Зарплати вчителів зростатимуть поступово, - Новосад

Міністр освіти наголошує, що МОН буде працювати над мотивацією та розвитком освітян

Зарплати вчителів зростатимуть поступово, - Новосад

Уряд створює умови для розвитку освітян. Про це сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад, представляючи «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки.

Міністр наголосила, що необхідно працювати над мотивацією та розвитком освітян. Звичайно, важливим в цьому питанні є фінансове забезпечення вчителів.

За словами міністра освіти, підвищення зарплати вчителів відбуватиметься поступово. Нова система оплати праці для освітян буде запроваджена до 2023 року. При цьому Ганна Новосад підкреслила, що в наступному році в Державний бюджет закладено майже 10 млрд грн додатково на індексацію заробітних плат і на підвищення виплат окремим категоріям.

«Ми вирішили підтримати молодих вчителів. Це ті, хто найчастіше отримує найменше. Тому в наступному році хочемо дати одноразову винагороду у формі 10 мінімальних прожиткових мінімумів майже 75 тисячам українських педагогів», - сказала Ганна Новосад.

Також вона висловила переконання, що «поряд з грошима кожен педагог повинен мати свободу для професійного розвитку».

Тому в планах Міністерства освіти демонополізація підвищення кваліфікації педагогів. Зокрема, держава визнаватиме недержавні курси. Окрім того, буде запроваджений інститут супервізорів – морально-психологічний супровід, підтримка педагогів, зокрема, у реформі НУШ.

Освіта.ua
11.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євгенія
Як страшно при такій владі доживати до старості. Прямо дискримінація якась. Про пенсії вчительські і ця влада мовчить, як у рот води набрали. Зате вже сто разів згадали вчителя - пенсіонера, якого "обібрали" всякими поборами, як хотіли. Тепер він має трішечки більше від мінімалки і нехай радіє. Це чекає кожного, хто переступив поріг школи.
Ганна
Молодим треба добавити - вважає нова молода міністерка... А немолодим що? Та чи знає вона, скільки довелося пройти курсів, атестацій, дати відкритих занять і.д., щоб підвищити ту категорію і отримати хоч якусь злиденну добавку до такої ж злиденної зарплати? Старші вчителі зношені і фізично, і морально, і психологічно. Але саме на них ще якось тримається наша освіта. А молоді зараз не такі дурні, щоб йти в школу і все життя жебракувати.
Степовий
Від школи молодих вчителів відлякує не лише низька зарплатня, але й те, що ставши вчителем, вони, фактично, втрачають власну свободу, вони усім щось зобов’язані—учням, їх батькам, адміністрації школи, міста, позашкільним закладам, просто оточуючим людям, сусідам, бо вони вважають, що «ти ж УЧИТЕЛЬ», при цьому, повторюсь, це все ніяк не відображається на грошовому забезпечені, вчитель просто «должен», а прав у нього—мізер, так само, як і захисту, і допомоги.
Луговий
Для Степовий: проблема не в тому, що їх щось лякає. Просто, йдучи у пед, вони і не збиралися повертатися у школу. Аби кудись, аби десь. А статус вчителя низько стоїть вже років 50. Так що справа не в молодих.г
Пед
І це правда, що здебільшого тимчасові і аби де і аби як Пізніше даватимете по 20 тис тим, що працювали і хотіли це робити, але їх зрівняли з молоддю, а ще пізніше по 30 заслуженим, щоб залишилися, щоб хоч хто працював у тій школі, і тим, що вміють і хотять навчати. Так і вирівнюється той дисбаланс, який ви запропонували. Думайте, що робите. Отримають і рукою помахають....
Коментувати
Степовий
З боку чиновників постійні відписки/приписки. Десятки років не, поповнюється база кабінетів хімії, фізики, біології, вчителі самі викручуються, при табачнику зацікавились...і зняли з хіміків доплати за шкідливість, і все, проблему вирішили. До нас недавно завітала перевірка якості освіти. Перевірили журнали, статути шкіл і т.п. жодного вчителя не саитали де від бере матеріали до уроку, папір, фарбу,чи є комп’ютер і в якому він стані. Тобто можна вчити на пальцях, але статут має бути на висоті й журнали в порядку, і якість освіти тоді висока.
Степовий
Держава хоче дешеву якісну освіту, визнаючи, що робота учителя творча, забуває про те, що при великому навантаженні (уроки, кл. керівн., конкурси учнівські, які фактично, тягнуть учителі, інші доручення) важко уявити постійну високу якість, це лише за рахунок власного часу, які людина мала б витратити на себе, свою сім’ю. Для творчості потрібен час, а його у вчителя нема
Натэл
Читаю : приглашают на работу упаковщиков подарков, сахарных стиков в коробочки, З/ п. 8000-10000 гривен. А у нас учитель методист столько получает при нагрузке в полторы ставки. Плюс- минус. Без комментариев. Поэтому предложения министерства воспринимаются, мягко говоря, ...
Володя
НІКОЛИ НЕ БУДЕ ДОСТОЙНИХ ЗАРПЛАТ В ОСВІТІ! ПОТРІБНО ПРОСТО ЗІЗНАТИСЬ ЧЕСНО!!! НЕ ДУРИТИ СТІЛЬКИ РОКІВ!!!
Сергей Лимонов
Для Володя: Зарплати вчителів зростатимуть поступово- а тарифи На ЖКГ- раптово!
Коментувати
Натэл
У нас в Харькове прошлой весной умерла учительница прямо в школе, на уроке. Давление, а она на больничный не хотела идти: ЗНО по математике должно было бы быть. Ей было за 50. Может, ей бы тоже не помешала бы якась вынагорода, чтобы оздоровиться. Я за то, чтобы поднимали З/ п молодым. Стариков же зачем так обижать. Это несправедливо. Это молодым наука: как только перестанете быть молодыми, готовьтесь на мыло. Новосад это тоже касается. Старость и к ней придёт.
Мрак
Для Натэл: Помним этот случай. Давление после проверки её как директора при школьного лагеря( тоже,кстати- незаконное формирование в школе,вместо настоящих стационарных лагерей). Жаль человека. Но...эта власть- ликвидаторов! Из этой страны нужно просто убегать,и чем быстрее,тем лучше! Нет здесь просвета. Надежда была на новую власть. Но,видимо,ошибочка вышла. Впереди- только МРАК!
Васечкин
Ну, блин!! 50 лет - это уже старики! Ну, блин!!!!
Сергей Лимонов
Безвихідь - серце полонила Поглинула нестримний біль В усі шпарини просочилась І розпач віє звідусіль
Коментувати
Оксана
Цікаво, а коли ж згадають про викладачів вишів? Адже саме викладачі є "вчителями" тих, за кого так дбає міністерка. А їх зарплати встидно навіть оприлюднити, оскільки заробітчани вважають викладачів вузів несповна розуму з такою зарплатою)))
Тетяна
Саме найкраще і найлегше контролювати вчителів, саме їм можна пообіцяти і не виконати,бо вони і так зараз принижені і батьками,і дітьми. Всім можна та тільки не вчителям. Перетерплять... Боляче.
Учитель
Спілкувався недавно з випускниками школи які навчаються на 4 курсі університету і працюють програмістами з зарплатою 60 тис. грн, а ми хочемо набрати на фізмат дітей і потім вони отримуватимуть 5 тис. грн зароб. плати і 21 тис грн за рік. Шановні!!! У нас зараз одні пенсіонери в школах. Через 5 років при такому відношенні до освіти в школах не буде кому працювати.
Жебрак
Де ж ті ЗМІ, що " трубили" на весь світ про золоті гори вчителям? Де?
Володимир
На жаль, в останні роки у нас європейські тільки ціни, а оплата праці в рази менша від європейських колег освітян
Лідія
Супер.Коли Новосад вчила слово мама,сьогоднішні вчителі 90-х (зі стажем) ,заробітну плату отримували .фарбою,цукром ,ковбасою.А зараз виходить вони отримують . ,,по богатому,,
Сергей Лимонов
Індексація зарплат -?? 1- 2 % -за офіційними даними
Коментувати