Osvita.ua Середня освіта Олена Зеленська обговорила якість харчування у школах
Олена Зеленська обговорила якість харчування у школах

Дружина президента, Олена Зеленська, обговорила зі школярами якість харчування у закладах освіти

Олена Зеленська обговорила якість харчування у школах

Під час Всеукраїнського форуму Національної ради дітей і молоді «Україна зростає разом зі мною» дружина президента, Олена Зеленська, обговорила з лідерами шкільного самоврядування якість харчування у навчальних закладах. Про це повідомили в Офісі Президента України.

Представники Національної ради дітей та молоді позитивно відгукнулися та підтримали ініціативу першої леді зробити їжу у шкільних їдальнях корисною та смачною.

«Наші діти харчуються не вдома п’ять днів на тиждень протягом усього навчального року, а це – дев’ять місяців. І якщо це неякісно й не викликає апетиту, діти фактично залишаються голодними. Не дивно, що головний біль більшості українських батьків – це захворювання шлунка у дітей. Ми вже почали рух із втілення нашої ініціативи. Міністерство охорони здоров’я внесло зміни у застарілі нормативи шкільного харчування. Це перший і дуже важливий крок», – зазначила Олена Зеленська.

Діти звернули увагу першої леді на проблемні моменти шкільного харчування, як-от недоварена або переварена, а часом – холодна їжа, можливість придбати шкідливі продукти (чіпси, сухарики, газовані напої тощо) у буфетах безпосередньо у школі чи в кіосках поруч. Також ішлося про випадки антисанітарії, високі ціни на їжу та відсутність їдалень у деяких школах.

Серед побажань, які попросили врахувати школярі, – можливість вибирати страви, їхня різноманітність, комфортне облаштування буфетів, доступна вартість.

«Завдяки нашій розмові у мене виникла ідея запустити онлайн-анкетування для школярів та їхніх батьків, яке допомогло б отримати повну картину та зробити реформу шкільного харчування максимально ефективною», – розповіла Олена Зеленська.

Вона подякувала присутнім дітям за активність та небайдужість.

«Сьогоднішнє спілкування було вкрай важливим. Адже наша ініціатива насамперед задля дітей і збереження їхнього здоров’я змалку. Тому головне для мене було почути вас. Ідеї та думки, які пролунали, обов’язково будуть враховані. Такі зустрічі планую проводити й надалі, щоб безпосередньо дізнаватися вашу реакцію на нашу роботу», – додала дружина президента.

Освіта.ua
20.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
mama
Насправді харчування жахливе. Овочі дітям взагалі не дають. Проте дешеві соски - будь ласка. За 20 грн (ціна за обід у нашій школі) моя дитина їсть кашу. Прикро.
мама
Ой, давайте не будемо про те що мало грошей. По-перше, керівники закладів нехай виконують свої обов"язки- дбають про дітей, відстоюють їх право на якісне харчування. По-друге, невже у всіх вдома лосось з чрвоною ікрою. Але, будь яка страва вдома готується смачною і з душею. 3.По-третє. невже вдоа діти харчуються з металевого посуду за брудним столом і брудними проборами. пані Олено, візьміть на жорсткий контроль саме ставлення на місцях. У місті ще бояться, у селі- анархія повна
Маша
Для мама: погоджуюся під кожним словом ????
Коментувати
Лара
А в які школы вы ходили? В моїй школі все було смачним, а зараз чую, що навіть на неї нарікання. Мене єдине, що ображало, що манну кашу рідко варили, а з одного року і зовсім перестали
Ганна
На харчування одного учня в м. Олександрія Кіровоградської області виділяється 10 гривень. Оголошується конкурс тижневого меню на цю суму. P. S. Для батьків цей обід коштує 14 грн, йде 40 % на оплату праці кухарів.
Тетяна Кіба
«Наші діти харчуються не вдома п’ять днів на тиждень" - це про інтернати? Як правило, мова лише про другий сніданок чи обід у шкільній їдальні. По-друге, зробіть спочатку анкетування про кількість коштів виділених на харчування. По-третє, хворими шлунками у дітей повинні займатися сімейні лікарі. І нарешті, чому таким важливим питанням опікується людина за освітою- архітектор, а за професією -сценаристка?
ммм
Для Тетяна Кіба: бо зараз у неї професія "перша леді країни" і вона повинна знайти собі заняття. вона обрала це.
Тетяна Кіба
То було риторичне запитання)))
Коментувати
мама
Гарна ініціатива! Шановні! Справа не в меню, а в якості готовки. Ту саму кашу мможна зборити смачною, а можна таку що пес не буде їсти. Котлета котлеті різниця. Але це винні кухарі на місцях. Скільки б гарних ініціатив зверзу не було- низи все спотворять
ммм
Для мама: тому у цивілізації немає шкільних кухонь. а є лише приміщення їдальні з посудом, яку обслугрвує одна посудомийка, а їжу привозить лише спеціалізована фірма.
Вчитель
Для ммм: Досить того, що мясо в школи Хмельниччини возить київська фірма: гниле, вонюче, але дешеве. Наші кухарі готують з того, що знесуть батьки. Все є чистим, свіжим і дешевим, бо зі своїх продуктів. А що привезуть готове? Може таке, як мясо з Києва? Ми ще не доросли до цивілізації.
Коментувати
Соломія
Молодці! Хоч щось розумне і справді корисне для діток!Ссподіваюся, що у вас все вийде!Успіхів!
Олена
Я важаю,що потрібно змінити харчування, а саме меню. Тому що зашкурубла каша, холодна котлета ні в якої дитини не викликає апетит. Успіхів вам у намаганнях!
ммм
Для Олена: треба закрити куховарню у школі. це не парафія ні школи ні директора відповідати ще за їжу. за їжу повинні відповідати спеціально навчені люди, фірми, які самі розбираються з постачанням продуктів, а батьки і діти купляють ту тарілку з їжею, як біляша або каву у равлика.
Коментувати
Випускник
Та хоч сто зустрічей проводьте, якщо місцеві громади не матимуть коштів, то звідки те якісне харчування візьметься? Децентралізація згортається, тепер всі грошові потоки стікаються у Київ, чи пані преЗЕдентша не в курсах?
Маринка
Так, меню у шкільних їдальнях змінити треба, але не варто знову все перекручувати. Може, шлунки у дітей болять не через нібито несмачну їжу у шкільних їдальнях, а через чипси, сухарики, енергетики, слабоалкогольні напої?
Анонім
Для Маринка: Це правда. Діти самі винні, що купують чіпси, сухарики та інший непотріб. Ніхто нікого не запихує цією гидотою
Иван
ГромадянинДитяче харчування за часів Незслежноі Украіни з кожним роком гіршає ігіршає. Про збалансоване харчування дітей чи в садочках,а тим більше в школах говорити не приходиться. Діти харчуються чим попало і як попало. Вважаю це основне джерело всіх дитячих проблем(букет хвороб)у кожноі дитини.І тут неохідна не аби яка увага і крнтроль не тільки зі сторони дружини президента,це питання національноі безпеки.
Микола
Добрий день!Хочу подякувати перш за все дружині Президента України пані Олені за підняте питання щодо харчування дітей в загальноосвітніх навчальних закладах країни! Я, голова наглядової ради по організації харчування у Володимирецькому районному колегіумі Рівненської області. В вищевказаному навчальному закладі змінили підхід до організації харчування дітей зокрема, електронне замовлення страв, мультипрофільне харчування, (на вибір дітей), використання здорового меню по рецептах Євгена Клопотенка. В навчальному закладі щодня протягом навчального року харчується близько 800 учнів, які вибирають страви згідно затвердженого меню. Вношу пропозицію, як батька запропонувати та взяти до уваги досвід організації харчування в даному закладі. Батько учня Володимирецького районного колегіуму Микола Корнійчук.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!