як же цікаво!!!
Dorian
Що може? Системна робота, розмови з дитиною в плані не " будеш курити - дістанеш" , а " чому? Чим це круто? Чи йде багато грошей на це?" І так далі. Тобто вирішувати проблеми а не робити вид. У мене в школі директор накричить на учня, потім на вчителя. На цьому процес виховання закінчився. Хтось робить зауваження, хтось уже забив болт на це все. Потрібні зміни.
Olga
Мама купує дитяті цигарки, а потім вчителя винить, що дитина палить.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!