Профспілка: 70 тисяч учителів-пенсіонерів буде звільнено

Профспілка працівників освіти просить не підписувати закон «Про повну загальну середню освіту»

Профспілка: 70 тисяч учителів-пенсіонерів буде звільнено

ЦК Профспілки працівників освіти і науки звернулась до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням не підписувати закон «Про повну загальну середню освіту», що ухвалений парламентом 16 січня, та не подавати його на підпис президенту.

Про це йдеться у листі профспілки, що адресований спікеру українського парламенту.

Зокрема, у Профспілці працівників освіти і науки вважають неприпустимим передбачення в законі норми про звільнення з роботи вчителів та директорів шкіл, які отримають пенсію за віком, та укладення з ними строкових договорів.

За даними профспілки, реалізація нововведення призведе до одночасного звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 тисяч учителів та, окрім того, ще вихователів, педагогів- організаторів, керівників гуртків, інших педагогічних працівників.

«За наявними даними серед учительства, доля працівників пенсійного віку складає близько 16%, а в окремих регіонах сягає 30%. Такий значний відсоток вчительства пенсійного віку спричинений низьким рівнем заробітної плати внаслідок недотримання законодавства щодо оплати праці педагогічних працівників та, як наслідок, мізерною пенсією, розмір якої здебільшого складає 2,5 - 3 тисячі гривень, що змушує їх замість відпочинку працювати та віддавати свої знання і досвід учням, молодшим колегам, виконуючи сумлінно свої обов’язки», - наголошують у профспілці.

Також у профспілці вважають, що такі вимоги можуть призвести до того, що у школах не буде кому викладати, оскільки звільнені вчителі, «через таке їх приниження, можуть не відгукнутися на пропозиції стати до роботи терміном на рік».

Окрім цього, у Профспілці працівників освіти і науки наголошують на недопустимості норми статті 32 стосовно надання права створювати ліцеї - заклади загальної середньої освіти III ступеня, лише обласним радам та міським радам міст, населення яких становить більше 50 тисяч.

«Надання права створювати ліцеї лише обласним радам та радам міст, населення яких становить більше 50 тисяч, позбавить права та можливості здобувати повну загальну освіту за місцем проживання учням навіть у містах, не кажучи вже про сільських дітей», - переконують у Профспілці працівників освіти і науки.

У зв'язку з цим, у ЦК Профспілки висловлюють сподівання на недопущення підписання головою Верховної Ради  закону «Про повну загальну середню освіту» для подання його на підпис Президентові України.

Як відомо, український парламент ухвалив новий Закон України «Про повну загальну середню освіту». За відповідне рішення 16 січня проголосували 327 народних депутатів.

Ухвалення нового закону обумовлено потребою в нормативному забезпеченні реформування системи загальної середньої освіти, розпочатого після прийняття в 2017 році закону  «Про освіту».

Новий закон «Про повну загальну освіту»: основні тези

Освіта.ua
23.01.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталія
В Чорноюб зоні з 54р пенсія і юристи її назив по віку,пільгова і теж переводять на онтракт, це несправедливо !!!І чому лише вчителі?В ін професіях немає пенсіонерів?Це антиконбст закон!!!
вчитель-пенсіонер
учитель-пенсіонер підписав повідомлення про переведення на контракт.Чи мають право перевести його на неповну ставку.Двічі погіршення.
Людмила
Відгукніться, матері, які виховали дитину-інваліда.З вами також вкладають трудовий договір. Чи це правомірно, адже мені 52роки, але отримую пенсію по віку, так записано в пенсійному посвідченні.
Галина
Для Людмила: пенчія за віком у 52 роки бути не може. це може бути пенся за вислугою років, з інвалідності
Людмила Афанасьева
Для Галини: якщо у мами дитина-інвалід з дитинства - вона йде на пенсію у 50 років, згідно з законом України, а в пенсійному посвідченні написано ЗА ВІКОМ, Це правда!
Коментувати
Юрий
Ну что ж пора и на покой вот только один вопрос а кто ж детвору всему хорошему учить станет?
Раїса
Ми дискутуємо, а наші депутати ,можливо, завтра приймуть Закон , що вчителі - пенсіонери повинні вирощувати " породистих" псів і продавати, щоб "ПОКРАЩИТИ" СВОЄ ФІНАНСОВЕ СТАНОВИЩЕ. Бачите, як вони сильно переймаються народними проблемами. Що можна ще додати до цього...
гість
Я і моя молода команда.???? Через рік побачимо і результати цієї молодої команди. І можливо молодь, будуть на контракт брати з випробувальним терміном.???? Як і скрізь, один критерій ефективність.
Маргарита
А молодь справді хоче в школу? Прожити все життя від дзвінка до дзвінка, стати рабом кожної хвилини. А ще покірно отримувати "мінімалку", бути постійним "обєктом" дослідження для різних перевіряючих. Удома "прокручувати в голові" хід наступних уроків, писати різні виступи, доповіді і т. д. Думаю, що навряд сучасна мололда людина прийме таку "обітницю". Отримають молоді одноразову доплату Уряду і поїдуть собі шукати щастя десь подалі.У нашій країні тільки роблять вигляд, що хтось потрібен з простого народу.Ні пенсіонери, ні молоді не матимуть достойного життя у школі.
Тетяна Кіба
Для Маргарита: Молодь прийде, але робити так не буде. Їм те, що було написано на тасьмі у лисого товариша президента під час дебатів на стадіоні.
Коментувати
Анатолій Лясецький
Я не розумію, чого бояться пенсіонери? Якщо працювати дійсно нікому, молодь не йде до школи, то з пенсіонером укладуть угоду. Але ж ситуація по школах зовсім інша! Пенсіонер не хоче йти зі школи, не хоче уступити годин молодим учителям. Вимагає оклад (18 год.), в той час , як у молодих учителів не вистачає годин до окладу. Пенсіонери, майте совість!
Olga
Для Анатолій Лясецький: Якщо у молодих мало годин, нехай приїздять у наше село. Будуть і години, і будинок знайдемо, і місто поруч. Є все - немає молоді!
Олекса Позняк
Для Анатолій Лясецький: нічого пенсіонери не бояться. Просто це порушення наших прав, це плювок зеленої влади заслуженим людям за їх беззавітну працю. Толя, тобі це зрозуміть, бо гідність це така штука -або вона є або її не зрозуміть
Коментувати
Вікторія
А как определяется уровень профессионализма этих директоров-пенсионеров? годами стажа = это уже давно не показатель. Если они прогдвинутые и прокаченые, понимают требования сегодняшнего дня - пусть докажут, сдадут экзамен с современными требованиями родитетей и детей к образованию. чему может научить человек который сам перестал учиться 30 лет назад и живет в прошлом? только орать и строить....сори это уже не совок. Я счетаю правильно заключать договора - нет сроса - пусть станет репетитором и если он действительно профессионал то и без работы не останется.
Olga
Для Вікторія: Мені здається, що не вчителям треба здавати "экзамен с современными требованиями родитетей и детей к образованию", а батькам, чи можуть вони взагалі бути батьками, чи краще їх стерилізувати.
Oлена
Вікторія, перед тим як писати повторіть, будь-ласка, правопис і усвідомте, що Ваша спроба принизити педагога дублює такі ж постулати даного антизаконного положення, що є аморальним і, можливо, недоступним вашому розумінню. Я б вашим репетитором не захотіла стати
Коментувати
вангую
Туди нам і дорога! І всім буде щастя!
Eugen Zimmermann
Умови повинні бути однаковими для всіх, без преференцій і дискримінацій. Один вчитель-пенсіонер викладає предмет 40 років, його учні постійно посідають призові місця на олімпіадах різних рівнів, на захистах робіт МАН тощо. А інший вчитель такого ж віку заходить до кабінету і на кілька секунд завмирає, силкуючись згадати, де він є і що тут робить (це дві реальних людини). Так само і молоді - один горить до роботи, переймає досвід, не злазить з тих же пенсіонерів, доки вони з ним не поділяться досвідом, а другий - відбуває час та отримує зарплатню Тож питання звільнення-незвільнення повинні розглядатися у єдиному ключі - чи приносить користь дітям даний вчитель - безвідносно віку.
RENE
Для Eugen Zimmermann: Частково згоден з Вами, але не у всьому. Навіть, якщо ти супервикладач і твої учні посідають призові місця на олімпіадах, то не означає, що в тебе безстрокове перебування на посаді. Досяг пенсійного віку, будь добрий звільни місце молодій людині, яка теж хоче набратися досвіду, а не чекати, коли Вас прямо винесуть з аудиторії. Або обмежити пенсіонерам ставку в розмірі -0.5 максимум і то, якщо ти вже такий дуже супервчитель. А проблема того, яка молодь - талановита чи відбуває час, вже має турбувати керівництво шкіл і вузів, а ніяк не пенсіонерів. Вуз і школа мають дбати за якість викладання. Прошу не змішувати ці поняття!
Маргарита
Люди добрі! Чого ви сперечаєтесь? Та не такі вже ті пенсіонери "монстри", якими ви їх робите. Краще переведіть стрілки на тих, хто нас усіх доводить до таких суперечок. НЕ всі пенсіонери вимагають побільше годин, не всі мають багато років. Є такі, що отримали пільгову пенсію за віком іт. д. А як ви дивитеся на збільшення пенсійного віку за новою пенсійною реформою? Там же і після 60 ще будуть працювати. Так що омолодження освітнього простору відносне поняття. Заробили люди пенсію від 2 до 3 тисяч, вірно сплачючи всі побори, Хіба можна так ринижувати людей? Та в нашій країні на біржі дають майже стільки.Думаю: якби була гідна пенсія, то вчителі з радістю йшли б на заслужений відпочинок
Oлена
Подяка Вам Марнарита. Забагато принижень, при тому, не заслужених для людини старшого віку. Поламали споконвічні цінності народу. Цінуй старших - добре Тобі буде на світі жити. А таке гоніння безпричинне є гріховним, не кажучи вже про моральність. У духовному світі є поняття БУМЕРАНГУ. не творіть зло, бо воно до вас повернеться з іншого боку...
Коментувати
Незебил
Интересно, сколько из них призывали голосовать и сами голосовали за Зесрань? Уверен - почти все. Теперь заслуженно огребают.
Тетяна Кіба
Для Незебил: Не погоджуюся, більшість голосувало молодих, їм тепер зелена дорога і 21 тисяча, щоб і надалі підтримували.
Коментувати
Правда
Когда уже начнут сокращать чиновников- дармоедов! Даже на низшем,местном,уровне сколько их развелось! ОТГ- это рассадник бардака. Все чиновники в громаде- это непрофессионализм и произвол! Главная их цель- грабить местный бюджет под " благими намерениями".
Конь
Є різні вчителі. І якість викладанння предмету, не завжди чітко корелюється з віком. Хоча природньо, молодь функціонально гірша, і це об’єктивно...Але...Ви наробили базових шкіл, і навіть в НИХ не зробили прийом вчителів за конкурсом. І не треба тут говорити, що нема кому в них працювати, крім пенсіонерів. Іх звідти х випхаєш)
Вот так
Для Конь: В нашей ОТГ в т.н. " опорной школе"-50% учителей- пенсионеры. Работать НЕКОМУ!
Коментувати
Правда
А не проти пенсіонерів, основне це вміння вчити. Але перекоси з пенсіонерами є. В моїй установі працює пенсіонер , якому 100 років. Як Ви думаєте він ходить на роботу. Звичайно, ні. Але за нього хтось мусить виконувати його роботу? Так, і це молоді люди, які тягнуть своє і чуже навантаження. Ви хотіли, щоб Ваших дітей навчали 100 літні пенсіонери? Отже, зміни потрібні, але з розумом.
Oлена
Для Правда: Не віриться, що таке можливо... Якщо працюєте в науковому закладі, то, можливо, необхідні наукові кадри і людина такого поважного віку є честю для закладу Та дайте тому пенсіонеру гідну пенсію, щоб не замерзав із-за дорогого газу, щоб не голодував із-за мізерної пенсії, поважайте його, щоб і вас нагородив Бог довгим віком.
Коментувати
Ірина
Це потрібно було зробити давно вже. З уроку географії в моїй школі я запамятала лише пісню "лєнта за лєнтою набої подавай". Моєму вчителю пенсіонер подобалось більше співати ніж вчити. А урок історії починався з того, що вчитель випивав жменю таблеток бо по іншому йому моглозробитися погано посеред уроку
ALAn
Читаю все це - и дивуюсь! Як мы, педагоги, вміємо забруднити все навколо! У нас в школі директор молодий й заступники також. Всі педагоги - умовно поділені на молодих, середнього віку і пенсійного віку (приблизно по 30%). З пенсіонерами проблем ніяких, з молодими - складно.... На роботу зпізнюються, методику предмету взагалі не знає жодний! (я наставник над деякими), коли намаюсь щось пояснити - дивляться на мене, а в очах:"и что ты, тётя, нам втираешь..." Тому краще всіх педагогів перевести на контракт! Неспроможний працювати - іди з Богом! Незалежно від віку!
Горбачов С.І
Для ALAn: Поплач, поплач, стерео старе
гість
Вона може і старе стерво, а ти точно молода невдаха, якщо тут тусуєшся.????
Коментувати
Юлія
Не буде кому вчити дітей? Що за нісенітниці? Тисячі молодих вчителів працюють на заводах, бо пенсіонери займають робочі місця.
Мирослав
Для Юлія: Хай ваших дітей учать такі " вчителі"
Ганна
Для Юлія: Назвіть хоч пару заводів і пару десятків вчителів, які там працюють. Ви бачили результати ЗНО з якими вступали минулого року абітурієнти в педагогічні вузи? Максимальні результати 167 бала середнє значення. Вони підготують учня, щоб він здав ЗНО на 200?
Лариса Попова
Може, на заводах вони працюють за 3000? Може, там постійні конкурси, олімпіади, зрізи знань, атестаціі, перевірки?
Коментувати
Євпраксія
Реформи повинні проводитися, але виважені, справедливі, А сучасні діти повинні отримувати знання. Я думаю, що пенсіонери їм у цьому не завада. Я належу до вчителів середнього віку і часто в роботі узгоджую багато запитань з досвідченими пенсіонерами. Дякую їм за мудрість, професіоналізм. Думаю, що кожна людина має право на нормальне життя, а не на приниження. Не розумію, звідки така неповага до людей пенсійного віку.Ми ж усі перед Богом рівні. А ще хочу додати, що багато вчителів -_ пенсіонерів працює не на повну ставку.Дехто і з молодих педагогів буває дратівливим...
Конь
Для Євпраксія: Здобувати, а не отримувати. Отримують - довідку)))
Oлена
Конь - благородна тварина, не зла, миролюбива... То звідки стільки цинізму в однофамільців?
Коментувати
Юліана
Звісно треба дати дострйну пенсію педагогам і брати молодих спеціалістів, молодь піде працювати. Безробіття в країні процвітає і на роботу влаштуватися дуже складно, а чому?тому, що пенсіонери повчіплялися за місця. Може в інших профессіях і можна працювати пенсіонеру, але з дітьми я вважаю що ні. З роками людина стає більш дратівливою, не витриманою, діти часто скаржаться на вчителів пенсіонерів, а вони не злі, а просто втомилися працювати, може хвороби якісь. Реформа я вважаю цілком правильна і чесна.
Inna
Для Юліана: Цілком згідна, в районних школах частка пенсіонерів майже половина, кажуть молоді не йдуть працювати, да просто нема куди
Небайдужий
Для Inna: То ви якось визначіться - немає куди чи не йдуть.
Наталія
Немає куди, в районі всі вчителі пенсіонери, а я в Польщі працюю.
Коментувати