Іспити з математики стануть дворівневими в 2021 році

Випускники, які здобувають повну середню освіту, обов’язково складатимуть ДПА з математики

Іспити з математики стануть дворівневими в 2021 році

У 2021 році випускники закладів освіти, які здобуватимуть повну загальну середню освіту, обов’язково складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з математики. Відповідна норма передбачена наказом МОН щодо деяких питань проведення зовнішнього оцінювання в 2021 році.

Зміст сертифікаційної роботи з математики визначатиметься Програмою зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, для проведення ДПА з математики у 2021 році буде розроблено два варіанти сертифікаційних робіт: 1) рівня стандарту; 2) рівня стандарту та профільного рівня.

Робота рівня стандарту налічуватиме 28 завдань різних форм, на виконання яких відведено 150 хвилин.

Робота рівня стандарту та профільного рівня міститиме 34 завдання, на виконання яких відведено 210 хвилин.

Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту, отримають тільки оцінку за шкалою 1–12 балів за виконання завдань сертифікаційної роботи рівня стандарту.

Випускники, які вивчали математику на профільному рівні, за виконання усіх завдань сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня отримають оцінку за шкалою 1–12 балів і 100-200 балів за рейтинговою шкалою.

Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і планують використовувати результати ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти, виконуватимуть усі завдання сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня, а як оцінка ДПА буде зараховано результат за виконання завдань 1-26, 30, 31.

Демонстраційні варіанти сертифікаційних робіт з математики - 2021

Освіта.ua
10.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Якщо я планую вступати до вишу, де потрібна математика, проте вивчала її на рівні стандарту, бали ДПА будуть зараховані за всі завдання, чи тільки ті, що потребують рівень стандарту?
Галина
Для Ольга: Ви питаєте під минулорічною статтею. В цьому році ДПА не здають. А у ЗОН не існує рівнів
Коментувати
Людмила
Специальность филология , буду сдавать ЗНО по укр. язык и литература, английский, а математику сдавать какой уровень, если буду использовать эти ЗНО. Спасибо
Галина
Для Людмила: Ви з якою метою будете здавати математику? для ДПА? рівень дпа залежить від того на якому рівні предмет вивчається в школі. Якщо Ви збираєтесь здавати саме як ЗНО, то в ЗНО рівнів немає. Здається предмет в повному обсязі (той самий обсяг, що на профільний рівень)
Коментувати
Оксана
Як зареєструватися на профільний рівень з математики, якщо при реєстрації немає такої пропозиції, є тільки стандартний рівень? Дякую!
Таня
Для Оксана: коли ставите галочку щоб бали були зараховані як зно , буде автоматично профільний рівень)
Коментувати
Василина
Чим відрізняється профільний рівень від стандартного? І на ЗНО є як алгебра так і геометрія?
Василина
Для Василина: є завдання і з алгебри і з геометрії?
Аліна
профільний рівень від стандартного відрізняється кількістю завдань на зно присутні завдання і з алгебри, і з геометрії
Коментувати
Александр
Эти два уровня отличаются только наличием пяти последних заданий? И как отличается оценивание?
Камилла
Мне для поступления в мед нужна математика, какой уровень я должна сдавать, профильный или базовый? В школе я изучаю базовый))
Sasha
Для Камилла: профильный
Коментувати
Єлизавета
Зі стндартним рівнем можна вступити на професію, що не потребує знань з математики більше ніж рахувати до 4? Трохи не зрозуміло, нащо робити математику обов’язковою для всіх, добре хоч не всі під один рівень.
Vira
А цікаво, на якому рівні знає математику наша міністерка, коли вона так весело говорить, що діти бояться математику, тому й не знають.Вже не знають, щоб таке втнути, щоб діти не поступали у Виші, а йшли в ПТУ. Але куди вони підуть працювати, на які підприємства, коли все стоїть. Здається, що пані міністерка живе на іншій планеті.
Виктория
У нас в школе после 7 класса из 3-х классов оставили только один класс математический (там есть и алгебра и геометрия в полном объеме для ЗНО), а два других сделали гуманитарными. В 2-х классах, которые не математические, есть много детей планирующих сдавать ЗНО по математике. Теперь у всех этих детей проблема, т.к. учатся по учебникам, в которых отсутствуют материал нужный для ЗНО.
Виктория
Неправильно сдавать математику на одном уровне детям, изучавшим ее на уровне стандарта и профильном. В этом году будет к сожалению так. Особенно обидно, что количество математики было укорочено до нельзя и учебник "математика" не может конкурировать с программой, которая была в учебниках "алгебра" и "геометрия" (в профильном). А тест будет одинаковым и для стандарта и для профиля. В английском кстати сейчас разделение есть.
гливинский
Якщо дитина навчається на профільному рівні, бо вибору не було, а для вступу математику не треба, то?
Виктория
Для гливинский: Сдаете математику для дпа. Уровень для дпа только стандарт.
Коментувати
Світлана
Тобто якщо моя дитина навчається за рівнем стандарту, бо не має іншого вибору, але хоче вступати на фіз-мат, то вона повинна розвязати і завдання профільного рівня, хоча не вивчає його в школі. Інакше набере недостатньо балів для вступу. (саркастичні оплески МОН)
Валентин
Для Світлана: можете не переживать, из-за не популярности данного факультета, хватит и 150 баллов для бюджета, это первое. А во-вторых, если человек ХОЧЕТ на физмат, то он должен быть способен на самообучение. Сейчас в инэте полно бесплатных сервисов для подготовки к ЗНО
Світлана
При чому тут пополярність/не популярність факутьтета. Ті, хто напише лише рівень стандарт не зможуть вступати у ВНЗ, їм буде зарахована лише оцінка у атестат. Читайте уважно "Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і планують використовувати результати ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти, виконуватимуть усі завдання сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня". Отже, профільний рівень необхідно буде опанувати самостійно. Це нонсенс! Не навчили, але здавайте!
Наталя
Світлана, якщо дитина планує вступати на такі спеціальності, базового рівня шкільної математики може бути (не обовязково) недостатньо для успішного навчання. То я по собі знаю... Я в школі знала математику на відмінно, готувалась додатково з репетитором для вступу (тоді в 1989 ще не було ЗНО) і вважала себе "крутою". Мої ілюзії розбились об матаналіз (тут велике значеня мав викладач, але це вже інша історія). Ми, зі "звичайних" шкіл, були на головунижче від випускників спецшкіл з поглибленою математикою. А вимагали однаково. Вони легко "лускали" те, над чим ми плакали... Та й у ВУЗі багато дають на самостійне опанування. Тому я би радила Вам вже додатково займатися, не обов’язково платно, є уроки на ютубі, є варіанти посилених задач, олімпіадних і т.п.
Коментувати
unforgiven 2
Давайте випробуємо їх на наших народних депутатах. Якщо не пройшов поріг, то вперед працювати на ферму свинарчуком (не плутати з Гладковським), плюс повернути державі всі зароблені кошти.